Skocz do zawartości
  • 0

Format obrazu niektórych stacji TV... irytująca sprawa.


mariusz 37
 Udostępnij

Pytanie

Od pewnego czasu śledzę wyświetlane formaty obrazu na niektórych stacjach TV I DOCHODZĘ DO WNIOSKU, ŻE TE FORMATY OBRAZU W NASZEJ TV TO JEST PO PROSTU WOLNA AMERYKANKA !!! Dotyczy to szczególnie Polsatu, TVN oraz TVP. Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego nowy film, program czy też transmisja, które kręcone są na pewno w formacie 16/9 (nie mówiąc już o HD) są okaleczane jakimś innym formatem obrazu... a reklamy w przerwie lecą 16/9... Co ciekawe problem ten jest znikomy w kanałach, które są extra pod szyldem danej TV np. TVN TURBO lub nawet POLSAT 2. Nasuwa się tu twierdzenie, że jest to celowe działanie... W CELU WYEKSPONOWANIA BARDZIEJ PŁATNYCH KANAŁÓW! To ja proponuję, żeby jeszcze w tych kanałach usunąć kolor... wtedy efekt będzie lepszy. I na koniec dodam, że nie pierwszy raz zazdroszczę Niemcom, tam jest wszystko poukładane... i nie ma tam tanich i żałosnych chwytów... A propos reklam to podoba mi się ESKA, która swój program wyświetla wzorowo 16/9, a reklamy w jakimś mniejszym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bari ma rację... Mnie już palce bolą od używania przycisku Q.MENU i od ZOOM Prawde mówiąc, to mógł by ich sz..la..k trafić

Co kanał to inny format. Najbardziej rozp....la mnie TVN i ten ich 16:9... To chyba mają 2 x 16:9 , bo ... gdy w swoim TV mam ustawione 16:9 a oni dowalą z 4:3 na 16:9 to 1/3 ekranu od dołu i 1/3 od góry to czarny pasek. Ustawię na auto, to wróci do 1 x 16:9 i wtedy ZOOM jedynie pomaga by to rozciągnąć do góry i dołu... Oczywiście, gdy reklama wleci to połowy od góry i dołu nie widać... ale to, raczej plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TVN idzie jakoś wytrzymać bo nadają z bardzo dobrą jakością jak na kanał sd.Zawsze robię Zoom i jest tak jakby nadawali w prawdziwym 16:9 ale pasek info przycina.Gorzej wyglądają kanały na których jest letterbox a logo dają na czarnych pasach.To jest najbardziej wkurzające.Takich kanałów jest mnóstwo.Wszystkie Discovery,Zone,AXNy itd Najbardziej irytuje mnie Tvp Info. Jakby nie mogli tej całej grafiki dać na obrazie tylko musieli na pasach.Potem nie można paska z informacjami przeczytać bo telewizor przycina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W dekoderze Pace PVR cyfry+ idzie ustalic w jaki sposób mają byc wyswietlane kanaly w 4:3 na tv 16:9 ( i odwrotnie) dodatkowo przyciskiem "HD" mozna kazdorazowo zmienic ten format (jak kanał nadaje w pelnym 4:3 albo z pasami - obcina pasy do 14:9) * - dekoder musi byc podaczony przez HDMI, na EURO to nie dzialało

 

W dekorze N jest jeszcze lepiej, gdyż kazdy kanal mozna ustawic dowolnie jak ma byc wyswietlany ( w jakich proporcjach) a nastepnie dekoder zapamietuje te ustawienia osobno dla kazdego kanalu, czyli np. TV4 nadaje 4:3 z pasami - obcina je zawsze, a taki TELE5 nadaje zawsze 4:3 oryginalne - zachowuje proporcje 4:3 , swietna sprawa, szkoda ze mam ten pierwszy dekoder ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...