Skocz do zawartości

Dreambox DM 8000 z HDTV, Linuxem i opcja HDD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Juz w styczniu na polski rynek zawita kolejny tuner z HDTV, bedzie to tym razem znany doskonale DreamBox. Jego zalety to przede wszystkim: 2 wejscia dla modulow CI, opcja podlaczenia dysku twardego, pamiec Ram 128MB, system operacyny Linuks, karta sieciowa.

Ciekawe tez bedzie menu wykonane w technologii 3D z 16 milionami kolorow:)

 

Minus to cena, ktora ma sie wahac miedzy 700-800Euro.

 

Oto kilka informacji o tunerze w jez. angielskim:

Twin tuner (optional card)

Linux open SOURCE

DVI, HDMI

Hardware MPEG2, MPEG4/H.264 & WM9 (HDTV compliant)

300Mhz MIPS CPU

128 Mb RAM

32 Mb Flash

100 MBit full [beep]lex Ethernet interface

MiniPCI slot

Super cool display (RGB color adjustable)

slimline DVD player (optional)

HDD (optional)

2 x CI, with eject button

2 x smartcard reader & 1 simmcard reader (internal)

Multiple layer 3D menu (16 milion colors)

USB 2.0

 

A to zdjecie tego modelu:

DM8000F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po przeczytaniu testu odbiornika w styczniowym numerze Satkurier ma jeszcze kilka pytań:

 

1. Czy głowica która jest stosowana w tym odbiorniku (montowana fabrycznie) to tylko obsługuje DVB-S2 czy też i DVB-S.

2. Czy w trakcie testów odbiornik pracował z czterema głowicami satelitarnymi (wtedy do odbiornika trzeba by było doprowadzić sygnał z konwertera typu Quad lub multiswitcha).

Chodzi mi o nagrywanie kanałów np: nagrywanie 4 kanałów HD, 4 SD, 2 HD i 2 SD, 1 HD i 3 SD (różnych) kodowanych, nie kodowanych.

3. Czy sprawdzana była praca odbiornika z modułem wielostrumieniowym dla sytemu Conax dla Teleiwzji na Kartę i dla Cyfry+ z modułem też wielostrumieniowym profesjonalnym PowerCam, chodzi mi głównie też o nagrywanie kilku (max czterech chyba) różnych kanałów bo w przypadku modułu wielostrumieniowego to się powiedzie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 odpowiedział Palikot, a pozostałe:

 

2. Nie, z dwiema, póki co osobno głowic nie ma w sprzedaży.

3. Jedyny prawdziwy moduł wielostrumieniowy Conax to dedykowany dla sieci kablowych TechniSat TechniCrypt CX Pro, którego cena jest wyraźnie zaporowa. Co do reszty - nie mam żadnych informacji na temat ich wielostrumieniowości. PowerCAM.Pro zdekodował tylko pierwszy materiał, ale pragnę zauważyć, że badano wyłącznie oficjalne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...