Skocz do zawartości
  • 0

Jaki konwerter monoblock wybrać?


bedtom79
 Udostępnij

Pytanie

Być może powieliłem ten temat, ale chcę uzyskać kompetetną informację...obecnie posiadam monoblock Globo single gold edition 0,1 db z napisem na opakowaniu "kompatybilny z hd". Jednak czytałem, że to jest jedynie chwyt reklamowy, a konwerter bywa wadliwy.Więc jaki polecacie monoblock (może być i na 2 tunery)....??jakie informacje należy brać pod uwagę przy wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Każdy monoblock renomowanej firmy powinien spełnić Twoje oczekiwania. Tego współczynnika szumów to aż tak bym nie brał mocno pod uwagę bo jaki jest w rzeczywistości to nikt nie wie. Niektóre tunery na sztywno mają przypisane porty do określonych satelitów. Wtedy trzeba brać pod uwagę by monoblock miał tak samo skonfigurowane porty. Zazwyczaj wszystkie monoblocki mają Hot Birda ustawionego na porcie 1 a Astrę na porcie 2. Wyjątkiem od tej reguły są np. monoblocki Golden Interstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Zazwyczaj wszystkie monoblocki mają Hot Birda ustawionego na porcie 1 a Astrę na porcie 2."

 

To jeżeli mam uchwyt z "jednym okiem" na 40mm, to jak mam niesparowane porty, to mogę sobie przekręcić ten monoblok, tak żeby bardziej wystawał na lewo , lub bardziej na prawo do symetrii uchwytu.

 

Wtedy będzie działało?,

Bo myślę że ten monobolok ma w środku rozgałęźnik LNB1 i LNB2, I to przełącznik 22kHZ ma za zadanie wybrać mi ten konwerter który tuner potrzebuje, a moim zadaniem będzie poprawne przykręcenie tego monobloka tak aby oba konwertery wdziały fale z satelity.

 

PS. Przepraszam jeżeli to co napisałem to abstrakcja.

Chcę się dowidzieć jak przykręcić ten monoblok do uchwytu.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko jedną "trąbkę" w monoblocku wkładasz do, jak to nazwałeś, "oczka". Druga wisi obok luzem. Co do portów to przypisujesz je w tunerze. Monoblock ma w środku przełącznik i w środku monoblocka do pierwszego wejścia ma podłączonego z reguły Hot Birda a do drugiego w środku ma podłączoną Astrę. Tak właśnie musisz ustawić tuner by Hot Bird miał port 1 (lub A w zależności od modelu tunera) a Astra port 2 (lub B). Niektóre tunery automatycznie wykrywają porty i już nic nie musisz konfigurować. Co do ustawienia portów na sztywno to chyba w nboksach platformy n są ustawione na sztywno i jeśli kupisz monoblocka, który ma w środku Astrę podłączoną do portu 1 a Hot Birda do portu 2 to nBox nie będzie z takim monoblockiem współpracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info!!!

Czyli njważniejsze to kupić tuner, który nie ma portów na sztywno.

Fajna fotka na temat monobloka, na tym linku, sporo wyjaśnia, jak działa zez,

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=4483

 

A czy jeden uchwyt do ściany wystarczy dla czaszy o średnicy 90cm?

Czyl lepiej przykręcić na 2 teowniki do ściany, potem do teowników rure i do rury 50-52mm przykręcić czasze anteny.

 

PS, Mieszkam w terenie otwartym w sąsiedztwie aby kilka domów, zabudowa niska.

 

W instrukcji Fergusana pisza o portach tak:

" Dalej jeżeli

posiadasz przełącznik na więcej niż jednego satelitę ustaw jego port. W zależności od typu

posiadanego przełącznika będą to opcje dla DiSEqC 1.0 albo DiSEqC 1.1"

Piszą też że model ten obsługuje uniwersalalne typy konwerterów - bezproblemowo.

 

A na samym poczatku tworzy się liste satelitów dla tunerów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystkie tunery, które kupujesz indywidualnie nie mają ustawionych portów na sztywno. Takie niespodzianki zdarzają się tylko w niektórych dekoderach dedykowanych.

Czy jeden uchwyt do ściany wystarczy dla czaszy o średnicy 90cm?

Czyl lepiej przykręcić na 2 teowniki do ściany, potem do teowników rure i do rury 50-52mm przykręcić czasze anteny.

Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi ale nie ważne. Jeden uchwyt wystarczy, zależy jak solidny będzie i jak solidnie go zamontujesz. Przy antenie 90 cm nie są niezbędne potężne i drogie uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam,

mam TNK HD, antena Corab 700 (śr. 70 cm z małym logo n). Szukam odpowiedniego konwentera aby złapać dwie satelity HB i Astre. Wiem że zalecana min. śr. czaszy to 80 cm ale są w ofercie sprzedaży monoblocki które rzekomo w/g producentów łapią zasięg i przy mniejszych antenach. Czy miał ktoś z tym styczność i udało się uzyskać dostęp do dwóch satelit bez utraty na jakości sygnału przy tak małej antenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...