Skocz do zawartości
  • 0

Nie mogę wystawić anteny na dwór


rozbujnik
 Udostępnij

Pytanie

Witam, chciałem założyć w mieszkaniu Cyfrę+, jednak mam duży problem, nie mogę wystawić anteny na zewnątrz, wspólnota nie pozwala nawet na dachu, a balkonu nie mam, o przymocowaniu do elewacji nawet nie wspomnę...

Zdaję sobie sprawę, że w takiej sytuacji raczej nie będzie możliwy odbiór sygnału, ale może jest jednak jakiś sposób na to? Mieszkam na 2piętrze, więc na trawniku itp też nie wchodzi w grę ustawienie anteny.

 

Bardzo mi zależy na tym, ponieważ w moim wypadku jest to jedyny sposób na odbiór "normalnej" telewizji.

 

Dodam, że mieszkam w Warszawie na dolnym mokotowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

polecam zgłoszenie w administracji budynku,że uczysz się języka,w którym nie transmituje żadnego programu kablówka w Twoim budynku.Nie trudno taki wyszukać.W praktyce instalatora,a jest długa-nie spotkałem się z odmową-pod warunkiem,że instalację wykona firma uprawniona,oraz jeśli powołasz się na obowiązujące prawo.Drugi sposób,to-jeśli masz balkon skierowany na okolice południa-skuteczny i niewidoczny jest opisany w starszych numerach Sat Kuriera odwrotny montaż czaszy /obrócona o180 stopni w osi poziomej/,przez co jest ukryta za barierką.Trzeci sposób,to żart,na który chyba się nie pogniewasz-jeśli jesteś z Małopolski-umieść czaszę nie na dworze,lecz na polu i po problemie-nie słyszałem o takim zakazie.Jest jeszcze jedna metoda,ta już serio-opisany przeze mnie kilka lat temu w Techni-Sacie-odbiór z odbicia poprzez ekran z siatki umieszczonej na dachu sąsiedniego budynku,jednak dość kłopotliwa przy uruchomieniu.W ostateczności można z niezłym skutkiem /serio/ próbować odbioru przez szybę-wiele zależy od rodzaju szkła/.Powodzenia.Mój mail w dyspozycji Redakcji Sat Kuriera.Pzdr.Krzysztof.

P.S.Jest jeszcze jeden sposób:jeżeli w sąsiednim,nieodległym budynku / do kilkudziesięciu metrów,niezbędny zasięg wzrokowy,tzn.brak przeszkód/masz kogoś zaprzyjaźnionego z odbiornikiem Sat,wystarczy wyposażyć jego antenę w LNB Twin,lub dwa w zezie-obsługujące istniejący jego tuner i Twój,który umieścisz u niego.Taki zestaw wystarczy uzupełnić transmitterem AV-w jego oknie nadajnik,w Twoim odbiornik.Ponieważ transmitter przenosi również sygnał pilota,programy będziesz zmieniał ze swojego mieszkania.Impreza jest legalna,ze względu na pasmo i moc transmisji.Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,noc sprzyja u mnie wyraźnie jasności myślenia i to nawet bez dopalacza.Jest jeszcze jeden sposób-tzw.urządzenie Home stream,do kupienia m.in.w Hollex'ie.U Ciebie w domu wystarczy mieć tylko internet i komputer,ew nowość-OTV z funkcją internetu,oraz zaprzyjaźnioną osobę z Twinem w ognisku czaszy mieszkającą w zasięgu Hot Birda , /czyli praktycznie w prawie całejEuropie/ z zamontowanym u siebie Twoim dekoderem Cyfry Plus /z ważną kartą/,połączonym kablem Scart/Scart z Home streamem,a ten z kolei poprzez router ze swoim internetem,gdzieś tam w Europie.Ty jesteś tzw. nosicielem pilota i zmieniasz zdalnie programy,chyba,że zaopatrzycie się w drugi egzemplarz pilota.Wszak drugie złącze scart w dekoderze mogłoby się nie używane zanudzić.Instrukcja i opis sprzętu jest w necie.Oczywiście nie namawiam,tylko informuję,że istnieje taka możliwość,która jest oficjalnie zakazana/mowa tu o równoczesnym korzystaniu przez dwie osoby w różnych miejscach/.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, nie było mnie tu kilka dnia i nie odpisywałem. Rzecz w tym, że się nie znam na tym kompletnie i to co piszecie tutaj, w 50% jest niezrozumiałe dla mnie :).

Balkonu nie mam, opcja z sąsiednim blokiem odpada niestety, a jak to jest z tym odbiorem przez szybę, generalnie okna są plastikowe, szyby nie wiem jakie są :) (szklane:D).

W grę wchodzi albo antena w mieszkaniu, albo antena, która nie przypomina anteny postawiona/zamocowana na parapecie, tak żeby nie rzucało się w oczy.

Ewentualnie orientacyjne koszty takiego zestawu ile mogłyby wynieść?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez szybę sie uda pod warunkiem że jest pojedyncza, jesli podwojna lipa bo rozbija ona wiązkę sygnału, lecz naprwde zalezy to od jakosci szkła.

Jesli chodzi o zakaz to tak naprwdę jest on bezprawny w całej Polsce, z wyjatkiem prywatnych włascicieli posesji i ich najemców.

To jest kawałek petycji do Trybunału Sprawiedliwosci.

 

,,Składający petycję mieszka we Francji. Twierdzi on, że administracja budynku, w którym

posiada mieszkanie, odmawia wydania zezwolenia na zainstalowanie przez niego

indywidualnej anteny satelitarnej. Składający petycję argumentuje, że zgodnie z prawem

precedensowym ustalonym przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości zasada swobodnego

przepływu usług ma również zastosowanie do użytkowników usług transgranicznych

i zgodnie z komunikatem Komisji z 2001 r. w sprawie zastosowania ogólnej zasady

swobodnego przepływu towarów i usług każdy, kto chce zainstalować antenę satelitarną, ma

z zasady do tego prawo. Ponieważ składający petycję pragnie wykorzystać możliwości

wymiany kulturowej i językowej w ramach UE, zwraca się do Parlamentu Europejskiego

o interwencję.

2. Dopuszczalność

Petycję uznano za dopuszczalną w dniu 22 września 2005 r. Zwrócono się do Komisji o

przekazanie informacji (art. 192 ust. 4 Regulaminu).,,

 

Jesli będziesz potrzebował pomocy mogę Ci się postarać o pismo, ono powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dajcie mi kilka dni, jest to pismo ktore jest odpowiedzią z UNI dla jednej z platform sat nasypane samych prawanych bebłotów, ale działa ponieważ żaden z prawników spółdzielni (róznych) nie potrafił kategorycznie poweidzieć NIE, nie/zgadzamy sie.

A tak nawiasem mowiac to klient u ktorego robiłem powiedzial ze byl u prezesa SM i powiedział że on zdejmie antene jak znikną wszytskie rzeczy dokręcone,przyspawane itd. do balkonów tzn. wieszaki na pranie itp.

Nie wiedział co odpowiedzieć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

no to mamy zagwozdkę,tzw.zemsta Urbana.W dodatku,przy całym szacunku teściowa to nie tylko główny najemca,ale i główny decydent.Moim zdaniem najoptymalniejszym rozwiązaniem będzie antena w pokoju przy oknie.Niestety-60cm zdecydowanie odradzam.Ważne,aby południe było jak najbardziej prostopadłe do okna/dla Astry,dla Hot Birda o osiem stopni bardziej na zachód/.Kolejna ważna sprawa-górna i dolna krawędź czaszy już po jej zgrubnym ustawieniu w osi pionowej/azymut/-powinna mieć pod kątem 36-37 stopni od poziomu/elewacja/ wolną przestrzeń/żadnych przeszkód typu drzewa,choćby bez liści,budynki,słupy telegraficzne,pranie /-no,naprawdę nic.Firanka odsunięta,szyby umyte,zero kwiatków.Teraz,co nie mniej ważne-STABILNY,choć może być prowizoryczny stojak.Proponuję coś w rodzaju stojaka do choinki,obciążonego choćby cegłami i rury aluminiowej dobrze zamocowanej w krzyżaku,coby się nie bujała.Przy samym ustawianiu gorąco polecam pomoc instalatora,jednak przy dużej dozie cierpliwości dasz sobie radę sam,musisz tylko kupić na Wolumenie tzw.Satfinder/ok.20 PLN,a nauczysz się i będziesz miał na zaś/.Nie korzystaj przy ustawianiu anteny z pasków w menu dekodera,bo satelita znaleziony jako pierwszy wcale nie musi być Hot Birdem.Uprzednio zaprogramuj sobie dekoder/i odpal kartę/ u kogoś,kto już ma antenę.Teraz potrzebna Ci będzie znaczna doza cierpliwości i flegmatyzmu.Przygotuj też flamaster.tuner połącz z telewizorem i konwerterem,na końcu powłączaj wszystkie wtyczki sieciowe.Na tunerze ustaw któryś z nie kodowanych programów.Zwykle na początku w prawym dolnym rogu OTV widzimy czerwony kwadracik,który oznacza brak sygnału.Jest jeszcze rzecz,którą mogłem wprowadzić Cię w błąd.Wspomniane36-37 stopni od poziomu to obliczenie dla anteny parabolicznej.Pionowa krawędź czaszy jest najczęściej 6-7 stopni OD PIONU,albowiem popularne czasze tzw.offsetowe są górnym wycinkiem paraboli.Teraz baaaardzo powoli-ok.1mm/s przeczesujemy horyzont w rozsądnym zakresie.Jeżeli nie przyniesie to efektu-"jedziemy"w drugą stronę,uprzednio pochyliwszy czaszę w górę,lub w dół,nie więcej,niż ok 1 mm licząc przy krawędzi czaszy.Pamiętaj,że obraz cyfrowy chwilę się "buduje",i można go łatwo minąć,nie zauważywszy.

Gdyby było nadal źle,musisz zwolnić działania,pamietaj,że to nie antena naziemna i obraz jest lub nie ma,nie ma prawie stanów pośrednich.Śruby mocujące czaszę w obu płaszczyznach powinny umożliwić z pewnym oporem,lecz bez zbędnych luzów zmianę jej pozycji.Gdy wreszcie złapiemy sygnał,a to musi nastąpić/kwestia czasu/-przykręcamy śruby mocujące silniej,ZAZNACZAMY FLAMASTREM kilka miejsc styku elementów ruchomych.I to wcale nie koniec-lekko,ale pokonujac sprężystość czaszy odchylamy ją po milimetrze-dwa w górę,dół,prawo i w lewo,obserwując Satfinder,lub/teraz już nam wolno/pasek sygnału na menu dekodera.Ewentualne korekty/są potrzebne zawsze/ powinno się wykonywać nie przekręcając czaszę,lecz dociąganiem odpowiednich śrub.Kto raz widział,jak przykręca się głowicę silnika w aucie,ten wie.Pzdr.Oczywiście jeżeli będziesz zadowolony z efektu,to zamiast prowizorycznego badziewia wykonasz sobie profesjonalny uchwyt antenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czymże jest heroizm pozostawienia czystości w łazience w porównaniu do tolerowania anteny w pokoju.Antena mniej śmierdzi...Obyśmy tylko takie problemy mieli.Właśnie w drugim etapie montażu chciałem zaproponować Rozbujnikowi/wiem,wiem,"ó"/przytulenie czaszy do szyby za pomocą regulowanych przyssawek,zaś montaż hokejki z LNB na zewnątrz okna,a Ty mi tutaj neofitów rozpędzasz.Pozdrawiam,Krzysztof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

antena offsetowa,czyli inaczej podświetlona jest /najczęściej górnym/wycinkiem paraboli.Takie rozwiązanie ma kilka zalet-m.in LNB nie zasłania czynnej powierzchni anteny,wykorzystanie górnego wycinka paraboli utrudnia zbieranie się w czaszy wody opadowej /zauważmy,że im bliżej równika,tym bardziej antena przypomina miednicę/.Ponadto jest technologicznie łatwiejsza w produkcji /płytsze tłoczenie/.Zauważmy,że anteny internetowe,Wi-Fi,służące do łączności w poziomie wyglądają,jakby im,he,he-LNB opadło,a promieniują w poziomie...

Niekiedy korzystniejsze jest wykorzystanie dolnego wycinka czaszy parabolicznej,najczęściej w celu zamaskowania go,lub lepszego zabezpieczenia przed wiatrami.Ponieważ również są plemiona,którym sam widok anteny sprawia estetyczny absmak-pomysłów jest wiele-Niemcy produkują lampy w kształcie kuli/średnica ok 50 cm./do postawienia w ogródku,lub powieszenia na ścianie.Wewnątrz oprócz żarówki jest również antena.Francuzi specjalizują się w schodkach,zgadnijcie co jest w środku?M.in Włosi i Niemcy produkują czasze przeźroczyste,z zatopioną wewnątrz siatką metalową.Można na ten temat latami,a morał jest taki-na każdą u[beep]liwość tzw.decydentów znajdzie się riposta,która jeśli choć na chwilę przeniesie ich do historii,to najczęściej jest to historia głupoty.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...