Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Klopseł napisał(a):

Najnowszy pilot do TV samsunga

 

Mam właśnie jeden taki. Do aplikacji Smart TV jest jeszcze w miarę ok. Gorzej w przypadku korzystania z telewizji. Na szczęście mam jeszcze ten klasyczny, który działa nawet z nowszymi modelami TV Samsung (chyba, że coś się zmieniło w tegorocznych modelach.

 

4 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

A masz rację. Nie przewijam tych kafelków nigdy, bo to co się wyświetla zaśmieca wg mnie tylko ekran. 

Ten serwis też już był, tylko Miszczak go jakiś czas temu usuwał. Zatem nic nowego :)

 

Był Polsat GO. Później był przycisk Polsat Box Go, ale to była tylko statyczna plansza. Teraz mamy do czynienia z pełnoprawnym płatnym serwisem streamingowym w wersji HbbTV. Też zazwyczaj nie przewijam tych kafelków, ale podczas oglądania Super Polsatu pojawiła mi się plansza z nowy regulaminem, więc postanowiłem sprawdzić, czy coś się zmieniło i znalazłem właśnie to.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tak sobie przypominam teraz. Występował w HbbTV w wersji okrojonej. 

Jeśli teraz jest podobny do płatnego ze smart tv, to wolałbym korzystać z apki na smart tv. Korzystanie z tych serwisów w HbbTV to udręka. Działa dużo wolniej. Co innego szybko odpalić coś co jest pod ręką jako bezpłatny materiał, a co innego korzystać z wersji płatnej. Szkoda nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2024 o 20:51, September77 napisał(a):

To prawda. Menu to do najmniejszych nie należy. Tak samo denerwujące jest włączanie HbbTV na kanałach Polsatu poprzez "ok", a nie czerwony przycisk tak jak to ma miejsce na innych kanałach.  W szczególności kiedy obecnie producenci do TV dodają uproszczonego pilota zamiast zwykłego. Często wtedy przycisk "info" oraz "ok" to jeden i ten sam przycisk. 

 

Ale i tak ważne, że w tematyce telewizji hybrydowej się coś dzieje. To pokazuje, że technologia ta nie jest omijana przez wszystkich.

Pisałem o tym już nie raz w tym wątku: 

Jak i wcześniej na forum Emitela. Dlatego że na kanałach Polsatu i TVN ich  HbbTV blokuję mi przyciski róży wiatrów, ok i exit zmuszony zostałem do wyłączenia HbbTV na tych kanałach, bo zablokowane mam funkcję w telewizorze które są pod tymi przyciskami. Reklamy mi absolutnie nie przeszkadzają wyskakujące. Na kanałach które korzystają z kolorowych przycisków i tym samym nie blokują innych zostawiłem włączone np. Wszystkie kanały TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina producentów telewizorów, którzy z pilotów robią swego rodzaju joystick. Zupełnie tego trendu nie rozumiem. 

Taki pilot sprawdza się w aplikacjach, ale nie przy oglądaniu telewizji. 

Nie ma jak pogodzić w HbbTV użytkowników pełnoskalowych pilotow i tych wykastrowanych. Jedyną możliwością jest przypisanie funkcji pod przyciski dostępne na każdym pilocie, w przeciwnym razie użytkownicy wykastrowanych pilotów nie będą w stanie obsługiwać HbbTV. 

 

W tym trendzie wiem jedno. Mam bardzo dobrego aluminiowego, lekkiego pilota BT w Sony pełnowymiarowego. Muszę o niego dbać, by za parę lat posłużył w nowym odbiorniku z wykastrowanym pilotem, bo niestety Sony także poszło tą drogą. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2024 o 20:31, dvbtowiec napisał(a):

Nie przewijam tych kafelków nigdy, bo to co się wyświetla zaśmieca wg mnie tylko ekran. 

Lepiej by nikt tego nie powiedział. Nie mogą oni na tych kafelkach zaoferować jakiś seriali czy filmów, tylko Wydarzenia, które dziwnym trafem są bez przerwy na kanale parę kliknięć dalej...

W dniu 4.10.2024 o 20:31, September77 napisał(a):

Gorzej w przypadku korzystania z telewizji.

Myślą że TV to już nisza, domena starych dziadów z zapaleniem prostaty. Tymczasem telewizja i streaming to dwa elementy które się wzajemnie równoważą. Równie dobrze streaming mógłby mieć 3% rynku, ale i tak o 100% więcej niż 2 lata temu, to oni już by robili telewizję tylko pod streaming. To tak jakby robić kalendarz tylko do dni tygodnia. 

11 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Wina producentów telewizorów, którzy z pilotów robią swego rodzaju joystick. Zupełnie tego trendu nie rozumiem. 

Taki pilot sprawdza się w aplikacjach, ale nie przy oglądaniu telewizji. 

Nie ma jak pogodzić w HbbTV użytkowników pełnoskalowych pilotow i tych wykastrowanych. Jedyną możliwością jest przypisanie funkcji pod przyciski dostępne na każdym pilocie, w przeciwnym razie użytkownicy wykastrowanych pilotów nie będą w stanie obsługiwać HbbTV. 

Za rok zostanie z pilota sama bateria, przycisk on/off, joystick i pełna gama niszowych streamingów. Jakich przycisków by tu użyć żeby sterować HbbTV? Po prostu nie ma czym, tylko samą kulką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...