Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sytuacja podpiąłem pod ojca antenę, swój tv i wyszukał wszystkie kanały. 

Kupiłem dekoder do ojca tv, cabletech dekoder urz0338 i ta sama antena i nie poszukał żadnych kanałów.

U brata w tv, inna instalacja, ten sam dekoder co u ojca i znalazł wszystkie kanały.

O co chodzi....?

Czemu u ojca ten dekoder nic nie wyszukuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cx69 napisał:

Czemu u ojca ten dekoder nic nie wyszukuje?

Zbyt słaby sygnał z anteny najwyraźniej. Dekoder który kupiłeś dla ojca ma gorszej jakości głowicę i nie zaprogramuje kanałów które są dla niego ze zbyt niską jakością. Generalnie dekodery mają kiepskie głowice. W telewizorach są duże lepszej jakości, stąd lepiej radzą sobie ze słabszym sygnałem.

O ile oczywiście podpinasz pod tą samą końcówkę antenową.

Jeśli pod inną, to sprawdź w miejscu w którym Twój telewizor znajduje kanały. Jeśli dekoder nie znajdzie na tej samej końcówce, to jest tak jak piszę.

Jeśli na tej samej końcówce znajdzie, tzn. że masz straty w sygnale na rozdzielaczu, lub na kablu który jest prowadzony do odbiornika ojca.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dvbtowiec napisał:

Zbyt słaby sygnał najwyraźniej. Dekoder który kupiłeś dla ojca ma gorszej jakości głowicę i nie zaprogramuje kanałów które są dla niego ze zbyt niską jakością. ..

W takim razie ojciec będzie musiał kupić antenę...

Bo końcówka, zasilacz antenowy wszystko jest to samo tylko tak jak pisze ja podłączyłem pod swój tv nowszy a dekoder brak kanałów u mnie wszystkie 

No to teraz ciekawe jaką antenę mu kupić...eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Antena kierunkowa 

Dodam że miejscowość Mirocin podkarpackie gm. Przeworsk. Najbliższe nadajniki to Leżajsk i Przemyśl.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dvbtowiec napisał:

Zbyt słaby sygnał z anteny najwyraźniej. Dekoder który kupiłeś dla ojca ma gorszej jakości głowicę 

I co z tego że ma gorszą jak :

U brata w tv, inna instalacja, ten sam dekoder co u ojca i znalazł wszystkie kanały.

Ciekawa sytuacja podpiąłem pod ojca antenę, swój tv i wyszukał wszystkie kanały.skąd te przekonanie że w telewizorach są lepsze głowice ?

Edytowane przez Arczi13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arczi13 napisał:

.skąd te przekonanie że w telewizorach są lepsze głowice ?

  • z doświadczenia życiowego
  • z ceny odbiornika

Nie wszystkie telewizory mają dobre głowice, ale zdecydowana większość.

Jeśli coś kosztuje, to ma także jakość.

W sprzęcie za 100zł dostajesz minimum minimorum.

 

Powie Ci to także każdy bardziej ogarnięty w temacie uczciwy sprzedawca w sklepie RTV.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dvbtowiec napisał:
  • z doświadczenia życiowego
  • z ceny odbiornika

Jeśli coś kosztuje, to ma także jakość. Doświadczenie życiowe mówi jednak co innego w sprzęcie za 100zł dostajesz minimum kupując telefon za 100zł nie mam problemów z połączeniami, bo przecież do tego jest stworzony nieprawdaż uczciwy sprzedawca ? Pan tak na poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Arczi13 napisał:

Jeśli coś kosztuje, to ma także jakość.

Zależy ile kosztuje. Jak więcej kosztuje to wtedy przynajmniej POWINNO mieć lepszą jakość. A w tych tanich (często w promocji!) sprzętach by właśnie taki tani był dają tanie komponenty, w tym głowice.

Dlatego ja jak jest możliwość to nie kupuję sprzętu marek Manta, Esperanza i innych takich tanich, bo to jest kupa szmelcu i nic więcej. Telewizor też kupuję w sklepie RTV a nie w supermarkecie pokroju Carrefour (raz widziałem że sprzedawali), a wszystkim teraz przy zmianie standardu odradzam kupno dekoderów w miejscu typu Biedronka, Kaufland (dodali po tym jak rząd dał bony), a tym bardziej na poczcie. No przepraszam bardzo, od kiedy te sklepy zajmują się sprzedażą takich rzeczy? jest to tylko po to by po tanie przyszło full osób i by jak najwięcej od rządu dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nie chciałem czegoś lepszego kupić?

Przyszedłem do sklepu typowo z dekoderami, antenami, kablami, typowo sat sklep.

Mówię do sprzedawcy, że potrzebuje dekoder do dvb-t2 tylko jakoś lepszy jakościowo. A on że wszystkie co ma to tam w pudełkach żebym sobie wybrał. To w pudełkach miał typowo tanie dekodery każdy po 115zl jeden był droższy bo 125 bo miał opcje że go sobie schowasz np w szafkę a kabel z czujnikiem do pilota wyporwadzasz z niego i tylko żeby taka czujka była widoczna.

Wszystko co miał to albo kruger albo blow albo ten co wyżej napisałem albo esprenza itp.

Wybrałem pierwszy lepszy bo za pewno każdy z nich to to samo tylko w innym pudełku.

Nie mam w mojej miejscowości jakiegoś lepszego sklepu z sat. Kupię ojcu antenę i kierunkową i też miałem jechać do tego sklepu kupić antenę i co powiem poproszę antenę do odbioru naziemnej TV i gość wyciągnie wszystkie i mi powie proszę sobie wybrać. Heh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arczi13 napisał:

 kupując telefon za 100zł nie mam problemów z połączeniami

Kup tani smartfon i popracuj z nim na poważnie i nie chodzi tu wyłącznie o rozmowy. 

W tanim telefonie otrzymujesz najgorszej jakości komponenty, słaby procesor, małą ilość pamięci operacyjnej. 

Przy dłuższym używaniu zauważysz ile tracisz czasu i nerwów aby coś na nim zrobić. 

W droższym telefonie tych problemów nie ma, jest szybki, wydajny, nie wiesza się. 

 

Jeśli sądzisz inaczej, to chyba jesteś nieco naiwny. 

Dokładnie tak samo jest ze sprzętem RTV. 

Mam porównanie działania telewizora z Android TV budżetowego za 1200zł z wysokiejnklasy Sony. 

Ten drugi działanie błysk. Pierwszy wolny jak muł. 

 

Tak samo jest z dekoderami. 

Na tej samej antenie telewizor odbiera wszystkie MUXy, dekoder nie obiera jednego. Zgadnij dlaczego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cx69 napisał:

Dodam że miejscowość Mirocin podkarpackie gm. Przeworsk. Najbliższe nadajniki to Leżajsk i Przemyśl.

Tak antena kierunkowa bez wzmacniacza i zasilacza.

4 godziny temu, Cx69 napisał:

W takim razie ojciec będzie musiał kupić antenę...

Bo końcówka, zasilacz antenowy wszystko jest to samo tylko tak jak pisze ja podłączyłem pod swój tv nowszy a dekoder brak kanałów u mnie wszystkie 

No to teraz ciekawe jaką antenę mu kupić...eh

Często zasilacze i separatory zasilania się psują i po prostu powodują dużo zakłóceń w sygnale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...