Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomość do Leszna i odpowiedź:

 

Napisałem:

> Witam.

>

> Jak wysoko jest osadzony nadajnik DVB-T w Lesznie?

> Ile moc ma nadajnik w kW?

>

> Pozdrawiam,

> Piotrek.

>

>

>

 

Odpisali:

Antena nadawcza jest na wysokości 75 m. Obecna moc to 125-130 kW.

Jeśli chodzi o rozszerzanie mocy to obecnie KRRiTV nie udziela koncesji na

większe moce, i jest to raczej kwesta parunastu miesięcy ale nie unikniona

cyfryzacja nadchodzi i będzie coraz więcej tego. Nawet jeśli byśmy chcieli

sami zwiększyć moc i trafić np do Gorzowa to jest problem taki, że narazie

nie ma zgody na to. Proszę się uzbroić w cierpliwość wkrótce ma ruszać

ogólnopolska akcja szerząca informacje o DVB-T i myślę, ze wtedy

urzędnicy beda przychylniej na to spoglądać.

 

Coś pomogłem napewno: Sobie i bartkowi (bartek0395). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że mają kłopoty z wysławianiem się, zresztą podana moc jest kompletnie niewiarygodna. Przy takiej mocy zasięg byłby o wiele większy niż 50 km, a antena musiałaby się znajdować poza miastem na jakimś obiekcie nadawczym. Dlaczego wykazy DVB-T pomijałyby ten nadajnik? To musi być jakaś lokalna stacja małej mocy stworzona przez pasjonatów. Może kiedyś udało im się uzyskać jakieś zezwolenia i na tym jadą do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nie popisałem.

 

Co do Leszna to dobrze, że ktoś podjął taką inicjatywę. Takie działania napędzają DVB-T. Niestety ten multipleks pozostawia wiele do życzenia ale jako jedyny w Polsce pozwala na odbiór kanałów kodowanych, np. Polsat 2 i takich, których nigdzie nie ma, np. Leszno TV. To się chwali i żałuję, że nie jestem w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrekxD - testowałem możliwość odbioru tego sygnału w Zielonej Górze. Śrem (~115 km) k.23 odbiera stabilnie, ale jeśli chodzi o Leszno to ani śladu jakiegokolwiek sygnału.

O odbiorze w Gorzowie Wielkopolskim praktycznie można zapomnieć, gdyż to miasto leży nieco w dole - dlatego większość stacji radiowych ma swoje doświetlenia lokalnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odbiorę sygnał z Leszna?

 

PiotrekxD - z całą sympatią dla Ciebie ale czy Ty w ogóle masz sprzęt do tego by odbierać DVB-T?

Jakim cudem chcesz odbierać sygnał ze Śremu jak dzieli Cię 190 kilometrów? Masz tylko jedną możliwość odbioru i jest to nadajnik w Jemiołowie. Nic poza tym z Polski nie odbierzesz i zakończ to dochodzenie. Jak chcesz się bawić w DX-era to możesz popróbować odbioru z Niemiec i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a jaką antenę kupić, żeby odbierać np. z Jemiołowa, lub ze Śremu... ?

 

W Gorzowie aby odebrać sygnał z Jemiołowa w zupełności wystarczy prosta antena, np. taka. Jemiołów nadaje z mocą 100 kW, więc z odbiorem nie będziesz mieć problemów.

Tak jak napisał @jarek999 z dalszych nadajników możesz próbować odebrać coś z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu próbuje odebrać DVB-t z Danii. Gdy ustawiłem odpowiednio antenę na Bornholm mój telewizor (Funai 32 cale) pokazuje np. na kanale 51 (MUX5) poziom sygnału ok.70%, jednak telewizor nie może znaleźć ani jednego kanału. Na pozostałych MUX-ach poziom sygnału jest niższy, ale i tak telewizor mi nic nie znajduje. Na drugim telewizorze (SHARP) nie odnajduje w ogóle sygnału i pokazuje 0%. O co w tym chodzi?

 

PS. Gdy ustawiłem szukanie automatyczne również mi nic nie znalazło, oprócz kanału TV4 FAKTA i jakiegoś jeszcze ze Szwecji, jednak zależy mi na Danii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...