Skocz do zawartości
  • 0

Zanikający sygnał z HB przez tuner FK 6900?


szczecin
 Udostępnij

Pytanie

Mam taki problem.Układ jest taki Antena -konwenter na HB-tuner ferguson6900. Podczas odbioru programu po jakimś czasie on zanika na kilka sekund i ponownie powraca i tak wariuje co chwilę .Do tej pory takiego czegoś nie było . Pytanie brzmi co jest winne tuner (Jest na gwarancji ma 10 miesięcy) , czy moze konwenter . Tuner przez te sekundy kiedy nie odbiera ustawia się w stan gotowości a na wyswietlaczu pojawia się jakiś napis bee czy coś takiego , pózniej pojawia się czerwona ikonka promieniująca powraca obraz na telewizor i znowu wszystko gaśnie i tak na przemian. Zadziwiajace jest to że jakby był żle ustawieny np konwenter to sygnałby nie powracał przecież ewentualny wiatr nie zmienia aż tak jego położenia.Dodam że takie zakłócenia były wcześniej ale wystepowały raz na jakiś długi czas ale wczoraj to była jedno po drugim zdarzeniu. Powiedzcie czy warto reklamować tunera co może być przyczyną.Pozdrawiam szczecin

Jestem tu nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

sprawdzałem to chyba nie konwenter. Jako że mam też osobny konwenter single na astrę to tylko pod niego podłączyłem i też po 20 min zanikał sygnał .(Faktycznie oba konwentery mają już swoje lata ale niemożliwe żeby oba zaczeły wariować o jednum czasie) Mało tego mam też tuner optimusa FTA 4000 A i pod niego podłączyłem najpierw konwenter astry pózniej HB i ten tuner nie powracał samoczynnie do stanu gotowości tak jak to robił Ferguson. Tuner Fergusona sprawia wrażenie jakby po nagrzaniu się przerywał pracę a po ostygnieciu powracał . Jak można sprawdzić tuner po domowemu by się upewnić że to on . Teraz wpadłem na pomysł by tuner podłączyć tylko do zasilania bez kabla antenowego i bez scarta do telewicora i czekać co zrobi wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ferguson dalej gasł na wyswietlaczu mimo wypietej anteny i scarta . Pózniej jak na stronie fergusona zrobiłem ustawienia fabryczne i ponowne szukanie satelity przez dzień było dobrze teraz rzadziej się zacina, ale jednak i wystawiłem tuner na przestrzeń odkrytą by chłodzenie miał lepsze. Obok mam antenę zwykłą do odbioru analogu naziemnego 6 programów czysto łapało ale ostatnio TVN odbiera niby czysto ale ma momenty gdzie glos charczy aż nie da się słuchać tak jakby zawiało anteną . Najpierw myslałem że to wiatr porusza anteną i dlatego takie zkłócenia glosu ze nie da się słuchać tylko tvn. na sąsiednim telewizorze w innym pokoju z osobną taką samą szerokopasmowa anteną zakłóceń nie ma .Ale skróciłem maszt ,wiatru zero a tu na tvn zakłócenia z głosem a na innych stacjach nie.I przypomniałem sobie że mam sasiada Radiowca ktory koło swojego domu z 20 m od moich anten wybudował kilkumetrową ok 5 m stację radiową z potężnymi antenami i konaktuje sie z całym światem. Często słychac co mówi np w kompie a gdy wcześniej był tv w innym miejscu to słyszalem rozmowy w tv nawet wyłaczonym.Może to sygnał przechodzący ze świata w pobliże do mojego sąsiada zakłóca strefe mojego odbioru i wyłącza np fergusona. Na stronie fergusona jest napisane że to że inne tunery zachowuja się ok nie znaczy ze ich taki będzie bo jest czulszy.W ogóle z e sprzetem wysokiej klasy jest problem dlatego najlepsze np odwarzacze to te nie znnanych marek jak np manta ktora czyta kazdą płytę z divixa i nie robi problemu. Warunki gwarancyjne fergusona sa trudne . Mam kartę gwarancyjna podbitą przez sklep który mi to sprzedał ale fergusoon chce też dowód zakupu a ja go nie moge znależć , i jeszcze zaznaczają że za nieuzasadnioną reklamację się płaci. Fredka dam do teścia on nie ma sąsiadów radiowców i niech obserwuje wyswietlacz czy gaśnie z napisem boot i innymi wtedy bede miał pewność że fredek nie jest wyłaczany przez zapaleńca radiowego

Czy fale radiowe sąsiada radiowca moga zakłócać prace sprzętu domowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na 100% nie ma to nic wspólnego z Twoim tunerem, raczej diody w zasilaczu, problem występuje po tzw. nagrzaniu się tunera :wink:

aaaa więcej nie dodam w tym temacie :!:

 

 

Jak przesłać urządzenie do serwisu?

 

Aby przesłać uszkodzone urządzenie do naszego serwisu należy wykonać następujące kroki:

 

 

 

* podpisać kartę gwarancyjną, co jest równoznaczne z akceptacją jej warunków

* właściwie zabezpieczyć i zapakować urządzenie (najlepiej kilka warstw folii bąbelkowej i dodatkowy karton)

* sprawdzić czy do paczki dołączony został adres zwrotny i opis uszkodzenia

* oraz numer telefonu kontaktowego !!!

 

 

Następnie każdy klient ma dwie możliwości:

 

1. oddać urządzenie do sprzedawcy

 

lub

 

2. zaadresować paczkę i wysłać na swój koszt bezpośrednio do serwisu:

FERGUSON CENTRALNY PUNKT SERWISOWY

ul. Bernardyńska 2

64-000 Kościan

 

Uwaga: jeżeli reklamacja okaże się nieuzasadniona lub termin gwarancji już minął. Do kosztów naprawy doliczony zostanie koszt przesyłki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pilot dodaj coś więcej o tej diodzie w zasilaczu może coś trzeba tam dodać jakiś radiator ( chyba tak to sie nazywa) powiększyć masę odprowadzająca ciepło czyli dołączyć radiator dodatkowy a moze w obudowie zrobić wieksze otwory to bede miał 2 korzyści bardziej odprowadzane ciepło od fredka i szybciej nagrzewane mieszkanie , dzięki niemu bedę mial dom pasywny bo przybedzie ileś kilodzuli ciepła.Niestety na gwarancji pisze że dowód zakupu też im jest potrzebny a sklep bez niego nie przyjmnie.Pewnie te wysyłanie na mój koszt ten brak dowodu zakupu może przewyższyć koszt FK ktory kosztował 170 zł bo zakwestionują naprawę reklamacyjną bo nie ma dowodu zakupu choć na gwarancji jest data zakupu u kogo i pieczątka sklepu a ja nie chcę zwrotu kasy tylko darmowej naprawy.Ciekawe dlaczego ten sklep już nie prowadzi Inawazja w Szczecinie nie prowadzi sprzedaży fredków.

Spróbuje jeszcze to co pisał Kauj ale się nie orientuję czy soft to np takie jakieś 114 bo to jest w tym fergusonie i jakie miałoby być bo jest już chyba 117.Fredka spisze na straty i kupię OPTICUM ORTON 4160CX PLUS idealny do TNK modulator za 125 zł , trzeba wrócić do sprawdzonej firmy.Chodzi mi o to by było tanie , chodziło TNK i bezawaryjne.Jak rok temu szukałem tunera do tnk i zapytałem się w salonie o fredka to nie mieli o nim dobrego zdania i mówili ze tym nie handlują , chyba mieli rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oddałem do sklepu w którym brałem a oni do servisu fergusona ale bez dowodu wpłaty . Sklep nie był tak miły by go dołączyć chociaż mają obowiązek dowody wpłaty trzymać kilka lat.Ale ja mam w razie czego kopię gwarncji z pieczatka sklepu i datą sprzedaży.Bo to z punktu widzenia naprawy powinno ich interesować. najciekawsze w kwicie fergusona to to ze trzeba sprzet oddać do nich wolny od kurzu wewnątrz a jednocześnie zachować plombę .Za czyszczenie liczą sobie 30 zł kto komu udowodni ze tam jest kurz to będzie ciekawe .Telefonicznie pani z fergussona mówiła żeby im wysłać fredka bez dowodu zakupu ciekawe czy się zajmą naprawą jak myslicie.W razie czego opisze wam jak speawa zakończyła sięz fredkiem i ich servisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w karcie gwarancyjnej serwis napisał aktualizacja oprogramowania , tuner testowany sprawny.Faktycznie coś musieli to zrobić bo zmienił sięukład kanałów i jest ich mniej.Podłączyłem do instalacji i znowu to samo pochodził kilka minut i w stan gotowości.Podłaczenie bez anteny też gasiło napisy na wyświetlaczu W miedzyczasie jak go nie miałem to podłączony był opticum który chodził bez zarzutu. Poszedłem do sąsiada i tam podłaczyłem pod jego instalację i też padł po kilku minutach. Jak jeszcze mozna go sprawdzić inaczej. Najgorzej że mam opłaconą kartę i nie mogę korzystać z niej bo optic jest tylko FTA.W karcie gwarancyjnej napisane jest że wymianie podlega po 5 naprawach.Co mam robić. W ogóle czy jest mozliwość że jak instalacja antenowa jest niesprawna to tuner pochodzi kilka minut i dopiero pożniej pada czy jednak od razu nie powinien zadziałać przy niesprawnej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

aktualnie napisałem im żeby wyznaczyli miejsce w Szczecinie dla nich wiarygodne ( sklep w którym to brałem jest komputerowy i nie ma instalacji sat) by się przekonać kto ma rację serwis czy ja i niech to będzie rozt[beep]jące.I tak na marginesie te centralne serwisy to zły pomysł bo nikt nikogo nie moze przekonać akoszty jazdy są większe niż wartośc FK bo kosztował 160 zł .5 razy wysłać fredka z tym samym chociaż mam czas do listopada 2011 plus to co u nich leży czyli z czasem oni nie wygrają. Ciekawe czy mogę domagać się od nich za stracony czas kiedy nie mogę użytkować TNK.Na razie minął 1 miesiąc problemów a TNK mam do marca 2011 .

 

Przypominam sobie jak poszukiwałem w 2009 tunera pod TNK i pytając o FK 6900 powiedzieli mi że tym nie handlują. Może się przejdę udając zainteresowanie FK i zapytam o szczegóły co sprzedawca miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...