Skocz do zawartości

SAT Kurier w wersji elektronicznej


mxc78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest plan udostępnienia SAT Kuriera w wersji elektronicznej przez nasz czytnik, ale nie ma jeszcze konkretnej decyzji, brane jest pod uwagę kilka opcji, bo z jednej strony chcielibyśmy nieco rozkręcić dystrybucję elektroniczną, ale z drugiej - aby było sprawiedliwie dla zamawiających wersję papierową ;) Prywatnie chciałbym, aby e-wydania były tańsze od wersji papierowej i wydań elektronicznych na e-kiosku, ale się zobaczy...

 

Ja żeby zachować atrakcyjność papierowych wydań "Satkuriera" względem tych elektronicznych dodałbym do papierowych jakiś bonus.

 

Gdyby "Satkurier" był pismem komputerowym, to wyjście byłoby proste, tzn. dodajemy płytkę z różnymi programami, czy grami, ale co Wy moglibyście dodawać do wydań papierowych, to na razie nie mam koncepcji...

 

A może ktoś z Was miałby jakiś pomysł (wybacz Mr. Orbita, że zadaję to pytanie za Ciebie :D )???

 

Dodatkowo mam propozycję, żeby może w końcu przenieść z czasopisma do osobnej publikacji, dostępnej właśnie w formie elektronicznej wykaz kanałów, który teraz zajmuje sporą część papierowego "Satkuriera".

 

Z wersji elektronicznej równie łatwo można ten wykaz przecież wydrukować (o tyle miałby też przewagę, że mógłby być bardziej rozbudowany i byłoby możliwe tylko wydrukowanie potrzebnego nam akurat fragmentu), a jego miejsce w papierowym "Satkurierze" będzie mogła zająć jeszcze większa dawka artykułów (może właśnie to mógłby być ten bonus w wersji papierowej, względem elektronicznej, który możnaby np. nazwać "Satkurier+" :D???).

 

Byłoby też dobrze moim zdaniem gdyby powstała o ile to możliwe także wersja "Satkurier Readera", która nie będzie wymagać do działania instalacji, żeby można było ją sobie nagrać np. na "pendrive", iść z nim do kawiarenki internetowej i wydrukować sobie tam np. właśnie taki wykaz kanałów (ewentualnie możnaby to też spróbować tak rozwiązać, że powstałaby strona np. o adresie www.e-wydania.satkurier.pl, na której możnaby się zarejestrować tak jak na tym forum, a później się logować, kupować, a potem móc przeglądać "online" swoje "e-wydania", tylko nie wiem czy istnieje skrypt, który by taką stronę obsługiwał, a poza tym to by wymagało sporej inwestycji w serwery itp., więc chyba "przenośną" wersję "Satkurier Readera" łatwiej i taniej byłoby zrobić :D ) .

 

Na razie moich pomysłów jest tyle :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dodawać płytkę z oprogramowaniami i listami kanałów do popularnych modeli tunerów cyfrowych ;) Tylko chyba nie mielibyśmy mocy przerobowych, żeby te listy robić na bieżąco do wszystkiego ;) Ale to mogłoby być całkiem pożyteczne - muszę przeanalizować możliwości wykonania czegoś takiego - i co wydanie jeśli pojawi się nowy soft do czegokolwiek - na płytkę + informacje o zmianach. Hmmm - niezłe :D Albo płytka z oprogramowaniem z tabelami w wersji elektronicznej, jak kiedyś Tele Satellite dawało World of Satellites na CD ;)

 

Tabele: od dość długiego czasu myślimy o przeniesieniu ich do sieci, ale wymaga to nieco pracy + jest już dość dużo dobrych serwisów z tabelami, jak choćby ostatnio zaktualizowany o nowe możliwości polski projekt http://sat-charts.eu (polecam!) Docelowo jednak nastąpi taki dzień, że będziemy zmuszeni przestać drukować tabel (zajmują za dużo miejsca i stale zwiększają swoją objętość, nie wspominając nawet ile pracy jest przy ich aktualizacji na potrzeby wersji papierowej - jest to zrobione szalenie niewygodnie!) Natomiast same wydania papierowe zostaną pewnie jeszcze długo - ja także lubię sobie przekartkować SK (choć w zasadzie to nie mam za wiele do czytania, bo często duża część tekstów jest mojego autorstwa - moich tekstów nie czytam :P ) Sam mam kolekcję papierowych SK, brakuje tylko kilku wydań, których nakład się wyczerpał bezpowrotnie.

 

Przenośna/webowa wersja SAT Kurier Readera: tu jest także planowany mocny rozwój, w planach wersja na urządzenia mobilne (platforma Androida będzie chyba pierwsza, iPhone później bo nikogo z nas nie stać, a Windows Phone nikt z nas nie ma :P ), wydaje mi się, że wersja webowa jest także wykonalna - skrypt da się zrobić (patrz: system Publisher - zintegrowany z forum). Myślę, że nowości w tym zakresie to kwestia czasu.

 

@M_arek - 2/2012 powinien być w tym tygodniu, podejrzewam środa-czwartek. Celowo nie śpieszyliśmy się zbytnio, żeby uwzględnić kilka spraw z końca stycznia - treść będzie bardziej na czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @Mr. Orbita, że udało mi się Cię natchnąć, jeśli chodzi o ten pomysł z dołączaniem płytki do papierowego "Satkuriera" :D . Faktycznie, zapomniałem, że do tunerów satelitarnych też są przecież różne "softy" i listy kanałów :D .

 

Jeśli pozwolisz to pomyślę co by jeszcze można na takiej płytce dać i jak coś wymyślę to się podzielę tymi przemyśleniami (inni może też pomogą :D ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem myślałem nad tym co by można było jeszcze wsadzić ewentualnie na płytkę dorzucaną do papierowego wydania "Satkuriera" i na tę chwilę wymyśliłem następujące rzeczy:

 

- Instrukcje obsługi w wersji elektronicznej do tunerów i innego sprzętu, dostępnego w sklepie "Hollex".

 

- Wybrane artykuły (w tym te z działu blogów), które pojawiły się na stronie "Satkuriera" od poprzedniego numeru papierowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączanie płytki do magazynu pociągnie za sobą koszty wydania, więc i cena pewnie wzrośnie. Jeśli ktoś ma za to płacić, to pewnie oczekiwałby czegoś ekstra, a nie instrukcji obsługi sprzętu z Hollexu. Przecież obowiązkiem sprzedawcy jest załączenie instrukcji obsługi sprzętu i to w języku polskim. Poza tym po co mi np. instrukcja od Topfielda jak ja mam np. Dreamboxa? Inna sprawa, że wielu kupujących robi to tylko dla wykazów. Wycofanie ich z wydania trzeba będzie czymś uzupełnić. Czy starczy materiałów na comiesięczne zapełnienie tych kilku stron? Czy wydanie elektroniczne ma być kopią tego na papierze? Jeśli tak, to nie ma sensu zamieszczać tam wykazów, bo są inne źródła i to korygowane, jeśli nie codziennie, to co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli wykazy kanałów miałyby zniknąć z Sat Kuriera, to proponuję na tych stronach zamieszczać artykuły z wszelkimi informacjami i poradami dla osób zaczynających przygodę z telewizją satelitarną, przydałyby się moim zdaniem opinie o różnych modelach telewizorów, mogłyby się również ukazywać ciekawe artykuły ilustrowane zdjęciami przesyłane przez czytelników związane z telewizja satelitarną czy naziemną telewizją cyfrową, może wreszcie jakaś krzyżówka z nagrodami. :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele spraw poruszonych na raz ;) Postaram się odnieść ;)

 

Instrukcje: w sumie mogłyby być, nie tylko do sprzętów z Hollexu - czytelnikami są osoby z różnym sprzętem ;) Raz taki zbiór instrukcji do wszystkiego mógłby pójść, dodatkowo czytelnikami są też ludzie z branży pracujący w serwisach itp. - softy i instrukcje w jednym miejscu mogą się przydać, taki "niezbędnik" ;) Jednocześnie @zdzima ma rację - czytelnicy-klienci w większości instrukcje do swoich sprzętów mają ;)

 

Tabele: generalnie coś będzie trzeba wymyślić, bo satelitów przybywa, aktywnych transponderów, pakietów, kanałów - wszystkiego jest coraz więcej. Tabele "wszystkiego" są faktycznie mało atrakcyjne, bo jest lyngsat.com, flysat.com, czy polski sat-charts.eu. Prędzej pojawia się sens "elektronizacji" wykazów profilowanych, tematycznych, jak tabele platform ze strony 46-47 w 2/2012 - coś w tym stylu. Ale tu decyzja należy generalnie do Redaktora Naczelnego, ja tu tylko wykonuję polecenia i jeśli kiedyś pojawi się decyzja o przeniesieniu tabel do wersji cyfrowej, to wykonam ;) Ale na razie tabele idą, w tej chwili nie ma jakiegoś konkretnego terminu wycofania tabel z druku, natomiast faktem jest, że o tym rozmawialiśmy, szukając generalnie pomysłów, burza mózgów ;)

 

Miejsce po tabelach nie byłoby łatwo zapełnić, bo jest tego 30 stron. Na artykuły od czytelników jesteśmy zawsze otwarci, już dość dawno mieliśmy ochotę na serię tekstów o polskich DX-erach (opis posiadanego sprzętu + ciekawe osiągnięcia), ale osoby, z którymi mamy kontakt to skromni ludzie i nie mają ochoty specjalnie się "reklamować" ;) Może powinniśmy zacząć od opisu tego, czym bawimy się w redakcji? ;) Jest też nieco szansy na więcej o telewizorach, może jakiś test w 3/2012 lub jednym z kolejnych wydań. Producenci TV integrują w wielu modelach satelitarne odbiorniki cyfrowe i niekiedy mają one całkiem niezłe możliwości, ale nie są wystarczająco opisywane i reklamowane. Czasami można się nieźle zaskoczyć osiągami i czułością głowic satelitarnych wbudowanych w TV. Jest z tym oczywiście różnie, ale trafiają się perełki i chcielibyśmy pisać nieco więcej o takich TV. Wiele zależy od producentów i kwestii udostępniania urządzeń na testy (łatwiej jest dostarczyć mały tunerek niż wielki TV) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie jestem ZA opisaniem tego czym "bawi się" redakcja "Satkuriera" :D .

 

Mnie właśnie najbardziej ciekawią zagadnienia dotyczące możliwości odbioru różnych "dosyłów" i nietypowych przekazów, bo jak miałem obrotnicę na antenie, to bardzo lubiłem podglądać tych różnych reporterów i dziennikarzy, kiedy nie ma ich oficjalnie na wizji :D .

 

Teraz mam mniejsze możliwości w tym temacie, a właściwie żadne, bo odbieram tylko "Hot Birda" i "Astrę" na konwerterze "monoblock" "quad", ale jakiś czas temu kupiłem też antenę kampingową 35 cm. z przyssawką, więc jeśli dokupię kiedyś do niej jeszcze tuner "usb" do laptopa, to może wrócę do wyszukiwania czasem "dosyłów (wiem, że większość specjalistów od wyszukiwania przekazów pewnie mnie wyśmieje, że chcę się w to bawić na takiej antence, ale moim zdaniem coś tam się na niej przy dobrej pogodzie też wyłapie, a ma tę przewagę nad większymi, że można ją obracać ręcznie :D ) :D .

 

Jestem też, tak jak pisałem wyżej ZA publikowaniem czy to na płycie dołączanej do "Satkuriera", czy w samym papierowym "Satkurierze" najciekawszych artykułów z blogów redakcyjnych (szczególnie tego Pana Daniela Gadomskiego, tzn. oczywiście bez urazy dla innych w redakcji, ale Pan Daniel jest najaktywniejszy w "blogowaniu" :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo z tą "burzą mózgów".Minął tydzień od ostatniej wypowiedzi. I chociaż nie mam konkretnego pomysłu, to wydaje mi się, że kupującymi magazyn nie są ludzie, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tv sat a ci, którzy już w tym siedzą potrzebują raczej nowinek niż historii. Była kiedyś w SAT Kurierze rubryka z pytaniami czytelników. Może do niej wrócić? Może więcej rankingów sprzętowych (anteny, konwertery, receivery) ale nie tylko tych, które są w Hollexie? No i chociaż raz w roku wykaz z C-band. Wykazy programów z poszczególnych platform, moim zdaniem, zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie 1/1997 jako ciekawostka jest od dziś dostępne bezpłatnie do pobrania w formie e-wydania przez SAT Kurier Reader. Tak jak podejrzewałem nie było szans na złożenie tego na nowo, więc jest to skan, jakość na kolana nie powala, ale myślę, że warto odnotować ;)

 

C-band co pewien okres powraca ;) Natomiast rubryka z pytaniami przegrywa z forum i ogólnie z Internetem, gdzie odpowiedzi na wszystko są niemal na wyciągnięcie ręki. Kilka razy próbowaliśmy coś takiego wdrożyć, ale w zasadzie ilość pytań technicznych dostajemy skromną, wszystko przelatuje głównie przez forum, jeśli czasami pojawi się jakiś mail, to jeśli jest to coś poważniejszego, to bezpośrednio odpowiada ktoś z redakcji. W tych czasach mało komu chciałoby się czekać na publikację odpowiedzi w nawet miesiąc po zadaniu pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco wydania elektroniczne są przez e-kiosk. Przez naszą aplikację wydania będą umieszczane docelowo z miesięcznym opóźnieniem (chwilowo jest większe niż miesiąc). Tak to wygląda na tą chwilę, ale nie wykluczamy zmian, jeśli pojawi się coś ciekawego, to będziemy informować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bieżąco wydania elektroniczne są przez e-kiosk.

 

Chyba teraz jest jakiś kłopot z dostępnością numeru 3/2012 w "e-kiosku", bo chcę go tam kupić, ale najnowszym dostępnym numerem jest na moment pisania tego "posta" wciąż numer 2/2012, chyba, że coś źle sprawdzam???

 

Oto link http://www.e-kiosk.pl/numer,19773,sat_kurier

 

P. S. Nie odbierz tej mojej wypowiedzi @Mr. Orbita broń Boże jako czepiania się czy coś w tym stylu, tylko po prostu zauważyłem, że w najnowszym numerze jest chyba test tych nowych modułów "CI+" od "Cyfry+" i chcę się z nim jak najszybciej zapoznać :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być jutro albo max pojutrze, o CI+ od CYFRY+ jest w nowych produktach jakieś 3/4 strony (strona 8 ). Bardziej szczegółowy test jest możliwy, ale z uwagi na skromną ilość wspieranego sprzętu - będzie mało ciekawy :/ Zostawiam to jednak pod dyskusję w redakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję :D . W ubiegłym roku miałem prenumeratę roczną papierową, a teraz uznałem, że będę kupował wersję elektroniczną, jeśli w danym numerze będzie coś ciekawego (bo już nie mam miejsca na przechowywanie numerów papierowych z całego roku :D ) i akurat kiedy widzę coś ciekawego w numerze 3/2012, to jego w wersji elektronicznej nie ma :( ...

 

Do wersji papierowej wrócę z chęcią, jak się pojawi ta płyta lub inne dodatki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam SatKuriera od wielu lat i dlatego zdecydowalem sie na tansza prenumerate magazynu droga elektroniczna w e-kiosku. Jest dla mnie niezrozumiane dlaczego aktualne wydania w tej wersji opublikowane sa z prawie dwutygodniowym spóznieniem. Mieszkam zagranica gdzie wszystkie magazyny od DIE ZEIT, DER SPIEGEL do INFOSAT ukazuja sie jako E-Paper nawet dwa dni przed sprzedaza w kiosku aby zachecic czytelników do prenumeraty w formie chroniacej srodowisko. Jestem tym faktem bardzo niezadowolony i mam nadzieje ze w przyszlosci sytuacja sie zmieni na lepsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być mniej więcej w tym samym czasie, w którym otrzymują prenumeratorzy, póki co utknęło w eKiosku (wysłaliśmy do nich 9 kwietnia, proces wygląda tak, że wysyłamy, dostarczają do zatwierdzenia, zatwierdzamy, póki co nie mamy wersji do zatwierdzenia).

 

Ponieważ temat się powtarza, pomyślimy o jakichś zmianach w kwestii dystrybucji elektronicznej, ale nie w połowie roku, bo byłby to problem dla prenumeratorów e-wydań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...