Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam kilka pytań:

1.Ile wejść USB ma dekoder?(na stronie CP piszą ze niby jedno ale nie aktywne)

2.Na jakiej zasadzie jest podłączony dysk do dekodera? (jakiego typu kabel)

3.Dysk ma osobne zasilanie?

4.Czy już ktoś próbował kopiować nagrania z dysku na pc

5.Jak komputer wykrywa dysk po podłączeniu?Pokazuje jakieś pliki? jakie rozszerzenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystarczy poczytać temat (jedno, nieaktywne)

2. Wystarczy poczytać temat/obejrzeć zdjęcia (wkładany do dekodera)

3. Wystarczy poczytać temat (nie ma)

4. Wystarczy poczytać temat (próbował)

5. Wystarczy poczytać temat (jako czysty dysk)

 

Reasumując: Wszystko już było omawiane, wystarczy poczytać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za friko dostęp do tzw. "Katalogu VOD", czyli kanały 59-65. Tak dla rozjaśnienia: to są te najtańsze VOD, czyli nie masz co liczyć na jakieś nowości czy hity kinowe.

Jak uruchomić? Po prostu wchodzisz na dany kanał i oglądasz (lub nagrywasz).

 

Tak, tak... to też było już omawiane... poza tym pytanie chyba nie w tym temacie... to temat o dekoderze, nie o Familijnym HD / promocjach / pakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt już się nie żali na zmiany głośności w kanałach z dźwiękiem DD. Ja mam Segem'a od 2 miesięcy a od niedawna podłączonego do kina domowego. Zauważyłem, że na kanałach z DD nie działa zmiana głośności na pilocie dekodera. Głośność mogę regulować tylko na amplitunerze. Od 1 do 16 (na dekoderze) głośność się nie zmienia. Jeśli dźwięk zakodowany jest jako PMC działa regulacja. Robi się ciekawie kiedy na dekoderze ustawioną mam głośność na 10 (dla przykładu), oglądam kanał z dźwiękiem PMC, jest cicho więc podkręcam (ale pilotem amplitunera), następnie przełączam na kanał z dźwiękiem DD... Brak konsekwencji, a może nie da się kontrolować głośności gdy dźwięk jest zakodowany w DD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wątek dotyczący w/w dekodera śledzę od dawna , aczkolwiek dopiero od wczoraj zostałem "szczęśliwym " posiadaczem owego szczytu technologicznego made in Polsat .I....... zaczęły sie problemy.Dekoder podłaczony jest do konwertera monoblock (Astra, Hotbird) i znajduje tylko kanały z paczki "polsatu" (od 1do 302) natomiast przy próbie wyszukania innych kanałów pasek sygnału wskazuje 0 , a dekoder "melduje" o braku sygnału.Nadmienie że dotychczasowy Echostar 717 wyszukuje wszystkie kanały z obu satelit. Czy problem tkwi w ustawieniach dekodera, czy w wysterowania sytgnału diseqc , a może problemem jest konwerter .Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne przypadki. Pisałem parę stron wcześniej. Tuner źle współpracuje, zarówno z diseqc, jak i monoblokiem. Nie wiem od czego to zależy. Problem nie został rozwiązany. W jednym przypadku klient sobie odpuścił Astrę, a w drugim miał wymienić tuner. Jak się to skończyło nie wiem. Może jest Ktoś na tym forum, komu działa poprawnie Astra + Hot Bird. Jeżeli tak, to proszę o napisanie z jakim przełącznikiem ew. z jakim monoblokiem ten tuner współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przypisuje sie do prośby kolegi wyżej. Na chwile obecna po przewertowaniu informacji z internetu i konsultacji ze znajomym monterem SAT wychodzi na to , iż dekoder ten nie współpracuje z konwerterami typu monoblock i przełącznikiem diseqc. Pozostaje więc zakup TWINA i korzystanie z odbioru programów z jednej satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest Ktoś na tym forum, komu działa poprawnie Astra + Hot Bird. Jeżeli tak, to proszę o napisanie z jakim przełącznikiem ew. z jakim monoblokiem ten tuner współpracuje.

 

Witam.

 

U mnie to działa poprawnie. Instalacja, na której to działa ma 6 lat. Składa się ze starej anteny sat (90 cm), 2 zwykłych konwerterów uniwersalnych (producenta nawet nie pamiętam) ustawionych w zez i zwykłego przełącznika diseqc (też nie wiadomo jakiej firmy). Na początku działało mi to z tunerem Sigma 600 (jakiś tam stary tuner do odbioru kanałów FTA) później z Echostarem DSB-717 a teraz z Sagemem ESI-88. Jedyne co musiałem zrobić to odbowiednio skonfigurować Sagema a więc:

1. Określić, że używam jednego złącza SAT1.

2. Określić ilu portowego przełącznika diseqc używam (ja mam 2 portowy).

3. Określić, do którego portu jest podpięty konwerter z HotBirda, a do którego konwerter z Astry (1-HotBird, 2-Astara).

Czy zadziałało by z konwerterem Monoblock tego nie wiem bo nie testowałem, ale myślę, że powinno. Monoblock to przecież nic innego jak 2 konwertery + przełącznik diseqc w jednej obudowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

U mnie to działa poprawnie. Instalacja, na której to działa ma 6 lat. Składa się ze starej anteny sat (90 cm), 2 zwykłych konwerterów uniwersalnych (producenta nawet nie pamiętam) ustawionych w zez i zwykłego przełącznika diseqc (też nie wiadomo jakiej firmy). Na początku działało mi to z tunerem Sigma 600 (jakiś tam stary tuner do odbioru kanałów FTA) później z Echostarem DSB-717 a teraz z Sagemem ESI-88. Jedyne co musiałem zrobić to odbowiednio skonfigurować Sagema a więc:

1. Określić, że używam jednego złącza SAT1.

2. Określić ilu portowego przełącznika diseqc używam (ja mam 2 portowy).

3. Określić, do którego portu jest podpięty konwerter z HotBirda, a do którego konwerter z Astry (1-HotBird, 2-Astara).

Czy zadziałało by z konwerterem Monoblock tego nie wiem bo nie testowałem, ale myślę, że powinno. Monoblock to przecież nic innego jak 2 konwertery + przełącznik diseqc w jednej obudowie.

Pozdrawiam.

I masz wszystkie kanały z Hot Birda i Astry? Nie masz żadnego kanału z napisem "brak sygnału"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 stron temu opisywałem u siebie identyczną sytuację, z tym że mi nie zależało na kanałach z Astry, a miałem na talerzu monobloka na Astrę i HB i też dopiero po ustawieniu diseqc na 4 kanały ruszyło (widocznie ten dekoder tak ma). Dodam tylko, że polecam po każdej zmianie restartować (nie resetować) dekoder, np. poprzez wyjęcie wtyczki z kontaktu, gdyż często dopiero wtedy zmiany dają skutek. Nie wiem czy prawidłowo wyszukiwało kanały z Astry, ale z HB nie miałem problemów.

Teraz mam Twina i mam święty spokój. Można wreszcie jednocześnie nagrywać jakiś film z VOD w czasie gdy żona ogląda swoje "M jak Miłość" (co bez Twina było niemożliwe). Wiem, że pogoda nie rozpieszcza i nie za bardzo chce się grzebać przy talerzu w taki mróz, ale z własnego doświadczenia mogę polecić na odwagę machnięcie kilku głębszych (u mnie jak widać poskutkowało :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na 'Brak sygnału' jest taki (Jak ktoś już na forum opisywał zresztą):

 

Zastanawiasz się które kanały z Astry/Hotbirda Cię naprawdę interesują, Sprawdzasz na przykład tutaj http://pl.kingofsat.net/freqs.php?&pos= ... ltre=Clear częstotliwości, polaryzacje, etc. i przeszukujesz ręcznie. Wtedy wszystkie znalezione kanały widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner źle współpracuje, zarówno z diseqc, jak i monoblokiem. Nie wiem od czego to zależy. Problem nie został rozwiązany. W jednym przypadku klient sobie odpuścił Astrę, a w drugim miał wymienić tuner. Jak się to skończyło nie wiem. Może jest Ktoś na tym forum, komu działa poprawnie Astra + Hot Bird. Jeżeli tak, to proszę o napisanie z jakim przełącznikiem ew. z jakim monoblokiem ten tuner współpracuje.

Mi działa, ale akurat posiadam quada i drugi pojedyńczy konwerter na Astrę. Nie było łatwo, drogę przez mękę w skrócie opisałem na stronie nr 30. Nadal jednak nie wszystko działa jak należy. Wczoraj zauważyłem że w trakcie nagrywania i przeglądaniu listy ulubionych, HB jest OK, a na kanałach z Astry znów wyświetla "brak sygnału" i pasek jest na zero. Po wyłączeniu nagrywania sygnał z Astry powraca i tak w kółko. Coś chyba jednak jest z softem. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Parę słów po tygodniu używania tego dekodera. Posiadałem wcześniej Samsunga DSB-H370 oraz 305, więc wszelkie odniesienia będą do tego sprzętu.

Plusy:

- PVR, naprawdę fantastyczna rzecz!

- wyświetlacz na panelu, w końcu widzę nazwę kanału, numer i godzinę w stand-by! Nie muszę włączać TV aby przełączyć ulubione radio.

- szybsze przełączanie kanałów HD, ocena subiektywna ponieważ nie mierzyłem czasu :)

- chyba lepsza jakość kanałów HD - ocena subiektywna

- jak na tak zaawansowany tuner naprawdę szybkie uruchamianie po włączeniu

- lista ulubionych (szkoda tylko że "uszczęśliwili" nas pre-definiowanymi kanałami 16, 21, 50)

- w zestawie jest kabel HDMI, naprawdę duży plus! Inni producenci oszczędzają na tym.

Minusy:

- pomimo ładniejszego interfejsu, EPG jest wolniejszy i mniej czytelny (co do czytelności to może kwestia przyzwyczajenia);

- zdarza się, że nagrany materiał ma inny tytuł aniżeli faktycznie nagrywany;

- pozycje w EPG można jedynie nagrywać, chciałbym, aby można było je również zaznaczyć tak żeby się tylko przełączały o zadanej porze (np. Teleexpress, chcę tylko obejrzeć na żywo, niekoniecznie nagrywać);

- nie ma możliwości zdefiniowania włączenia ulubionych programów o zadanej porze - interwał (np. wcześniej wspominany Teleexpress);

- no i chyba największa bolączka - brak możliwości pełnej edycji kanałów ulubionych - przenoszenie, wstawianie - Samsung the best!

- szkoda, że pilot nie posiada możliwości sterowania TV (power, volume)

 

Czy wziąłbym po raz drugi Sagemcom'a? Zdecydowanie tak! Szczerze polecam go innym niezdecydowanym. Mocno wierze w to, że dalsze aktualizacje będą wnosiły coraz więcej w oprogramowanie czerpiąc wiele pomysłów z Samsungów :) Trochę się obawiałem czy dekoder będzie współpracował z moim TV (parę osób pisało o tym na forum) lecz wszystko jest w porządku, żadnych problemów z połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkość przełączania kanałów HD zależy też od telewizora jaki masz, natomiast "nowa" 370G na Panasoniku przełącza minimalnie wolniej niż ESI-88, na Philipsie nie ma różnicy ale moim zdaniem Panasonik górą ;)

 

zapomniałeś dodać że Sagemcom ma interfejs robiony pod telewizory HD a Samsung jakby pod CRT (czcionka poszarpana)

 

co do listy to taki stan jak w Samsungu chyba już nie wróci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sek w tym, ze na liscie dalej mam 303 kanaly od CP :(

Oj to nie wiem co to może być. Przywróć może ustawienia fabryczne i spróbuj ponownie wyszukać, może pomoże...

 

I masz wszystkie kanały z Hot Birda i Astry? Nie masz żadnego kanału z napisem "brak sygnału"?

Kanałów z HotBirda nie szukałem bo wystarczają mi te od Cyfrowego Polsatu. Wyszukałem tylko kanały FTA z Astry, ale znalazło mi i zapisało wszystkie kanały (kodowane też) bo oczywiście nie działa też w tym dekoderze funkcja wyszukiwania kanałów tylko darmowych. Czy wszyskie wyszukane kanały mają sygnał tego nie wiem bo znalazło ich ponad 1200 i po kolei po nich nie skakałem. Zrobiłem natomiast sobie listę ulubionych (która się poźniej oczywiście wymieszała) składającą się tylko z kanałów polsko, niemiecko i anglojęzycznych. W sumie kanałów FTA na liście ulubionych mam około 200 i powiem Ci, że na wszystkich sygnał jest bo po kolei przez nie przeszedłem.

 

Wczoraj zauważyłem że w trakcie nagrywania i przeglądaniu listy ulubionych, HB jest OK, a na kanałach z Astry znów wyświetla "brak sygnału" i pasek jest na zero. Po wyłączeniu nagrywania sygnał z Astry powraca i tak w kółko. Coś chyba jednak jest z softem. Czy ktoś ma podobne spostrzeżenie ?

A z jakiego satelity w tym przypadku nagrywasz z HotBirda czy Astry? Przypuszczam, że jak nagrywasz z HotBirda to nie masz sygnału z Astry a jakbyś nagrywał z Astry to nie miałbyś sygnału z HotBirda. Czy nie tak u Ciebie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...