Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od niedawna ten dekoder i z instrukcji wynika, że powinien się wyłączać całkowicie po 5 sek przytrzymywania wyłącznika na pilocie. Niestety u mnie to nie działa dekoder przechodzi tylko w tryb czuwania (pali się czerwona dioda i zegar). Co robię nie tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości wprowadzenia DVB-T są dwie - albo jak wspomniałeś poprzez USB albo poprzez złącze euro.

Obiód DVB-T przez euro? Chodziło Ci chyba o podłączenie pod euro zewnętrznego dekodera DVB-T?

 

Przed chwilą podczas przełączania kanałów na liście głównej dekoder się zrestartował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ po poczytaniu forum widzę sprzeczne czasami opinie proszę o odpowiedź na dwa pytania:

1. czy wyłączać dekoder tylko z pilota czy lepiej głęboko usypiać z panelu? (co mniej mu szkodzi)

2. czy można po zaprogramowaniu nagrywania wyłączyć go z panelu? (czy wtedy nagranie dojdzie do skutku)

Po kilu dniach użytkowania jestem z tego dekodera zadowolony. Obraz nie gorszy niż z Cyfry, EPG o klasę lepszy, dekoder na razie stabilny i nagywa zaprogramowane programy (jakość nagrań bardzo dobra).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obojętnie jak go wyłączasz. Jeżeli go wyłączasz z pilota, to zużywa więcej energii około 17 wat, a jeżeli z panelu to zużywa trochę ponad 1 wat i nie pracuje dysk.

Przy wyłączeniu z panela nic ci się nie nagra. Dekoder musi być w stania czuwania, czyli wyłączać go musisz z pilota.

Ja swój o ile nic nie planuję nagrywać, wyłączam na noc z panela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz to wina tego że czasami poprzedni program spóźnia się się nieco i dekoder w zapisie łapie ten, który jeszcze leci a nie ten , który faktycznie nagrywa.

Czas mi tak się zdarza, ale jeśli to będzie Twój jedyny "problem" to wierz mi że będziesz w gronie szczęśliwców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja się zdarza, kiedy masz ustawione w menu nagrywanie 5 minut wcześniej niż zaprogramowane. Wtedy dekoder natrafia jeszcze na EPG kończącego się programu i masz taki efekt. Dekoder do zapisania tytułu, bierze po prostu EPG aktualne, a nie to na którym zaprogramowałeś nagranie. Ustaw zwyczajne nagrywanie bez wyprzedzenia czasowego. Nie ma chyba takiej telewizji na której program zaczyna się wcześniej. Przeważnie jest później, a rzadko o czasie. Nic nie stracisz z nagrywanego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu ktos na to zwrocil uwage. Tez mi nagrywa czesto wlasnie nie pod ta nazwa co trzeba... A nie mam ustawionego marginesu nagrywania przed danym programem tylko po, a z kolei jednak ten margines sie czasem przydaje...

Chyba zeby recznie wpisywac godzine rozpoczecia i zakonczenia nagrywania, ale z kolei to juz nie jest zbyt wygodne a skoro place 5 zl miesiecznie za dekoder to fajnie gdyby jednak CP poprawil to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie coś się dzieje w nadawanycm przez nadawcę EPG. Jak pisałem dekoder jako nazwę nagrania pobiera tą w aktualnym EPG, a nie tą w której się programuje. Nic się na to nie poradzi, chyba, że CP tak zmieni orpogramowanie, aby dekoder pamiętał programowany tytuł. Tylko co wtedy, gdy się programuje nagrywanie godzinowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam znowu znane problemy z nagrywaniem.Dzwoniąc przed chwilą w tej sprawie na infolinię,zapytałem się konsultanta,czy jest możliwość wymiany uszkodzonego sagemcoma na dekoder HD 5000. Konsultant poinformował mnie,że mogę wymienić bez problemu sagemcoma na HD 5000.Mówił że podczas takiej wymiany muszę tylko podpisać zgodę na ową wymianę sprzętu.Proszę napiszcie,czy pan konsultant miał rację.

 

Drugie pytanie: Straciłem pracę.W związku z tym chciał bym zmniejszyć pakiet z Familijnego HD na Pakiet Rodzinny HD.W związku z tym zadzwoniłem na infolinię i zapytałem się czy mogę zmniejszyć sobie pakiet.Przedstawiłem mu moją sytuację o straceniu pracy(Redukcja zatrudnienia). Konsultant poinformował mnie,że nie mogę obniżyć abonamentu(pakietu). Powiedział mi że jak chcę to zapisze notatkę o moim straceniu pracy i prośbę o obniżenie pakietu z Familijnego HD do Rodzinnego HD.Powiedział że jak się uda to mogę zejść do pakietu Rodzinnego HD,natomiast do pakietu Mini HD raczej nie da rady.

 

Uprzejmie proszę.Odpiszcie czy konsultant ma w odpowiedziach rację.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was miał dostęp do ESI-88 i PACE PVR 500GB z Cyfry? Chodzi mi o porównanie jakości obrazu na telewizorze FHD. Pytam dlatego, że kiedyś jak się przesiadłem z Samsunga DSB H370G na PACE to byłem zaskoczony słaba jakością obrazu w PACE. Teraz po 2 latach już się przyzwyczaiłem ale początki były ciężkie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...