Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko przy Opcji Premium (minimalnie 69,90zł).

A nawet gdybym kupil ten dekoder na allegro od kogoś z nieaktywną kartą, to pewnie by mi to za dużo nie dało, bo karty one są parowane, nie??

Czy to prawda?

W cyfrze+ ta sama karta działała mi na kilku dekoderach. A jak jest z Polsatem? Bo ktoś z rodziny chciał rsi88 żeby mu wysłać za granice ale w takim przypadku nie wiem czy będzie to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciekawie rozpoczal mi sie nowy rok rano chcialam uruchomic dekoder i niestety nic caly czas miga kontrolka i napis init czy jest mozliwosc zeby kilka godzin ladowalo sie oprogramowanie? dobrze ze mam ten drugi maly bo zostala bym bez mozliwosci ogladania tv.

To wkońcu można przekłądać karty do innego dekodera czy nie? Bo post Pani ewjan wskazuje na to, ze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ciekawie rozpoczal mi sie nowy rok rano chcialam uruchomic dekoder i niestety nic caly czas miga kontrolka i napis init czy jest mozliwosc zeby kilka godzin ladowalo sie oprogramowanie? dobrze ze mam ten drugi maly bo zostala bym bez mozliwosci ogladania tv.

To wkońcu można przekłądać karty do innego dekodera czy nie? Bo post Pani ewjan wskazuje na to, ze można.

niestety nie mozna ja mam akurat mam 2 dekodery i ten maly jest przypisany temu glownemu raz w tygodniu musze aktywowac ten maly wsadzajac karte abonencka do malego z glownego dekodera na kilka sekund i jak sie zaaktywuje moge nadal ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poczytalam troszke tu na temat tego dekodera i widze za jest bardzo duzo negatywnych opini no coz ja go mam zaledwie 2 miesiace i jak nie zawieszanie sie twardego dysku < zawieszenie sie obrazu i jedynie restart dekodera pomagal> to znowu teraz to tak ze nie mam juz dobrego zdania rowniez o tym sprzecie.

dziekuje jasienku fasolko za odpowiedzi na posta, zycze dobrego nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moja przygoda.Stałem się właśnie kilka dni temu użytkownikiem Polsatu i dekodera esi-88 ,w ciągu 5 dni aż cztery razy wystąpiły usterki. A to epg nie działał prawidłowo, film nagrany na dysk podzielił mi na dwie części, podczas oglądania wywala komunikaty Nagra, że nie mam dostępu do programów w tym abonamencie. Zgłosiłem to i kazano mi czekać 3 godziny. Wyjąłem wtyczkę z gniazdka i problem ustąpił. Nagrywam sobie więc film z HBO o 19-tej jednocześnie oglądając inny program a to wywala mi komunikat że za chwile zacznie się nagrywanie na kanale cinemax i że mam przetrwać nagranie na hbo. Oczywiście na cinemax zaplanowane nagranie o północy ale dla pewności przerywam nagranie i patrzę co zaplanowane. I tak jak myślałem o północy, więc dlaczego kazał przerwać? Podłączone oczywiście dwa LNB i tak też ustawione w menu dekodera.Żeby było śmiesznie to rano wstaje i patrze a tam cos się nagrywa, nic nie zaplanowałem. Patrzę na liste nagranych a wczorajszy film na HBO nie nagrał sie wcale chociaz wciąż widnieje jako zaplanowany. Od godziny 8-mej rano do 13-tej nagrywało się coś jak leci z polsat film. Styarym zwyczajem wtyczka z sieci i patrze co na dysku a tam 6 minut jakiegoś programu i 11 minu jakiegoś filmu. MASAKRA!!! Dekoder dobry, ale soft zrypany na maxa. Przedwczoraj podłączyłem dekoder do amplitunera kablem coaxial, kabel firmy klotz, po przełączaniu rodzaju ścieżki dźwięku w dekoderze na kanałach hbo i cinemax , słychać głośny trzask, szczególnie gdy zmiana jest na ścieżkę dd 5.1 . Zauważyłem że gniazdo coaxial jest luźniejsze od analogowych.Dzwonie więc do polsatu a Ci kaza wymienic. Więc jade do zielonej góry. Dekoder wymieniony,gniazdo jak było luźne tak jest.Widać ten typ tak ma.

Narazie trwa aktywacja więc czekam cierpliwie chociaz powoli cierpliwość się konczy po tym jak Pani w punkcie polsatu w zielonej górze na Boh.Westerplatte ,odmówiła mi wymiany i musiałem wydzwaniać do polsatu. W koncu wymienili mi w innym punkcie ,ale co się nabiegałem to masakra.

Po 3 godzinach nareszcie, przepinam kabel coaxial z odtwarzacza sieciowego do esi-88, zmiana sciezki dźwiekowej i trzask jakby zaraz miały kolumny wystrzelic. http://www.facebook.com/photo.php?v=336625459698916

Nic innego tylko siadam do kompa, pismo o odstapienie bo to 6 dzień a umowa przez telefon więc przysługuje 10 dni, dzwnie dla pewności czy wszystko OK w związku z odstąpieniem, Pani dyktuje mi co mam napisac i lece na poczte.

NIGDY więcej POLsatu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz szybko odnaleźć tabeli z błędnymi datami i godzinami na polskich kanałach na satelicie. Obecnie tunery pobierają aktualną datę i godzinę z satelity. Zaczynam mieć wrażenie, ze problemy z Sagemcomem i nagrywaniem są związane właśnie z błędnymi datami i godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie błędne daty i godziny. Mam podobny problem na tym dekoderze. Kiedy zaprogramuję nagranie na jakims kanale i dalej oglądam inny kanał, to po czasie różnym, ale zawsze mieszczącym się w przedziale od 15 minut do 45 minut, pojawia się panel z informacją, że dekoder chce przełączyć kanał bo własnie ma zacząć nagrywanie. Wtedy można postąpić dwojako: jeden sposób to zgodzic się na przełączenie kanału. On się wtedy przełączy, ale o dziwo nagrywania nie rozpoczyna bo czas jest jednak nie ten. Potem można przełączyć się na poprzednio oglądany kanał i już więcej ten komunikat się nie pojawia. Zaplanowane nagranie istnieje w dekoderze i wtedy kiedy nadejdzie właściwy czas, to się normalnie odbędzie. Drugi sposób, to można się nie zgodzić na przełączenie kanału, ale wtedy zaplanowane nagranie jest kasowane z listy nagrań i trzeba je ustawiać od początku.

Jeżeli oglądam ten kanał na którym zaplanowałem nagranie, wtedy nie ma żadnych komunikatów. Jeżeli dekoder jest wyłączony nic się też nie dzieje i nagrywa normalnie o czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o tym artykule: https://satkurier.pl/news/71421/sportklu ... -czas.html

 

Trzeba tylko się przyjrzeć zachowaniu odbiornika na konkretnych kanałach. Odbiornik "wariuje" bo się mu daty i godziny nie zgadzają i wyświetla Komunikat Nagra na nagrywanym kanale, który ma inną datę i godzinę od programu oglądanego. Niestety ciężko będzie to zweryfikować nam zwykłym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...