Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz nagrywania ten dekoder ma jakieś inne problemy?

Ja w tej chwili nie mam z nim źadnych problemów. Raz tylko po pół roku pracy zawiesił się tak, że zaczął wszędzie pokazywać info, iż nie ma kanału w moim abonamencie. Po uśpieniu go i wybudzeniu, wszystko było OK. Podobno robi jakieś zmyłki z listami ulubionych, ale nie korzystam z nich więc o tym nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mentoris

oooooo... tak ... teraz to mi już nie nagrywa, oprócz 1 min., nawet 1 kanału.

A po dzisiejszej rozmowie z CP - mam cierpliwie czekać na telefon w sprawie ostatniej reklamacji (to już będzie z 10 dni).

Na poprzednią z 29 września się nie doczekałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie - z tego, co wyczytałem w instrukcji tego dekodera jest możliwość ułożenia listy ulubionych kanałów - moje pytanie brzmi więc czy jest to normalna lista, taka jak np. kiedyś w Echostarze DSB-606, czyli, że możne swoje kanały ustawić wedle własnego uznania, czyli 1 - TVP1, 2 TVP2 itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ile razy wymieniałeś ten dekoder [...]

... zaraz policzę ... Umowę przedłużyłem 25 lipca, 8 sierpnia wymieniłem 1 raz i potem mógłbym już wymieniać codziennie ... ale odliczyć trzeba soboty i niedziele (no bo przecież nie można dać się zwariować ;-) ) , to będzie tych dekoderów ??? ...

 

A tak na poważnie - to byłem 18 listopada wymienić 3 raz ... a wróciłem z tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie można, z tym że niektóre kanały są zarezerwowane np. nr. 16 to Polsat sport news (czy co tam jest) i nie możesz tego usunąć ani zmienić na coś innego. Takich zarezerwowanych kanałów na liście ulubionych jest z 6(?).

 

U mnie przestał działać przycisk na dekoderze (P-), mimo że prawie w ogóle nie był używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten watek od jakiegoś czasu i postanowiłem się zarejestrować aby powiedzieć że są jednak udane egzemplarze tych tunerów. W moim przypadku to był trzeci.

Pierwszy wogóle nie czytał karty ( czytnik był niesprawny ), drugi miał te wady o których tu piszecie z ciemnym ekranem na czele. Dopiero ten trzeci działa naprawdę tak jak zyczył sobie producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie nagrywa a nabyłem go ok 30 września 2010 roku. Problem nawet jak dotyczy większej ilości ludzi to mogą o tym nie wiedzieć. Na jednym kablu do SAT działa prawidłowo. Nie wierzę w to, że każdy kto ma ten dekoder podłączył go w ten sposób. Część ludzi nawet nie używa nagrywania.

@mentoris Problem ewidentnie dotyczy braku uprawnień na porcie 2 dekodera po kilku godzinach od włączenia. Poczytaj sobie wcześniejsze posty, mogą być moje lub Jaro73 zanim zaczniesz komentować ten wątek. Tam jest wszystko wyjaśnione. Problem jest a tłumaczenie, że "u mnie działa dobrze" nic nie zmieni. Jedynie mogę Ci pogratulować. Mi też nagrywało wszystko gdzieś do wiosny. Problem narastał stopniowo aż do momentu gdzie 70 % nagrań było pustych. Nowy soft miał to poprawić. Przy zaniku uprawnień na porcie 2 dekoder próbuje teraz pobrać je z 1. Nie zawsze mu się jednak to udaje. W najlepszym wypadku masz kilkuminutową dziurę po 1 minucie w najgorszym informację Nagra-brak kanału .... i puste nagranie. Wymiana nic nie daje bo uprawnienia są przypisane do PESELU klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Problem nawet jak dotyczy większej ilości ludzi to mogą o tym nie wiedzieć. Na jednym kablu do SAT działa prawidłowo. Nie wierzę w to, że każdy kto ma ten dekoder podłączył go w ten sposób. Część ludzi nawet nie używa nagrywania.

[...]

 

Tak jak piszesz ... zadałem sobie trud i kolędowałem po rodzinach, które mają ten dekoder - na razie zaliczyłem 12 - każdy ma podłączone do 1 SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem dowiedziałem się od technika CP. Jeden z nielicznych, którzy powiedzieli prawdę. Problem jest, dotyczy nieokreślonej ilości dekoderów. Na szczęście ludzie nie używają opcji podłączenia do 2 konwerterów. Ci co będą głośno krzyczeć dostają Echostary 7400 lub mogą rezygnować i umowy i tyle. Jestem tego przykładem.

@jaro73 dostałeś odpowiedz w sprawie reklamacji? Mają ją rozpatrzyć w 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły masz telefon. LOL ale jaja . Moja jedna reklamacja zaginęła. Mam potwierdzenie dostarczenia, info że zostało to zarejestrowane a w systemie pusto. Widocznie moja reklamacja była niestosowna. Kasuje się te z którymi nic nie można zrobić. Reklamacja z października o treści w skrócie " proszę o przywrócenie możliwości nagrywania, wymiany dekodera na inny model lub rozwiązanie umowy za porozumieniem stron" została rozpatrzona pozytywnie. Tylko nikt nie chce tego mi potwierdzić na piśmie. A na infolinie dowiedziałem się że oni też nie wiedzą co to znaczy, czy mogę w sumie wymienić dekoder na Echostar 7400 czy rozwiązać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonienie nic nie daje. Jedynie dowiesz się, że musisz iść do punktu i wymienić dekoder na nowy. Musisz się tam dać po 3 -5 wymianie zgłoś reklamację na piśmie, że żądasz natychmiastowego wznowienia świadczeń bo ci nie nagrywa, wyskakuje komunika Nagra- tego kanału.. albo proponujesz rozwiązanie umowy. Będą wydzwaniać do Ciebie no chyba, że masz zły telefon i przeciągać na czasie. Po miesiącu powinieneś dostać odpowiedz na piśmie, poleconym. Taka jest w Polskim prawie. Oczywiście nie dostaniesz odpowiedzi tak jak ja i wielu innych. W piśmie podaj Pesele , nr umów telefon adres itp. Masz wszytko w regulaminie na stronie CP. Napisz w piśmie, że prosisz o odpowiedz pisemną może już to coś daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i stwierdziłem że się zarejestruję

i mogę potwierdzić że: przy dwóch kablach sat traci się sygnał na drugim wyjściu po jakimś czasie

jeżeli w opcjach ustawimy jeden kabel sat nie ma problemu z nagrywaniem

wymiana na nowy nic nie daje mam już 3 egzemplarz

dodam tylko że pierwszy egzemplarz miałem od 6 stycznia i nagrywał bezbłędnie wszystko co mu zaznaczyłem nawet 2 programy na raz, problemy pojawiły się dopiero we wrześniu

dzwoniąc do polsatu oni twierdzą że jestem pierwszą osobą która ma taki problem

no i tak jak poprzednim osobom mówią żeby zamienić na echostar 7400

dla mnie to po prostu jest śmieszne co wyczynia polsat, żeby nie mieli na własność plus ligi na pewno bym zrezygnował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...