Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej zmianie softu nieraz nie było sygnału na kablu hdmi teraz przed chwilką wgrał się nowy soft i głośność na dekoderze nie reaguje musze ściszać i podgłaśniać pilotem od tv co dziwne na kablu scart wszystko jest ok.

 

U mnie dokładnie ten sam objaw i brak pomysłów na rozwiązanie. Dokładniej to wygląda tak, że po naciśnięciu na pilocie przycisków odpowiadających za ściszanie/zgłaśnianie dźwięku pojawia się na ekranie wskaźnik głośności i zmienia się liczba, jednak nie przekłada się to na faktyczną zmianę głośności, która cały czas jest taka sama. Działa jedynie całkowite wyciszenie dźwięku. Dodam, że po włączeniu dekodera zaraz po aktualizacji głośność ustawiła się na maksimum i tak już pozostała.

 

Przy okazji: czy tego typu wady dekodera (oprócz opisanej jest jeszcze konieczność odłączania dekodera z prądu przed uruchomieniem, żeby ten łaskawie się włączył) stanowią podstawę do rozwiązania umowy? Dekoder nie mój, znaczy w dzierżawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat miał kilka miesięcy na przygotowanie tego softu, dokładne przetestowanie, szczegółowe zbadanie dekoderów które nie nagrywają i klops. Dodano za to jakże ważne ikonki i inne błahostki :lol2:. Dobrze, że przynajmniej nie popsuto dekoderów, które działają w miarę dobrze i nie mają problemów z nagrywaniem.

 

@Nevarious, próbowałeś zmieniać opcje audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym (16 listopada 2011 r.) na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów Sagem ESI88.

Zmiany w nowej wersji oprogramowania: 3.1.c19

-poprawa wyświetlania danych EPG,

-poprawa wybierania ścieżek dźwiękowych i napisów (subtitle),

-poprawa stabilności dekodera.

 

To jest oficjalna informacja o aktualizacji przeslana do APS-ów.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie:

przejdź do Standby na około 1 minutę, po wyjściu ze Standby pojawi się komunikat o nowym oprogramowaniu, który należy zaakceptować;

ręcznie wybierz z MENU dekodera - Aktualizacja Oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, usb działa można podładować telefon ;) To złącze jest do celów serwisowych.

Co do nagrywania tylko 1 min to problem występował na starym sofcie dopiero po kilku godzinach od włączenia do prądu. Nastawiłem 2 kanały na 20:00 i jeden na 22:00. O 20:20 wyskoczył komunikat, że chce nagrywać ten kanał o 22:00 i co ma zrobić. Anulowałem. Oba nagrania z 20:00 są. Przed 22:00 kasowałem dysk ze starych śmieci. Skończyłem o 22:05. Nic nie zaczął nagrywać tylko po wyjściu się zawiesił. Była tylko godzina na wyświetlaczu. Po wyłączeniu został INIT, pomogło wyciągnięcie kabelka z gniazdka zasilania. Zobaczymy w nocy. Miałem też w ciągu dnia komunikat Nagra - tego kanału ..... . W sumie jest ..... gorzej niż było. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem podwójne nagrywanie i z przykrością muszę stwierdzić, że ............................................... nagrywa ! (ciekawe jak długo ?)

Zauważona zmiana - można włączyć/wyłączyć pasek przewijania nagrania (do tej pory włączał się automatycznie przy przewijaniu).

Na kanałach TVN działa DD.

 

 

Wszystko wróciło do normy - z podwójnego nagrywania d.u.p.a blada - jeden kanał nagrany, drugi - 1 min.

Po wyciągnięciu karty - nagrał obydwa. Pewnie po kilkunastu godzinach będzie to samo !!! K.U.R.W.A.

 

I coś jeszcze ... na kanałach TVN "rozjeżdża się" dźwięk DD z obrazem ... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nagrywa bez problemów. Wyłączny był z prądu jakieś 27 godzin temu. Do tej pory nagrał z 20 programów z czego z 5 równocześnie i zero problepos. Nowy rekord od lipca, wcześniej wywalał się po max 8 godzinach. Dostałem już zgodę, że CP przyjmie mi dekoder i rozwiążą umowę z ich winy bez konsekwencji z mojej strony. Teraz jak działa to im nie będę odsyłał bo mnie dzieciaki zabiją za Disney JR bo w Nce nie ma. Przywróciłeś ustawienia fabryczne po wgraniu softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz należy sprawdzić czy również nagra programy które lecą w tym samym czasie,jeśli tak to coś zrobili na plus i teraz tylko czekać za iplą i netem w tunerze może i obsluga modemów polsatu przez złacze usb.Ale po co ja to pisze ludzie siedzący w tym zarabiają dużo a mają zero inwencji,ciekawe czy diseqt działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marys26 Podłączysz sobie ten net do dekodera i po 2 dniach będziesz miał po limicie transferu. Nie lepiej kupić komputer za 500 zł i postawić go przy telewizorze. Każda właściwe z obecnych na rynku kart graficznych można podłączyć do TV przez HDMI. Wystarczy przejściówka DVI->hdmi. Za dodatkowe 300 zł możesz zrobić z tego Blueraya zamiast co miesiąc płacić po 100 zł za internet 20 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...