Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dekoder z grubymi literkami P+P- i niestety rano zawsze uciążliwy init i brak możliwości wybudzenia.

Dzisiaj się trochę "pobawiłem" i dekoder zaczął się wybudzać. Na początek wyjąłem dysk i uruchomiłem dekoder. Po paru minutach uśpiłem a po następnych kilku o dziwo wybudził się bez żadnych problemów. Z powrotem dysk do dekodera i dokładnie taki sam test jak wyżej i wszystko OK. Następnie dekoder uśpiłem na ok 2-3 godziny. Po wybudzeniu na wyświetlaczu został cały czas napis init mimo, że dekoder pracował prawidłowo. Włączanie i wyłączanie z pilota nie dawało żadnych efektów (wyświetlacz) ale dla odmiany nie szło go uśpić. Oczywiście wtyczka z prądu i wszystko działa OK (usypianie, wybudzanie, wyświetlacz). Znowu go uśpiłem na 2-3 godziny i można powiedzieć, że sytuacja się powtórzyła z tą różnicą, że wyświetlacz zgasł całkowicie. Teraz to już go uśpię na noc i zobaczę efekt jaki będzie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy ciąg dalszy. Po nocnym uśpieniu dekoder wybudził się bez problemu. Myśląc, że wszystko jest ok zacząłem po kolei przeglądać kanały na każdym zatrzymując się na kilkanaście sekund. Po około 10 programach mimo cały czas przełączania P+ cofnął się o 4 kanał. Po następnych paru znowu zrobił to samo tylko tym razem na wyświetlaczu została nazwa poprzedniego programu i już się w ogóle nie zmieniała, aż do wyłączenia dekodera z prądu.

Super dopracowane i przetestowanie oprogramowanie dekodera. :(

Szkoda tylko, że tymi testerami jesteśmy my użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dekoderami to niezłe jaja są. Mój po porannym włączeniu z czuwania prawie zawsze ma długi init i brak sygnału, ale wystarczy go wprowadzić na moment w głebokie uśpienie i pilotem załączyć i działa.

 

Natomisst ojciec ma ten sam dekoder i u niego trzeba wtyczkę wyjąć z gniazdka, bo z głębokiego uśpienia nie da się go włączyć pilotem.

 

Po za tym mój na czuwaniu chyba zatrzymuje dysk, bo włącza się kilka sekund, a ten u ojca od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć ??? Wymieniłem dekoder już 11 razy od stycznia i nikogo to nie interesuje !

Zawsze ten sam problem, dalej nie wymieniam bo to po prostu nie ma sensu :|

 

 

O k :censored::shock::shock::shock:

Chyba CP zgłosi Cię do Księgi Rekordów, albo..... dla własnego spokoju sami z Ciebie zrezygnują :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie !

 

Robiłem dziś generalne porządki i wyłączyłem dekoder z prądu na jakieś 10-15 min, włączyłem go i pomyślałem że przywrócę ustawienia fabryczne mimo że robiłem to zaraz po ostatniej aktualizacji oprogramowania.

 

Wyszukałem na nowo kanały, włączył się polsat itp itd, no to wyłączyłem pilotem dekoder i tv i idę sprzątać dalej

 

 

Po paru godzinach włączam dekoder pilotem a ten się włącza OD RAZU, init nie pojawiło się nawet na sekundę, po prostu sekundę po włączeniu z pilota, zgasł zegarek i zapaliła się nazwa kanału no i włączył się sygnał w tv :jupi:

 

co jest ??? Jak to możliwe ??

 

ps. no chyba że to czysta fizyka zadziałała ?? Bo dziwnym trafem dekoder zaczął się włączać jak zmieniłem jego położenie po porządkach, stał wcześniej na środku biurka a za nim telewizor, teraz jest na rogu biurka a telewizor położyłem na nim, mam nadzieje że obudowa dekodera nie pęknie .....TV to monitor z funkcją TV samsung 22 cale :) takie coś : http://allegro.pl/22-full-hd-b2230hd-mp ... 53753.html

 

ps2. Zapomniałem że zmieniłem jeszcze w ustawieniach dźwięku : Dźwięk HDMI - Auto ( było stereo wcześniej)

 

Spróbujcie to zrobić, może komuś pomoże, tylko proszę nie próbować kłaść lodówki albo pralki na dekoderze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jak wrócę z pracy :)

 

ale generalnie to wychodzi na to że ci co mają problemy z initem powinni przywracać ustawienia fabryczne po każdym braku w dostawie prądu, nie wiedzieć czemu ale dekoder po wyłączeniu z prądu głupieje....

 

Jednym zdaniem : Przywrócić ustawienia fabryczne i NIE WYŁĄCZAĆ DEKODERA Z PRĄDU ! Powinno działać i włączać się od razu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...