Skocz do zawartości

Platformy cyfrowe w Czechach i na Słowacji


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zestaw skylink sd badz hd bez problemu mozna nabyc na terenie Republiki Czeskiej w sklepach z eletronika. np zestaw sd tuner karta i talerz za okolo 4000 koron czeskich natomiast zestaw hd za okolo 8000 koron czeskich. karte mozna zarejestrowac za pomoca czeskiej strony skylink a pozniej ogladac wszystkie kanaly do woli. ewentualne oplaty za kanaly z wyzszej polki uiszczac mozna za pomoca karty kredytowej. pisze o tym bo od kilku miesiecy ogladam ta platforme cyfrowa .pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciekawe czy sytuacja z abonamentem jest taka jak u nas tzn. czy chętnie płacą...

Miesięczna składka za radio i telewizję wynosi teraz 135 koron a płaci go 98% gospodarstw domowych.

Abonament wpłaca się bezpośrednio na konto Czeskiej telewizji, wpływy z abonamentu stanowią około 65% jej budżetu.

Zwolniony od płacenia podatku jest każdy którego dochód miesięczny dochód nie osiąga 2,15 krotności socjalnego minimum.

Należę do starszego pokolenia "satmaniaków" i pamiętam te czasy, kiedy i u nas był tak wysoki wskaźnik płacących abonament. Ale przyszły czasy-koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to politycy ówczesnej opozycji głośno krzyczeli "telewizja kłamie" i nawoływali do niepłacenia abonamentu. Tłumaczyli, że jak się nie będzie płaciło to i tak nic nie mogą zrobić. Wystarczy wyrejestrować odbiornik.

Nie przewidzieli jednego i wpadli we własne sidła. Od lat nie są tamtą opozycją, telewizja nadal kłamie i nikt nikogo nadal nie może zmusić do płacenia abonamentu. Jest więcej platform telewizyjnych, ludzie nie czują już tego, że powinni płacić abonament, chociaż nawet programów z TVP nawet nie oglądają. Bo jest w tym jednak brak logiki, że płaci się nie za oglądanie telewizji, a za mienie telewizora. A płacić trzeba na rządową (chociaż teraz raczej na "byłą prezydencką" czy pisowską) telewizję, która od 20 lat jest gniazdem os i trutni.

 

A Czesi, nie ze strachu płacą abonament. Po prostu się płaci i już.

Należę do tych co płacą, z TVP oglądam od czasu do czasu jakieś powtórki na Kulturze. Seriali tasiemców nie oglądam. TVP Historia jest dla mnie zupełnie niestrawna. Może jak będzie inny podział łupów, to będzie ją można oglądać. Więc mam nadzieję, że moja cząstka abonamentu idzie na TVP Kultura...

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CT też była polityczna i manipulowana, ale pracownicy się zbuntowali, nie wiem czy pamiętacie, ale kilka lat temu był protest, który doprowadził do wstrzymania emisji (o ile dobrze pamiętam) wszystkich kanałów oprócz CT1, dziennikarze się zabarykadowali, politycy myśleli, że brak telewizji spowoduje, że widzowie sprzeciwią się akcji protestacyjnej pracowników TV, było jednak odwrotnie, ludzie popierali protest, ostatecznie CT bardzo się zmieniła.

W TVP nie ma szans na taki rozwój sytuacji bo większość pracowników tylko podstawia się z językami pod kolejnych nowych prezesów, a od samego biadolenia ze komuś się coś nie podoba nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pojawił się testowy przekaz słowackiej TV Empatia, nadaje w pętli promo na Astrze 3B (23,5°E)

częstotliwość 11,797 GHz

pol: H

SR: 27500

FEC: 3/4

norma: DVB-S

modulacja: QPSK

platforma: Skylink

service ID: 5052

video PID: 2732

audio PID: 2892

brak kodowania, planowany start listopad 2010

2044Byo.jpg 3044Byp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skylink wymienia karty na te działające w Irdeto oraz "starszych odbiornikach Cryptoworks". (https://satkurier.pl/news/59965/nowa-kar ... -vmna.html)

Zastanawiam się teraz czy nowa karta będzie mi działać z modułem Cryptoworks czy zmuszony będę zakupić moduł Irdeto?Robił już ktoś taką wymianę.Po numerze mojej karty widzę że się kwalifikuję :)

 

ps.rozmawiałem z działem technicznym Skylink;według nich nie ma potrzeby wymiany karty Cryptoworks na Irdeto bo ta moja będzie mi zawsze działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was zna dobry adres sklepu, przez ktory mozna byloby nabyc karte na odbior Skylinku /Czechklinku i w przyszlosci dokonywac wplat na abonament? Niestety nie znam nikogo w Czechach i Slowacji.

Pogadaj z userem Petr-P10 na czeskim aukro.Kobieta jest bardzo sympatyczna i pomocna (bynajmniej z kobietą pisałem i rozmawiałem przez telefon choć nazwa usera może świadczyć inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

1297937729.gif

8 marca w Dzień Kobiet dołączy do już nadających programów Prima i Prima COOL.

Nowy Prima LOVE będzie skierowany do kobiet w wieku 15 do 44 lat.

Na satelicie będzie bez opłat, ale potrzebna jest karta kodowa.

Tak to już jest, że za to co u nas musimy dodatkowo płacić w Czechach jest dostępne w ramach abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w Dzień Kobiet czyli dzisiaj wystartował nowy program PRIMA LOVE.

202JEvU.jpg

Jest on dostępny zarówno poprzez satelitę jak i DVB-T

dane techniczne programu:

satelita: Astra 3B (23,5°E)

częstotliwość: 12,070 GHz

polaryzacja: horyzontalna

SR: 27500

FEC: 3/4

norma: DVB-S

modulacja: QPSK

SID 13141

video PID 3265

audio PID 3266

CA systemy: Irdeto / CryptoWorks

działa na kartach: CS Link, Skylink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/televize/jak.na.to

Překlad (česky > polsky)

 

 

 

 

Nie wystarczy masz podstawowe programy i chcesz oglądać dziesiątki innych programów w języku czeskim?

Nie zadowolony z jakości obrazu nawet po przejściu na nadawanie cyfrowe?

Nie chcesz inwestować kwoty w tysiącach usług akwizycji?

 

T-Mobile TV Standard oferuje szeroką gamę programów w języku czeskim, z których każdy z pewnością wybrać - czy jesteś zainteresowana wydarzeniami film, sport, dokumentalne, muzyczne, programy dla dzieci, czy "bajki dla dorosłych".

 

Miesięczna opłata z odbiornikiem i anteną tylko CZK 1 449 CZK - 31 marca 2011 r. do zaledwie 399 CZK

Opłaty bez nadajnika i anteny (lub odbiornik i antena w pełnej cenie) - 299 CZK

Umowa na okres dwóch lat obniżonej cenie 499 CZK z instalacji umowę na czas nieokreślony do instalacji 1 499 CZK

odbiornik i antena CZK 1

programów wsparcia dochodów w HD

pozwala na nagrywanie programów na dysku USB może być podłączony

Pakiety Channel - Basic TV + uruchamiać inne programy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Reklama SkyLink naregistraci opieki karty.

Pozdrowienia dla wszystkich fanów technologii satelitarnej.

 

Potem znowu gram tylko mój niezaszyfrowane programów. Dlaczego?

I złamał warunków umowy. W jaki sposób?

Dałem fałszywe informacje podczas rejestracji. Jakie?

Adres I miejsce nr: 734 č.p napisał:743-ta Kara?

10 dni bez pozwolenia na oglądanie telewizji satelitarnej tak długo trwa zarejestrować kartę.

 

Nie pomogło prosić linii obsługi klienta. Karta zagrał dwa miesiące, a następnie wysłał mi ulotkę i sprawdzić, należy zwrócić na adres nie istnieje, więc wyłączony.

 

Nie pomogło, że znam nazwę użytkownika i hasło do karty, gdzie można to naprawić nie (Strzeż się wszelkich późniejszych zmianach mówi się również naruszenia umowy)

Nie mogli poinformować mnie wcześniej o telefon do rejestracji. (lub nie chcą)

Czy mogę dostać informację o rejestracji e-mail. (lub nie chcą)

 

Tak, naruszyła prawo warunkach i mogę być zadowolony, że nie wysyła jakichś wyższych mocy.

 

Z poważaniem,

"Zadowolony klient Skylink"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...