Skocz do zawartości

Platformy cyfrowe w Czechach i na Słowacji


Wanderer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam węgierskie programy przeniesiono z Astry 23E na Thora już w 2010roku.

Z całego FreeSat pozostaną do oglądania tylko programy publicznej czeskiej CT i chyba ST (Słowacy w dalszym ciągu prowadzą rozmowy z M77 Group S.A.).

Na całą resztę paczki do tej pory tzw. bezpłatnych programów będzie wprowadzona opłata manipulacyjna w wysokości 1.2 euro/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miesiącu wymieniałem dwie karty na Irdeto, kosztuje to 600kc za sztukę.

Jeśli zdążysz kartę wymienić i zarejestrować ją przed 1 września przez dwa lata nie płacisz ww. opłaty. Po 1 września zwolnienie trwa tylko rok.

Jeśli chodzi o news i opłatę serwisową wystarczy spojrzeć na mój post "wyżej" w tym samym temacie na tej stronie

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=25&p=659722&sid=b92e7269760bb26f4f398f7d178548c0#p652652 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC nigdy na pozycji 23.5E nie było i czeskim Freesat'em nie ma nic wspólnego, UPC emigrowało z pozycji sat 19.2E na 0.7W i teraz nadaje tam razem z czeską Digi TV, w ofercie nie mieli nic za free, jest opcja 8 programów węgierskich za 1.51euro - Digi TV coś tam nadaje FTA, programy węgierskie są również ale znowu płatne w słowackiej opcji pakietu Extra I.

Pytałeś się o węgierskie programy FTA te były przez jakiś czas za darmo na 23.5E i kodowane w Cryptoworks, dostępne były na kartach SkyLink i CSLink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten FreeSat to tylko nowa nazwa UPC w Czechach i na Słowacji, pewnie miało to odświeżyć wizerunek starej UPC nazwę zmieniono dopiero na jesieni 2011 roku.

Pod taką samą nazwą nadaje również i Brytyjska Freesat (ta faktycznie jest darmowa).

Ja piszę o czeskich darmowych programach na pozycji 23.5E.

Oferta o którą pytasz jest tylko w nazwie darmowa, kupno karty to 500kc + opłata administracyjna 500kc/rok

i nadaje na satelicie 0.7W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mała niespodzianka której można się było spodziewać, Skylink jest w [beep] - pojawiły się klucze dekodujące pakiet podstawowy w tym kilka kanałów HD; CAID 0D03. Wygląda na to że to nie ostatnia platforma z takimi problemami, będą ciekawe święta w tym roku :D

 

Do Internetu wyciekły także dane klientów Skylink, można znaleźć m.in. ich adresy e-mail, dane osobowe i adresy zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz częściej pojawiają się głosy, że to wyciek kontrolowany jeśli chodzi o klucze bo przecież za 2 tyg. właśnie koniec oglądania z tego systemu kodowania(wymiana kart). A i dane nie za bardzo aktualne podobno. Szkoda jednak tych ludzi, którzy są na tej liście bo baza spora, a tera muszą zmieniać hasła, i pewnie likwidować dużo spamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty skylink mozna nabyc np. na aukro. cz ale musisz znalezc osobe, ktora zgadza sie na wysylke karty za granice (w opisach aukcji takie info jest). Jednak radze sie pospieszyc bo podstawowe kanaly z pakietu digital dla kart aktywowanych po 30 wrzesnia br. beda aktywne tylko rok, potem trzeba bedzie oplacic oplate serwisowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tak , a sam mogę pojechać bo mieszkam niedaleko granicy kupić starter + dekoder

 

To nie ma sensu, ponieważ kartę trzeba zarejestrować a to może zrobić na swoje nazwisko tylko i wyłącznie obywatel Czech bądź Słowacji. Najlepiej abyś poszperał po Aukro i tam znalazł sprzedającego, który wyśle do Polski zarejestrowaną kartę (być może także z dekoderem). Innej opcji nie ma.

 

A czy taka karta Skylink będzie działała w universalnym czytniku w dekoderze Ariva, czy trzeba dodatkowo moduł+karta? .

 

Trudno mi powiedzieć, ale podejrzewam że zadziała. Ja osobiście korzystam z modułu Irdeto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś te karty były sprzedawane w Polsce, nie wiem jak teraz. A bez problemu zakupisz taką kartę na czeskim allegro. Działa to jak TNK. Jak coś pamiętaj, że musi to być Irdeto, bo karty z Cryptworks wraz z końcem roku będą nieużyteczne.

jak kupi nową to dostanie przecież właściwą, bo starych już nie sprzedawają. Może dostać kartę irdeto lub irdeto ICE która jest widziana jak cryptoworks (zalecana dla dekoderów które obsługiwały wcześniej starsze karty cryptoworks). Co do wersji irdeto, to z tą kartą nie miałem do czynienia i nie wiem czy zadziała bezpośrednio w czytniku, jednak zalecany do niej jest moduł irdeto.

 

A czy taka karta Skylink będzie działała w universalnym czytniku w dekoderze Ariva, czy trzeba dodatkowo moduł+karta? .

karta na pewno działa w czytnikach dekoderów linuxowych (np. na oscam). Co do arivy to nie wiem, bo nie mam takich dziwnych wynalazków :)

 

To nie ma sensu, ponieważ kartę trzeba zarejestrować a to może zrobić na swoje nazwisko tylko i wyłącznie obywatel Czech bądź Słowacji..

Teoretycznie tak. A w praktyce kartę można zarejestrować na dowolne dane które nie są do niczego potrzebne. Qmpel tak zrobił i nie ma żadnego problemu. Dodatkowo kartę można na dowolny pakiet doładować za pomocą kuponu tipsport co również jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie spotykanym u naszych operatorów. Nie ma żadnych deklaracji na wybrane pakiety tak jak to jest w CP, po prostu przychodzisz kupujesz wybrany pakiet otrzymujesz kod aktywacyjny i aktywujesz przez stronę skylink.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka karta Skylink będzie działała w universalnym czytniku w dekoderze Ariva, czy trzeba dodatkowo moduł+karta? .

Karta Skylink / freeSAT by UPC Direct (Cryptoworks, Irdeto i ICE) bedzie w universalnym czytniku w dekoderze Ariva 202E HD. Mám to vyzkoušené. Omlouvám se za češtinu (jsem Čech), rozumím docela dost polsky, ale psát a mluvit spíš ne (nezvládnu), doufám, že kdo bude chtít, tak mi porozumí (případně si přeloží), stejně jako rozumím já vám ... Pokud budete mít nějaké dotazy a budu vědět, tak rád odpovím. Mám na střeše 115 cm parabolu s motorem a v současné době přijímám komplet (full) nabídku Skylinku (23,5°E) a z freeSATu (by UPC Direct z 0,8°W) nyní balík freeSAT medium karta + freeSAT plus. Když máte freeSAT kartu CZ (= Czech), tak běží i freeSAT SK (= Slovakia, například: S 1, S 2, Markíza, Markíza Doma, Markíza DajTo, Joj, Joj Plus, ...), freeSAT HU (= Hungary, například: M 1, M 2, Duna, Duna World, ATV, RTL Klub, Viasat 3, Viasat 6, Cool, Pro 4, Story 4, Story 5, ...) a freeSAT RO (Romania) TV, což se oficiálně neříká.

 

Czy da się w Polsce kupić legalnie kartę Skylink

Legalnie ne, dokonce pro příjem takových TV není karta nutná (sh*re card), ale to také není legální.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jest promocja na 7 dni. Można aktywować balicek KOMBI na 7 dni za darmo. Ja już to zrobiłem. Oto treść emaila:

"Vážená paní, vážený pane,

nezapomeňte včas využít nabídku balíčku Kombi na sedm dní zdarma. V následujícím týdnu Vám neunikne žádný ze skvělých filmů, dokumentů nebo sportovních přenosů. Nabídka platí jen do 30.6. 2013.

 

Chcete-li si aktivovat balíček Kombi na sedm dní ZDARMA, stačí udělat jediné: otevřít webovou stránku Kombi Zdarma, vložit číslo Vaší dekódovací karty Skylink a Váš email. Pak už jen potvrdíte odkaz, který Vám bude obratem zaslán a můžete se začít dívat.

 

S přáním hezkého dne,

 

Váš Skylink!

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...