Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie idzie tego dokładnie sprawdzić.

CBS Drama ma licencję Zone Romantica albo jednak tak jak podają Club TV.

W Anglii w 2009 roku Zone Romantica oddała licencję CBS Drama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co brali cyfre jak uciekac chca , taniej juz nie bedzie nie oszukujcie sie :) pisza wszedzie wyraznie ze nie mozna zerwac umowy a wy walkujecie 44 strony frustracji :) ach ludzie

 

po pierwsze: nie chcą uciekać tylko wynegocjować lepsze warunki. z tego co wyczytałem to ludzie dostają 2-3 propozycji oferty LEPSZE od mojej za 3-4 dychy taniej. więc chyba oczywiste, że próbuję mieć lepsze warunki skoro mnie tak traktują po ładnych kilku latach współpracy.

po drugie: dostałem identyczną odpowiedź co koledzy wyżej.

szkoda czasu widocznie, ładnie się postarali byśmy nie mogli wypowiedzieć i nakręcili wspólnie by to była wspólna licencja. trudno, ja mam gdzieś, czekam na koniec umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeden i drugi ściemnia jak tylko może...Gdzie linki uwierzytelniające? no gdzie?

 

Po ch... mam ściemniać. jak ci mam udowodnić?? Przyjdzie pocztą to wstawie skan i juz narazie macie to co napisałem

 

Kolega miał na myśli cyfrę i OFCOM a nie ciebie Miśku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio otrzymałem:

 

Szanowny Panie

 

Wcześniej otrzymywane przez nas zapytania dotyczyły zastąpienia kanału Zone Romantica właśnie kanałem CBS Drama. W takim przypadku rzeczywiście można mówić o rebrandingu, gdyż nadawca pozostaje ten sam (CBS Chellozone UK Channels Partnership), treść pozostaje podobna i z treści strony, którą Pan przesłał wynika, iż nastąpił rebranding ("Formerly known as Zone Romantica"). Natomiast zastąpienie kanału ClubTV kanałem CBS Drama nie wynika ze zmiany nazwy kanału. Jest to kanał odrębny, na którego koncesję otrzymał inny nadawca (ZONEMEDIA BROADCASTING LIMITED), choć należący do tego samego właściciela (LIBERTY GLOBAL). Dlatego twierdzenia Cyfry są błędne. Jeśli dostawca nie zmieni stanowiska, należy złożyć wniosek o przeprowadzenie mediacji do p rezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej:

http://www.cik.uke.gov.pl/sposoby-docho ... n/mediacja

albo do Sądu Polubownego przy UKE

http://www.cik.uke.gov.pl/sposoby-docho ... -polubowny

 

Warunkiem wszczęcia tych postępowań jest niestety zgoda operatora. Jeżeli takiej zgody nie będzie, rozstrzygnięcie sporu będzie możliwe jedynie przed sądem powszechnym. Wówczas należy wytoczyć przeciwko firmie powództwo o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego na podstawie art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z poważaniem

 

[wycięte]

Prawnik - konsultant

Konsumenckie Centrum E-porad

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

 

Linki:

CBS Chellozone UK Channels Partnership - http://mavise.obs.coe.int/company?id=6523 ,

ZONEMEDIA BROADCASTING LIMITED - http://mavise.obs.coe.int/company?id=1863 ,

LIBERTY GLOBAL - http://mavise.obs.coe.int/company?id=2029

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jasno wynika, że jeśli Cyfra zastąpi np. kanał 'National Geographic' kanałem 'jaka to melodia' i nazwie sobie to rebrandingiem to jedyne rozwiązanie to sprawa do sądu?

bo na mediację nie ma oczywiście co liczyć...

 

przecież to jest kpina. Operator robi żywnie co mu się podoba.

odda się sprawę do sądu to się ona skończy za 2-3 lata w najlepszym wypadku, umowa dawno się nam skończy i jaki wynik tego będzie to już nam de facto nic nie da...

to jest Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie wychodzi jak działają platformy, CeP nie informuje abonentów o zmianach i udaje że nic się nie dzieje, a Cyfra odmawia rozwiązania umowy. Nie wiem na jakie kroki się zdecydujecie, ale ja polecam także zgłosić całą sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Niech każdy z problemami wyśle do nich list albo maila i prawdopodobnie się tym zainteresują. Już raz cyfra za kombinatorstwo zapłaciła, jeśli dalej będzie tak podtępować to znów dostanie karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pomyśl zanim coś napiszesz. Jeśli masz swój dekoder, to C+ nie obchodzi czy Ty program odbierasz czy nie. W tym momencie ich interesuje, że masz puszczone uprawnienia na kartę i to wszystko. Możesz od nich bezpłatnie wynająć dekoder, który będzie odbierać MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego są urzędy a raczej powinny być, aby chroniły nas przed takimi zagrywkami

 

Dlatego w dniu 02.01.2013 zakończyłem korespondencje z C+, a nawiazałem kontakt z UOKiK wysyłając im obszerną kopertę z odpowiednimi dokumentami (kosztowało to nieco więcej niz wysłanie wypowiedzenia).

Pozdrawiam wszystkich tych co "na kolanach" przed operatorami :) i życzę Szczęśliwego Nowego roku 2013

 

...Byli tu tacy co straszyli urzędami i sądami Cyfrę ciekawe gdzie teraz są :D m.... :D

 

Nadali tzw. "urzędowy bieg" sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZR zniknie dopiero wtedy kiedy zostanie przedstawiona oferta nowej platformy. Pojawią się nowe pakiety, cenniki, regulaminy więc można będzie zrywać umowy bez konsekwencji. Tak więc dociągną jeszcze te dwa, trzy miesiące z tym kanałem, a potem wyleci...i zapewne wyleci też kilka innych kanałów z nowej platformy. Nie ma sensu teraz otwierać furtki do zrywania umów skoro za chwilę i tak będzie taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...