Skocz do zawartości

Gdzie jest Arirang?


kerimus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Program nadaje z transpondera 12.207

polaryzacja: H

symbol rate: 27500

vpid: 3841

apid: 3842

Satelita to oczywiście Hot Bird.

 

Znam te dane i po wpisaniu ich nie mam sygnału. :roll:

A może ktoś mi wytłumaczy o co tutaj chodzi?

Dlaczego w pierwszym linku jest Arirang a w drugim nie ma?

http://www.flysat.com/hotbird8.php

http://www.flysat.com/hotbird7a.php

 

W moim tunerze (Philips FTA) satelita jest oznaczony (opisany) jako HotBird13.

 

Odpowiadam na drugi post.

Moje córki przepadają za wszystkim tym co jest azjatyckie, czy też quasi japońskie.

Ten kanał pokazuje kulturę bardzo bliską Japoni, więc dlatego moje córki uwielbiają go oglądać.

Ja tam nie widzę nic ciekawego, bo w końcu mam CP i tylko ta oferta mnie interesuje.

Ale co się nie robi dla dzieciaków.

 

PS

 

Tak przy okazji.

Do jednej anteny podłączony jest w pierwszej kolejności Echostar DB616 a przelotką w drugiej kolejności Philips FTA.

Kiedyś Philips miał zaprogramowane wiele kanałów, ale gdy go ustawiłem jako drugi w kolejności, to sfiksował, pogubił kanały i wszystko mu się poprzestawiało.

Teraz nie mogę dojść z nim do ładu.

Czy mam coś poprzestawiać w ustawieniach Echostara, żeby Philips prawidłowo pracował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermius: Hot Bird to jest kilka satelit na pozycji 13 stopni wschód, a dokładnie 4 oznaczone numerami 2, 6, 7A, 8. Pod linkami które podałeś znajdują się częstotliwości obsługiwane przez poszczególne satelity.

Zerknij też pod http://lyngsat.com/europe.html tutaj każdego satelitę masz podanego osobno.

 

Jeśli chodzi o Philipsa... widocznie coś mu oprogramowanie padło, żadne zmiany w Echostarze nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieloo napisał:

...po co ci do jasnej ciasnej jakis tajski czy koreanski kanal?? co tam ciekawego leci, bo moze az sam sie zainteresuje...

 

Pamiętam, jak kiedyś Abonenci zabiegali o ten program aby mieć w swojej kablówce (wiem to na swoim przykładzie), zresztą i nadawca chciał być bardziej dostępny w Polsce i bardzo liczył na to że kablówki będą podpisywać umowy. I faktycznie, ten program przez jakiś czas był nadawany w mojej Vectrze, później został wyłączony na rzecz nowych polskich kanałów tematycznych.

Zresztą kanał nadaje niektóre propozycje z angielskimi napisami a to jest dobry sposób na naukę tego języka, też czasami zdarzy mi się obejrzeć ten kanał a szczególnie programy o grach komputerowych.

Strona domowa kanału: http://www.arirang.co.kr/intro.asp

Może to wyda się dziwne ale czasami lubię pooglądać też arabski jazgot z transpondera 12.654H. Dlaczego??? Bo na tamtych kanałach czasami lecą ciekawe filmy akcji w oryginalnej wersji językowej, a za tymi filmami po prostu przepadam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermius: Hot Bird to jest kilka satelit na pozycji 13 stopni wschód, a dokładnie 4 oznaczone numerami 2, 6, 7A, 8. ...........

 

Czyli rozumiem, że jeżeli odbieram z Hotbirda 7A, to i spokojnie tuner powinien zeskanować też Hotbirda 8 i znaleść Ariranga (który właśnie na ósemce się znajduje a nie na 7A) lub ręcznie go ustawić?

Jeżeli tak, to dlaczego po wpisaniu znanych nam danych nie ma sygnału tego kanału?

 

Zresztą kanał nadaje niektóre propozycje z angielskimi napisami a to jest dobry sposób na naukę tego języka

 

Nietylko nie które, ale większość.

Jest to specjalny kanał do promocji Korei na Europę, więc zrozumiałe jest, że napisy po angielsku są czymś naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mozna sprobowac odebrac ten kanal z Astry 19,2 E, 11508 V 22000 5/6.

 

Aż takim desperatem nie jestem, abym przesuwał talerz na Astrę.

Tym bardziej, że na tej samej antenie odbieram CP, więc jest to (jak na razie) awykonalne. :lol:

 

Edycja RafiX: Nie cytujemy postu pod którym zaraz odpowiadamy. Polecam zapoznanie się z regulaminem Forum: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerimus napisał:

Czyli rozumiem, że jeżeli odbieram z Hotbirda 7A, to i spokojnie tuner powinien zeskanować też Hotbirda 8 i znaleść Ariranga (który właśnie na ósemce się znajduje a nie na 7A) lub ręcznie go ustawić?

Jeżeli tak, to dlaczego po wpisaniu znanych nam danych nie ma sygnału tego kanału?

 

Powinieneś odbierać ten program beż żadnych problemów. Może zapytam sie tak: czy masz wogóle sygnał z transpondera 12.207H 27500 ???

Czy wogóle odbierasz inne kanały z tego transpondera???

Kolega @pitter napisał już że satelity HotBird oznaczone numerami 2, 6, 7A, 8

są umieszczone na jednej pozycji satelitarnej i mając ustawioną antene na 13East odbierzesz sygnał ze wszystkich pokładów satelity.

 

 

Lista kanałow niekodowanych które są nadawane z tp: 12.207H:

Music Box Italia

Fashion TV Europe

F Men

3ABN

IBA Channel 33

VTV4

CNL

RojhelatTV

BK TV

Thai TV Global Network

TCT World

Arirang TV World 1

Kurdsat

 

Jeżeli odbierasz te programy to powinienieś uzyskać dostęp do wspomnianego Arirang.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Może to wyda się dziwne ale czasami lubię pooglądać też arabski jazgot z transpondera 12.654H. Dlaczego??? Bo na tamtych kanałach czasami lecą ciekawe filmy akcji w oryginalnej wersji językowej, a za tymi filmami po prostu przepadam :lol:

Filmy arabskie czy USA? Napisz może cos więcej, też lubię arabskie kanały, ale jak mam okazję oglądać, to filmów nigdy tam nie ma, co najwyżej jakieś ichnie wersje "M jak miłość" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wszystkie kanały arabskie nadawane tylko z transpondera 12654 H 27500 (Sharjah TV, Qatar TV, Oman TV, Sudan TV...). Wymieniłem te na których najczęściej można złapać amerykańskie filmy z napisami arabskimi. Filmy puszczane są wieczorami (głównie weekendy choć w tygodniu też zdarzy się coś obejrzeć).

To było lekko nie na temat, więc mam nadzieję że wyjaśniłem dokładniej o co mi chodziło :wink:

Pozdrawiam :)

 

PS: może faktycznie nie za jasno się wtedy wyraziłem sądząc po cytacie :(

 

Jeżeli jeszcze jakieś będą wątpliwości to zapraszam do dyskusji tutaj: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?p=56589#56589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...