Skocz do zawartości
  • 0

Czy ten talerz się do czegos nadaje


ufik
 Udostępnij

Pytanie

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

100zł.? Niech "się buja", nową antenę kupisz w tej cenie, a może taniej. Sama antena jest, powiedzmy, nie dzisiejsza. Nie wiem czy zdołasz tam zamontować konwerter, bo to tamto to na złom.

Natomiast obrotnica to zapewne też złom (o ile jest to obrotnica, może to tylko zawieszenie biegunowe - nieczytelne te zdjęcie).

 

Ogólnie powinien podziękować za zabranie złomu, a nie liczyć dziwne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiedz temu właścicielowi , żeby dał Ci to ustroistwo do przetestowania. Jak się zgodzi to skombinuj zwykły konwerter pojedynczy-najlepiej pożycz jak można. Zainstaluj w uchwycie i zakładając że Masz jakiś tuner satelitarny znajdż sygnał z satelity np Hot Bird. Jeśli się uda to będzie znaczyć że antenka jest ok. Powinieneś przekonać właściciela kawalarza że możesz mieć nowiutką antenę za połowę jego ceny, w dodatku z przesyłką.Dodaj Mu ze smutną nutą w głosie że takie są ceny.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Podpinam się pod istniejący temat - gdyż mam zbliżony problem. Kupiłem sobie plazmę 42" i w związku z tym chciałbym sobie dokupić kanały Canal+ HD. Mam zamiar zamówić dekoder Fergusona Ariva 100E, powinien być ok. Mam talerz 60cm i tu moje pytanie czy taki talerz wystarczy i zapewni dobrą jakość HD czy muszę dokupić 80?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taka mała sugestia zanim przyjdzie jesień i będzie ciągle lało, będzie pochmurno i pogorszą się warunki - szarpnąłeś się na kilka kawałków na plazmę to wydaj jeszcze te 65 zł i kup sobie porządną antenę 80 cm która podejdzie i pod monoblocka i pod zeza i nawet jeśli super precyzyjnie jej nie ustawisz na przyrządach a na pasku sygnału/jakości z tunera to i tak powinno dobrze działać przy prawie każdej pogodzie (nie mówię o oberwaniu chmury z gromami bo wtedy 1,5 m to za mało) więc rozważ sam czy lepiej zrobić to teraz czy później marznąc i chodząc po śliskim dachu. Żeby wyregulować skew bo BBC HD raz jest a raz nie ma. :shock:

Popatrz tutaj: http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/stalowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się, podłącz, sprawdź, w razie niewystarczającego sygnału na transponderach DVB-S2 spróbuj skorygować ustawienie anteny. Jeśli nie będziesz uzyskiwał spodziewanych rezultatów - wymień na większą i z głowy (przy okazji zmień konwerter lub pomyśl o rozbudowie, np. z dwóch satelitów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na śnieg nie ma rady i duża antena nie pomoże jak oblepi się na konwerterze. Mała czy duża - nie ma większego znaczenia bo zależy to od łaskawości śniegu. Mam 115 cm i jak zacina mokrym śniegiem na główkę konwertera to co 10 minut trzeba odśnieżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...