Skocz do zawartości
  • 0

3 platfromy w sieci domowej


kyniu
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Na początek przedstawiam schemat, który ułatwi zrozumienie problemu.

siecr.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

W chwili obecnej mam podłączony do 1 telewizora tuner C+ (Sagem), przez tuner ten idzie kabelek antenowy do dekodera Polsatu (Samsung HD DSB 370G). [planuje pociągnąć 2 kable, osobno do każdego dekodera, jeżeli opisany problem da się rozwiązać, tak, żeby 2 dekodery mogłyby być włączone jednocześnie]

Drugi kabel idzie z anteny bezpośrednio do sypialni i tam mam podłączoną TNK (TechniSat). Zastanawiałem się nad zakupem drugiego dekodera do cyfry, żebym mógł przenosić samą kartę do sypialni, bez konieczności przenoszenia dekodera. Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się o istnieniu modulatora. Mam możliwość pociągnięcia dwóch kabli od tych dekoderów C+ i Polsatu do sypialni, wtedy nie musiałbym przenosić dekoderów a miałbym ten komfort, że żona mogłaby oglądać polsat w pokoju a ja C+ w sypialni lub na odwrót. (nie chcę oglądać jednocześnie tego samego kanału tej samej platformy na 2 tv)

Czy to co opisałem jest realne do zastosowania czy lepiej kupić drugi dekoder Cyfry? Jeżeli jest realne to czy sprzęt, który posiadam umożliwi mi budowę takiej sieci?

Proszę o porady na temat budowy takie sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Drugi kabel idzie z anteny bezpośrednio do sypialni i tam mam podłączoną TNK (TechniSat). Zastanawiałem się nad zakupem drugiego dekodera do cyfry, żebym mógł przenosić samą kartę do sypialni, bez konieczności przenoszenia dekodera.
Możesz kupić nowy tuner do odbioru Cyfry, tuner wyposażony w modulator, np. Opticum 4160CX, a Sagem przenieść do sypialni. Sagem ma przelotkę, więc można oba tunery (z Technisat) podłączyć "razem" i przenosić czasami kartę.

 

Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się o istnieniu modulatora. Mam możliwość pociągnięcia dwóch kabli od tych dekoderów C+ i Polsatu do sypialni,

Cyfra - albo tuner z modulatorem, albo osobny modulator

CP - tylko osobny modulator

Wystarczy jeden kabel jeśli mają być przekazywane sygnały z modulatora. Należy je podłączyć szeregowo. Np. z modulatora Opticuma kabel wchodzi do wejścia zewnętrznego modulatora (sygnał z CP) i dalej wyjściem, jednym kabelkiem do sypialni. Ważne aby modulatory pracowały na różnych kanałach.

 

Rozwiązań może być więcej, ja przedstawiłem takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy jeden kabel jeśli mają być przekazywane sygnały z modulatora. Należy je podłączyć szeregowo. Np. z modulatora Opticuma kabel wchodzi do wejścia zewnętrznego modulatora (sygnał z CP) i dalej wyjściem, jednym kabelkiem do sypialni. Ważne aby modulatory pracowały na różnych kanałach.

 

Rozwiązań może być więcej, ja przedstawiłem takie rozwiązanie.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc zapytam. Załóżmy, że kupie dekoder z modulatorem pod C+ a do dekodera Polsatu dokupię modulator zewnętrzny. Z dekodera C+ ciągnę kabel antenowy z wyjścia LNB do zewnętrznego modulatora a z dekodera CP kablami z kolorowymi końcówkami również do zewnętrznego modulatora i potem już idzie dalej jeden kabelek? Jak potem to poustawiać, żebym w sypialni miał sygnał z CP a nie z C+ lub na odwrót jeżeli zajdzie taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc zapytam. Załóżmy, że kupie dekoder z modulatorem pod C+ a do dekodera Polsatu dokupię modulator zewnętrzny.
Zgadza się.
Z dekodera C+ ciągnę kabel antenowy z wyjścia LNB do zewnętrznego modulatora
Nie! Sygnał "przetworzony" wychodzi z "wyjścia" antenowego (nie LNB!) w tunerze - modulatora, nic dodatkowego nie jest potrzebne jeśli postawisz tam tuner z modulatorem.
a z dekodera CP kablami z kolorowymi końcówkami również do zewnętrznego modulatora i potem już idzie dalej jeden kabelek?
Tak, z wyjścia Euro lub chinch do takich samych wejść w modulatorze.
Jak potem to poustawiać, żebym w sypialni miał sygnał z CP a nie z C+ lub na odwrót jeżeli zajdzie taka potrzeba?
Jeden modulator (np. ten w tunerze) ustawiasz na kanał 21, drugi na kanał 23, a następnie przeszukujesz pasmo w telewizorze do którego to jest podpięte.

 

fgfgm.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...