Skocz do zawartości

Prof 7500 USB i linux?


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna tego odbiornika :) Na angielskiej stronie producenta obok zdjęcia odbiornika widnieje znaczek Tux-a (linuksowej maskotki). Na stronie znajdują się również linuksowe sterowniki. Czy może ktoś potwierdzić, czy ten odbiornik będzie działał pod linuksem z wszystkimi jego możliwościami??

 

PS. Już raz się naciąłem na urządzenie, rzekomo mające linuksowe wsparcie. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie siedzę na OS Linux, więc nie mogę w 100% potwierdzić. Mogę tylko dodać, że wsparcie teoretycznie jest, odpowiada za to Igor M. Liplianin - tu jego commit z 15 grudnia 2009:

http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb/rev/a05b1d723aac

Czy to jednak działa i jeśli tak, to w jakim stopniu - nie wiem, też szukam kogoś, kto by to mógł potwierdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam 7500 ale 7301 na PCI ale w środku to jest chyba to samo (poprawcie mnie jeśli się mylę)

i działa praktycznie out of the box , musiałem dodać chyba 1 repozytorium do kodeków, ale w sumie nie wiem

czy konieczne tez to było do obsługi dvb-s, do mp3 napewno. System to openSUSE 11.3 x64.

Muszę jeszcze dodać sobie obsługę phoenixa do TNK.

 

parę screenów , dzisiaj robionych tutaj => http://yfrog.com/n785762502px

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Kaffeine bądź Me TV. Tyle mi przychodzi na myśl, ponieważ nie mam na czym tego sprawdzić.

Do typowego oglądania telewizji można wykorzystać programy typu VLC czy GNOME MPlayer.

Istnieją również konsolowe narzędzia do skanowania i pomiarów, ale na pewno nie są na tyle wygodne co te w okienkach.

 

PS. Jak będziesz instalował programy to skorzystaj z Dodaj/Usuń bądź jakiegoś menadżera pakietów. Wyręczają użytkownika :) Same ściągają z zaufanych źródeł, instalują i aktualizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie czekamy na tutka jak zainstalować sterowniki w ubuntu 10.04 (i gdzie można je pobrać) bo nie dawno instalowałem kartę TBS QBOX S2 która ma oficjalne wsparcie pod linuksa i łatwo nie było, fakt że w linuksie dopiero raczkuję. generalnie w kaffeine karta widoczna i skanuje aczkolwiek bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...