Skocz do zawartości

ARIVA 200 I OBROTNICA


michalx1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z współpracą obrotnicy Stab HH 90 z AVIRĄ 200

Po ustawieniu USALS nie mogę ustawić aby obracała do odpowiednich satelit. Przy ustawieniu DISEC 1.2 jest podobnie.

Ale chciałbym ustawić na kilka pozycji satelitarnych. Jak na razie wszelkie próby kończyły się :sciana:

Gdyby ktoś znał lekarstwo, oczywiście po za instalatorem, byłbym wdzięczny.

Antena jest ustawiona w punkcie "0" na ASTRĘ 19.2 East

Miejsce zainstalowania anteny POZNAŃ

 

 

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz wpisane pod satelita Astra i w Usalas bo powino byc inaczej ( czyli dla poznania 16,5E oraz szerokosc geograficzna powina byc 52,5 ( z tego co widze na mapie) ) wiec kolega ustawia satelite 16E .... Potem przechodzi do satelit np thor czy syriusz i wlacza DISEC 1.2 i jedzie na zachod aby zlapac sygnal i kliknac zapisz ..... Jedyne rozwiazanie dla tego modelu ( sam sie z tym troche czasu borykalem i dałem spokój ) ...... To powino ci pomoc ;)

Ewentualnie niech kolega poczyta troche tu >> viewtopic.php?f=34&t=8847

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ona się w ogóle obraca?

 

Raz obraca raz nie.

Jak ustawię DISEC i włączę kanał np.TVP INFO przesuwa się na astrę, a po chwili wraca na hot birda.

 

Ale dzięki za informacje będę próbował dalej - może w końcu się uda. W weekend będę miał trochę czasu to spróbuję ustawić, a jak się nie uda to pozostanie tylko instalator fachowiec.

 

Swoją drogą poprzednia obrotnica wytrzymała 14 lat miała pozycjoner więc nawet ręcznie można było obracać anteną, a teraz pełna automatyka :censored:

 

PODZIĘKOWANIA dla kolegi bigcyc123 za info. Jak mi się uda ustawić to napiszę.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z współpracą obrotnicy Stab HH 90 z AVIRĄ 200

Po ustawieniu USALS nie mogę ustawić aby obracała do odpowiednich satelit. Przy ustawieniu DISEC 1.2 jest podobnie.

Ale chciałbym ustawić na kilka pozycji satelitarnych. Antena jest ustawiona w punkcie "0" na ASTRĘ 19.2 East

Miejsce zainstalowania anteny POZNAŃ.

 

Hmm generalnie nie można sobie miksować i należy korzystać albo z USALS albo z DiSEqC 1.2.

Funkcja USALS znacznie upraszcza ustawienie anteny, bo odbiornik wymaga tylko wprowadzenia

współrzędnych geograficznych anteny, by później automatycznie obliczyć kąt obrotu silnika dla poszczególnych satelitów.

Dlatego wszystkim polecam korzystanie z USALS.

 

Z tego co widzę na google maps współrzędne dla Poznania -> 16,95 E i 52,45 N

 

1. na liście satelit zaznacz sobie tylko Astrę 19,2 (skoro tak jest ustawiona antena)

2. ustawienia anteny - > wybierz USALS -> wpisz powyższe dane -> przejdź do ustawień obrotnicy

3. i poczekaj na sygnał ..... siłę i jakość .... jest ??

4. EXIT, EXIT, EXIT

5. teraz zaznacz sobie innego satelitę na liście , wyjdź, przejdź do listy transponderów i zobacz czy się przesunie tzn. pokaże siłę i jakość

 

powinno działać :brawo:

 

 

 

 

Natomiast to co pisze bigcyc123 to niestety bzdura bo albo ustawiasz i korzystasz z USALSa albo z DiSEqC 1.2 nie można z dwóch na raz :read:

... wpisane pod satelita Astra i w Usalas bo powino byc [...] wiec kolega ustawia satelite 16E .... Potem przechodzi do satelit np thor czy syriusz i wlacza DISEC 1.2 i jedzie na zachod aby zlapac sygnal i kliknac zapisz .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast to co pisze bigcyc123 to niestety bzdura bo albo ustawiasz i korzystasz z USALSa albo z DiSEqC 1.2 nie można z dwóch na raz :read:

... wpisane pod satelita Astra i w Usalas bo powino byc [...] wiec kolega ustawia satelite 16E .... Potem przechodzi do satelit np thor czy syriusz i wlacza DISEC 1.2 i jedzie na zachod aby zlapac sygnal i kliknac zapisz .....

Nie ma zadnej roznicy , ma dzialac i tak i tak ( najwidoczniej kolega jest za malo w temacie tv sat albo za duzo sie naczytal na forum oszolomow D.V.H.K) , a ten sprzet koreanski ( Ariva) tak ma ze raz dziala poprawnie a za godzine zle lub pominal satelite ( i ciagle musze sie meczyc z parametrami a producent ma to w 4 literach ) , mam na starych fergusonach tez tak i na modelu XXX ( nie reklamujemy marki) powysze ustawienia jak wyzej i tam ten problem nie wystepuje :P ( poreszta nie jedna obrotnice ( oraz parametry w tunerze) tak ustawialem i nikt nie zareklamowal na 6 miesieczna gwarancje ustawienia nie to co inni instalatorzy gdzie liczy sie na pale ustawienie i kasowanie co 2 lub 3 miesiece oraz wpychanie byle jakiego sprzetu )

 

Tyle w temacie ;)

 

Dla mnie koniec tematu jak ktos jest madrzejszy od ustawy a pojecia nie ma o co w nich chodzi .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej roznicy , ma dzialac i tak i tak ( najwidoczniej kolega jest za malo w temacie tv sat albo za duzo sie naczytal na forum oszolomow D.V.H.K) , a ten sprzet koreanski ( Ariva) tak ma ze raz dziala poprawnie a za godzine zle lub pominal satelite ( i ciagle musze sie meczyc z parametrami a producent ma to w 4 literach ) , mam na starych fergusonach tez tak i na modelu XXX ( nie reklamujemy marki) powysze ustawienia jak wyzej i tam ten problem nie wystepuje :P ( poreszta nie jedna obrotnice ( oraz parametry w tunerze) tak ustawialem i nikt nie zareklamowal na 6 miesieczna gwarancje ustawienia nie to co inni instalatorzy gdzie liczy sie na pale ustawienie i kasowanie co 2 lub 3 miesiece oraz wpychanie byle jakiego sprzetu )

 

Oj kolego coś mi się wydaje, że za bardzo nie wiesz co i jak w temacie obrotnic, a po prostu

kazano ci rąbać Arivę nawet jak nie masz pojęcia jak to działa :? żenada !!!

 

bigcyc123 jest najaktywniejszy w dziale:Globo Polska - Globo, Opticum, Optibox

(Posty: 194 / 51.32% postów chwalących produkty Globo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w tematyce TV-sat jestem 14lat i na temat obrotnic zapewniam cie wiem wiecej jak i tworzenia oprogramowania to samo bylo w Afxx18 gdzie trzeba bylo poprawic w C++, ....

 

Temat jest Obrotnicy a nie tunera Globo o czym masz wyzej napisane ze nawet na Fergusonie niszej klasy AF czy FX a nawet teraz przywloklem HF i Obrotnica DiSEqC SG2100 dziala poprawnie jak i na Usalas oraz na DiSEqC1.2 i na 2 wlaczonych razem ...

Zrobilem tez test u kolegi co ma silownik i Pozycjoner Moteck V-Box II niestety Ariva robi to samo co na zwyklej obrotnicy czyli dziala chwile i potem ucieka ........

 

Wiec przestan :censored: glupoty jak masz o tym 0 pojecie i wprowadzasz tym zametem userow w blad !!!.......

 

Jak juz wyzej napisalem nie bede sie znizal do twojego poziomu inteligencji i nie mam zamiaru zarobic tu jakis punktow karnych za zamet jaki siejesz niewiedza i super teoriami , takie teksty sa na forum oszolomow jakim jest D.V.H.K super wiedzacych dzieci ( mialem okazje zobaczyc jak to wielce chwalace forum w sieci dziala) ...

 

 

Po 5 jakos tu nie widze moich postow oczerniajacych tuner Ariva tylko temat obrotnicy a dokladnie zlej wspolpracy tego tunera z powyszym ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresja? My tu dyskutujemy kolego a nie się obrażamy, a każdy może poczytać co wypisujesz.

Nie będę tego dalej ciągnąć bo widać nie potrafisz, ale odniosę się do dwóch punktów i koniec tematu.

 

to samo bylo w Afxx18 gdzie trzeba bylo poprawic w C++, ....

Rzeczywiście przechwałek jakie to softy sobie sam w C++ piszesz było już kilka na tym forum.

Ale dlaczego sobie sam softu nie napiszesz do Arivy jak ci coś nie pasuje skoroś taki kozak ??

 

Obrotnica DiSEqC SG2100 dziala poprawnie jak i na Usalas oraz na DiSEqC1.2 i na 2 wlaczonych razem. Zrobilem tez test u kolegi co ma silownik i Pozycjoner Moteck V-Box II niestety Ariva robi to samo co na zwyklej obrotnicy czyli dziala chwile i potem ucieka

Tylko, że w Arivie musisz wybrać albo jedno albo drugie, dwóch na raz nie można! Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

A po drugie prawidłowo ustawiony USALS na bank działa - wiem bo sam na STABie oglądam i nic nigdzie nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcący wywołałem jakąś burzę na forum.

Dziś udało mi się ustawić ASTRĘ 3A 23.5 E ale później powrót do HOT BIRDA to już koszmar. Jednak wezwę instalatora mam nadzieję że przynajmniej jemu pójdzie lepiej i szybciej.

A wszystkim którzy próbowali mi pomóc DZIĘKUJĘ za chęci i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na razie nic nie zdziałałem ustawiłem na DISEqC - u jakoś ASTRĘ 23.5 east ,ASTRA 19,2 east, EUTELSAT 16 east, Hot BIRD 13 east, EUROBIRD 9.0 east, EUTELSAT 7 east, ASTRA 4.8 east,

THOR 0.8 / 1.0 west.(Na 4.8 east nie łapie mi wszystkich kanałów, na 9.0 east też nie łapie wszystkich kanałów - ale tutaj jest wina raczej źle zamontowanej anteny) ale nie pytaj jak to zrobiłem bo sam nie wiem jak się udało ustawić.

Ale w październiku dopiero wezwę montera (na razie brak kasy) to spróbuję się dowiedzieć jak się ustawia poszczególne pozycje satelitarne.

Wkurza mnie trochę przestawianie anteny - po zmianie listy kanałów antena się obraca, a jak miałem 5018 obracała się po wybraniu kanału na danej liście.

W ogóle to mam taki układ że jak przestawię antenę na ASTRĘ 19.2 east, żeby wrócić na HOT BIRDA to muszę zmienić listę na inną niż astra i z powrotem wrócić na astrę - antena obraca się na ASTRĘ i po malutkiej chwili przekręca się na HOT BIRDa - wtedy zmieniam na układ antena stała - i pozostaje na HOT BIRDZIE.

 

W październiku jak montażysta będzie u mnie to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obrotnicę i Ariva 200 i bardzo dobrze razem działają.

Ustawienie obrotnicy zaczynasz od wysięgnika ,powinien być idealnie w pionie przymocowany do ściany,sprawdzaj poziomicą.Na wysięgniku zawieszasz obrotnicę bez anteny i ustawiasz pochył bolca do którego mocujesz anteną.Ten pochył jest najważniejszy ...inny będzie we Francji , inny w Polsce a jeszcze inny w Norwegii...Satelity Telewizyjne wiszą w kosmosie idealnie nad równikiem na pewnej wysokości...w Afryce środkowej antenę trzeba skierować prosto w niebo i są to anteny siatkowe takie jak sitko aby deszczówka spływała...W instrukcji montażu obrotnicy powinien być dokładny opis.Można znaleźć w internecie opis i kont nachylenia bolca obrotnicy....jak już to ustawisz dopiero wieszasz antenę...bolec obrotnicy jak i samą antenę polecam ustawić na Astrę 1, czyli bolec obrotnicy ma podziałkę na której wybierasz 0...antena idealnie na wprost i skręcasz śruby....teraz obracając z poluzowanymi śrubami, obrotnicą !!! wyszukujesz Astrę 1, 19 st. precyzujesz sygnał obracając czaszą anteny [ góra - dół ] mając pewny sygnał Astry 1 skręcasz na stałe wszystkie śruby i pozostałe satelity dekoder sam wyszuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...