Skocz do zawartości

internet bezprzewodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Orange Freedom PRO CDMA. Masz za darmo router, większy limit w cenie abonament no i jest całkiem szybki, jeżeli nie przekroczysz limitu, bo później jest katorga. Odradzam Blue Connect, miałem ten internet przed Orange i nie mogłem doczekać się końca umowy. Fatalna prędkość, mały limit (w abonamencie podstawowym) i ciągłe zrywanie połączenia. O iPlusie się nie wypowiadam, bo nie miałem tego internetu, ale nie wydaje mi się, żeby był lepszy od Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w odpowiedzi na twoje pytanie to ja osobiscie miałem z ery i orange bezprzewodowy i ogólnie nie jestem z tego zadowolony i rezygnuje zbyt wolne są predkości w mojej okolicy i zasięg też nie najlepszy plusa nie miałem i nie mam zamiaru się już w to bawic zbyt dużo nerwów mnie to kosztowało telefonu stacjonarnego tez nie posiadam i dla tego z tp tez nie moge skozystać dla tego właśnie zamówiłem dziś radjówke z orange mam nadzieje ze chociasz tu sie nie zawiode tak mocno głównie chodzi o limity. w iedz kolego zbytnio się nie sugeruj moimi opiniami bo w każdym miejscu inaczej to wszystko się sprawuje chodzi tu o zasięk i szybkośc transweru najlepiej to idz do salonu to tam dokładnie wszystko ci powiedzą.POWODZENIA I MAŁO NERWÓW ZEBYŚ STRACIŁ bo napewno ci sie to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity w Orange Freedom były od początku (i to początkowo 1 GB). Tyle że na początku nie były egzekwowane.

 

To na pewno nie będzie dobre rozwiązanie. Łącze przewodowe to jest łącze przewodowe i praktycznie żadne bezprzewodowe nie będzie od niego lepsze. A już na pewno nie na sieci telefonii komórkowej. Co najwyżej dobra radiówka - a takich mało.

 

Łącza bezprzewodowe mają limity transferu, ich działanie zależy od zasięgu i od obciążenia sieci, z czasem BTS-y się "zapychają" i łącze działa coraz gorzej.

 

Jeśli koniecznie nie chcesz TPSA ani żadnego alternatywnego operatora działającego na infrastrukturze TPSA, to:

1. alternatywni operatorzy telefoniczni na własnej infrastrukturze (ale pewnie żaden z nich nie ma u ciebie zasięgu)

2. sieci TV kablowej, tzn. Chello (UPC), Aster, Toya, Multimedia Polska (przypis j.w.) - przy czym dobrze zapytać się sąsiadów korzystających z ich usług o opinię

3. radiówki, koniecznie po poznaniu opinii użytkowników

4. łącza WiMAX i CDMA, np. Orange Freedom CDMA, Era WiMAX, Netia WiMAX, Sferia CDMA

5. sieci telefonii komórkowej - jeśli będziesz korzystać stacjonarnie, koniecznie weź zestawy na próbę (albo zakup prepaidy) od wszystkich operatorów i porównaj

6. łącza satelitarne - o ile w przypadku transmisji jednokierunkowej, jaką jest telewizja, sprawdzają się bardzo dobrze, to przy transmisji dwukierunkowej (Internet) już nie, poza tym bardzo wysokie ceny, abonament powyżej 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mobilny to dobrymi opiniami cieszy się chyba Orange. Osobiście korzystam z pakietu bussines everywhere, ale z tego co wiem , nie ma różnicy w zasięgu między ofertami dla klientów indywidualnych a biznesowych, a pod względem zasięgu chyba jako jedyni korzystają z technologii, która umożliwia dostęp do miejscowości , które niegdyś były nieosiągalne, co jest dużym plusem.

Z limitami bywa tak, że nawet jak wykorzystasz te, które posiadasz w abonamencie to zawsze można wykupić pakiet dodatkowy i to również zarówno we free jak i biznesie. Dość wygodna opcja, bo nie trzeba tak bardzo tego pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nadajnik, on nie tylko nadaje, ale i odbiera sygnał. Na forum o tematyce telewizyjnej warto by było takie rzeczy wiedzieć. To jest stacja bazowa, zwana też BTS (w GSM) albo Node-B (w UMTS).

 

A jeśli chodzi o lokalizację - to działanie zależy nie tylko od odległości do stacji bazowej. Zależy również od tego, w jakim systemie działa dana stacja bazowa (GPRS/EDGE/UMTS/HSPDA). GPRS zapewnia przepustowość do 80 kb/s. EDGE to rozszerzenie GPRS, które zapewnia przepustowość nawet powyżej 200 kb/s. UMTS to tzw. standard 3G, następca GSM - teoretycznie zapewnia przepustowość do 2 Mb/s, natomiast HSPDA to rozszerzenie UMTS-u, które daje przepustowość do 7,2 Mb/s (w przypadku Playa jest ograniczenie do 1 Mb/s).

Oczywiście w normalnych warunkach te przepustowości są nie do osiągnięcia (i dopiero tutaj trzeba wziąć pod uwagę odległość do stacji bazowej, a także ilość osób do niej zalogowanych w danej chwili).

 

Jeśli chodzi o Orange - jest taka oferta, gdzie udostępniają modem z obsługą jednocześnie CDMA i UMTS (i podlega to pod Orange Free). Niestety tylko modem (i to na USB), router dostępny jest wyłącznie w wersji Orange Freedom Pro, gdzie dostępne jest wyłącznie CDMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce odejść z internetu po kablu na rzecz internetu via GSM to jest idiotą.

 

Jeśli ktoś na prawdę nie chce bawić dalej się z TP to dlaczego nie spróbować z WiMAXem czy jakąś dobrą lokalną siecią WI-FI na 5 GHz ?

Tak się składa że chyba zrezygnuję z TP SA, gdyż ciąglę albo ktoś kradnie kable albo średnio co dwa tygodnie, występują kilkugodzinne lub nawet ponad 1-dniowe awarie w dostawie czy sygnału telefonicznego czy internetu.

Tak więc zrozum moją przyszłą decyzję, przez ostanie 10 lat posiadania telefonu w TP SA, tyle razy się wydzwoniłem na infolinię TP sa, aby zgłaszać awarie, uzyskiwać jakieś odszkodowania, kiedyś cierpliwość się kończy. TP SA, twierdzi, że robi wiele, aby polepszyć warunki, ale ja mam inne zdanie, oni nic nie robią. Nadmienię, że nie mieszkam za miastem, ale prawie w centrum, w dzielnicy Fabryczna, zobacz sobie na mapie Wrocławia.

Nie jestem do końca zdecydowany, ale miarka się przebrała. Ostatni brak sygnału trwał ponad 48 godziny, a oni zaproponowali mi po usilnym dzwonieniu do centrali zgłoszeniowej, rekompensatę w miesiącu czerwcu, 6,22 zł. Czy myslisz, że to jest adekwatne, że przez dwa dni ani nie mogła żona zadzwonić nigdzie, jak i sprawdzić internet.

Wolę wziąć telefon stacjonarny w Erze. Jest tani jak in działa w promieniu 150 metrów od domu. Jedyna moja bolączka to internet. Zależy mi na dobrym, szybkim internecie, ale co najważniejsze, to aby działał ciągle.

 

Myslałem o Netii czy Dialogu, ale obecną chwilę nie posiadają na mojej ulicy jeszcze kabli, prawdopodobnie w okolicach Euro2012, pojawi się internet z tych sieci, do tej pory muszę kombinować gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nadajnik, on nie tylko nadaje, ale i odbiera sygnał. Na forum o tematyce telewizyjnej warto by było takie rzeczy wiedzieć. To jest stacja bazowa, zwana też BTS (w GSM) albo Node-B (w UMTS).

 

A jeśli chodzi o lokalizację - to działanie zależy nie tylko od odległości do stacji bazowej. Zależy również od tego, w jakim systemie działa dana stacja bazowa (GPRS/EDGE/UMTS/HSPDA). GPRS zapewnia przepustowość do 80 kb/s. EDGE to rozszerzenie GPRS, które zapewnia przepustowość nawet powyżej 200 kb/s. UMTS to tzw. standard 3G, następca GSM - teoretycznie zapewnia przepustowość do 2 Mb/s, natomiast HSPDA to rozszerzenie UMTS-u, które daje przepustowość do 7,2 Mb/s (w przypadku Playa jest ograniczenie do 1 Mb/s).

Oczywiście w normalnych warunkach te przepustowości są nie do osiągnięcia (i dopiero tutaj trzeba wziąć pod uwagę odległość do stacji bazowej, a także ilość osób do niej zalogowanych w danej chwili).

 

Jeśli chodzi o Orange - jest taka oferta, gdzie udostępniają modem z obsługą jednocześnie CDMA i UMTS (i podlega to pod Orange Free). Niestety tylko modem (i to na USB), router dostępny jest wyłącznie w wersji Orange Freedom Pro, gdzie dostępne jest wyłącznie CDMA.

 

Głupoty gadasz.

 

GPRS jest do 56 kbps

EDGE do 236 kbps

UMTS do 384 kbps

HSDPA do 7,2 mbps

HSUPA do 2 mbps (HSUPA to oczywiście wysyłanie ;] więc nie na każdym nodeB z HSDPA jest HSUPA, szczególnie jest tak w Plusie)

 

Osiągnąć 7,2 mbps ? Żaden problem, szczególnie w Orange na Śląsku. Polecam dla osób podróżujących z lapkiem sprawdzić nodeB na PKP w Cze-wie. Jeśli ma się dobry modem z HSxPA to w tym miejscu problemów z osiągnięciem 7 mbps.

 

Co do tego co napisałeś tomcio123, doskonalę Cię rozumiem. Tylko weź to do siebie że jak weźmiesz internet via GSM to możesz mieć z nim różne cyrki. Na prawdę warto poszukać dobrego ISP działającego na 5 GHZ (no ostatecznie niech będzie 2,4 GHz). Na pewno na jakimś forum Wrocka znajdziesz dział z ofertami ISP. Albo miejsce gdzie ktoś podpowie Ci dobrego ISP w twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustowości mogłem pokręcić, bo nie szukałem wiarygodnych źródeł (jak wiadomo Wikipedia jest niepewna).

 

Osiągnąć 7,2 mbps ? Żaden problem, szczególnie w Orange na Śląsku.

Tyle że zdarzają się i przypadki, że na HSPDA jest przepustowość poniżej 100 kb/s - przy mocno obciążonym Node-B i dużej odległości (w przypadku UMTS i jego rozwinięć występuje zjawisko oddychania komórek, tzn. wraz z napływem użytkowników połączonych ze stacją bazową, zmniejsza się zasięg).

 

Zgadza się. Najlepiej poszukaj jakiejś radiówki, najlepiej działającej w paśmie 5 GHz. Bo w 2,4 GHz działają routery bezprzewodowe, od których są zakłócenia = problemy z działaniem łącza. A jeśli takiego operatora nie znajdziesz, zostają ci łącza WiMax (Era, Netia) oraz CDMA (Orange, Sferia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy jak napisałeś (100 kbps) to zdarzają się głównie w Playu, bo to taka nasz GSM-owa uryna.

 

Co do 2,4 GHz to nie miałem na myśli routerów głównie, na tym paśmie jest ogromne zasyfienie różnymi radiówkami - urynami co w połączeniu z małą ilością kanałów na tym pasmie robi swoje. Natomiast na 5 GHz, to tam jest dużo więcej kanałów, powyżej stu jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...