Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B6 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

info.pngProponuję nowy wątek związany z problemami dotyczącymi wyłącznie wersji 1.06B6

Piszmy o bolączkach nowego softu tutaj, bo wątek główny jak i faq o A100 / A200 dawno rozminął się z rzeczywistością...

 

> Pobierz <

 

Lista zmian:

+ improve of handling radio on frequency 10862

+ improve the stability of work

+ improve recording of more than 4 scrambled audio tracks

* audio level adjustment for any channel independently

- other minor fixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kanał ma odrębnie ustawianą głośność. PARANOJA! Wcześniej była podobna funkcja pod zielonym przyciskiem AUDIO zmieniająca indywidualnie poziom głośności na wybranych kanałach i wydaje mi się że wystarczająca a ogólna głośność działała bez problemu spełniając swoje zadanie :crazy: Jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz ze sprzętu DD funkcja bardzo użyteczna ponieważ kanały w DD często mają niższą głośność i przykładowo oglądając Animal Planet w HD po przełączeniu się na przykładowo TVP1 w SD trzeba zmniejszać głośność w zestawie kina domowego podobnie jest przy Eurosporcie HD a tak to można sobie uśrednić głośność a nie przy każdym kanale manipulować jeszcze jednym pilotem, jak dla mnie opcja bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja dla każdego kanału oddzielnie już była w poprzedniej wersji pod zielonym przyciskiem i działała rewelacyjnie, wiem ze są różne głośności ale dało się żyć z jednym pilotem a teraz bez pilota od DD albo TV nie da rady :/ ... wracam do wcześniejszej wersji gdyż tylko ten "wynalazek" ją u mnie dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie otrzymałem od fergusona najnowsze oprogramowanie 1.06B9 oficjal abs. które zaraz sobie wgram i podzielę się z wami uwagami na jego temat.

 

Aktualizacja.

Ta wersja oprogramowania 1.06B9 działa delikatnie mówiąc żle. Kanał Discovery z hodbirda 11508 w TNK pokazuje że jest zakodowany a Kino Polska z tego transpondera działa jak należy. Także kanały radiowe z transpondera TVP 10862 z Astry nie działają. Za to podoba mi sie funkcja podgłaśniania jest szybsze i można ustawić dla każdego kanału osobno. Dalej nie sprawdzałem bo wróciłem do wersji 1.06B2. Nie popisali się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja mam takie pytane, jak robicie zgrywanie programów, tak, aby móc sobie je poustawiać, to w telewizorku jak zrobi 100% i nie ma zadnej informacji, tylko nie wyjmuj dysku w trakcie, to mozna juz go wyjac, czy nie. Bo jak mam 100 & i wyjmuje i podlaczam pod kompa, to póxniej nie pokazuje mi zadnego programu w kompie.

 

Ok, juz po spraswie poszło w koncu.

 

Dodam, że nowe oprogramowanie, które dziś pojawiło się na stronie Fergusona, nie ma już męczącego problemu z głośnością na każdym kanale, jest już to popraione i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Żeby odłączyć dysk musisz użyć opcji "bezpieczne usuwanie urządzenia usb" inaczej mogą być "kwasy". W Ariva Editor trzeba wybrać "userdb".

 

Co jest ostatecznie grane z tym sotem? Tyle zapowiadali i kombinowali aż wrzucili starą wersję. Najbardziej wkurza mnie brak informacji z ich strony. Mogą przecież poinformać na stronie, że pracuj nad konkretnmi usprawnieniami i dodać na jakim etapie są prace. A jeśli jest błąd w sofcie i trzeba go wycofać to dlaczego tym nie napisać? To buduje zaufanie klienta. W takiej sytuacji i tak wszyscy wiedzą, że był błąd ale firma oficjalnie milczy a każdemu kto zadzwoni mówi coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nowe oprogramowanie, które dziś pojawiło się na stronie Fergusona, nie ma już męczącego problemu z głośnością na każdym kanale, jest już to popraione i jest dobrze.

Przecież to jest stary soft, z 21 maja. W nim ta głośność była dobrze. W kolejnej wersji to "usprawnili" - w wersji, która na stronie widniała przez chwilę.

 

Mogą przecież poinformać na stronie, że pracuj nad konkretnmi usprawnieniami i dodać na jakim etapie są prace. A jeśli jest błąd w sofcie i trzeba go wycofać to dlaczego tym nie napisać? To buduje zaufanie klienta. W takiej sytuacji i tak wszyscy wiedzą, że był błąd ale firma oficjalnie milczy a każdemu kto zadzwoni mówi coś innego.

Wszystko ok, przy założeniu, że to oni piszą soft. W przypadku, gdy pisze ktoś inny a oni tylko temu komuś dostarczają informacje o błędach (pozyskane od użytkowników) to sami za bardzo nie wiedzą co jest poprawiane i nad czym trwają prace. Dowiadują się godzinę czy dwie wcześniej od nas i na dodatek pewno nawet nie wgrają tego softu do dekodera u siebie przed wystawieniem na stronie, co mogliśmy zaobserwować w miniony piątek.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie otrzymałem od fergusona najnowsze oprogramowanie 1.06B9 oficjal abs. które zaraz sobie wgram i podzielę się z wami uwagami na jego temat.

 

Aktualizacja.

Ta wersja oprogramowania 1.06B9 działa delikatnie mówiąc żle. Kanał Discovery z hodbirda 11508 w TNK pokazuje że jest zakodowany a Kino Polska z tego transpondera działa jak należy. Także kanały radiowe z transpondera TVP 10862 z Astry nie działają. Za to podoba mi sie funkcja podgłaśniania jest szybsze i można ustawić dla każdego kanału osobno. Dalej nie sprawdzałem bo wróciłem do wersji 1.06B2. Nie popisali się.

 

 

Aktualizacja z dnia 13 lipca 2010r.

Właśnie przed chwilą dostałem e-maila z fergusona że zaszła pomyłka z tym oprogramowaniem (1.06B9). Podobno jest one tylko na Conax - tak napisali i przysłali mi ostatni stabilny soft według nich (1.06B2). Więc nie ma się co dziwić że dużo kanałów z C+ jak i CP nie odkodowało. Niepotrzebnie się wychyliłem z tym oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że ja coś mieszam.

 

 

 

Witam,

 

doszło wczoraj do pomyłki. Dostał Pan oprogramowanie jedynie na Conax. W załączniku prawidłowy soft.

 

Pozdrawiam,

 

Expert Ferguson

 

 

Ferguson logo

 

 

 

Ferguson GmbH

 

Westhafenplatz 1, 60327 Frankfurt am Main

 

Tel.: +49 69 257 38 58 48

 

e-mail: expert@ferguson.pl

 

Hauptseite: www.ferguson-digital.eu

 

 

 

W dniu 2010-07-12 09:19, expert pisze:

> Witam,

>

> w załączniku ostania stabilna wersja oprogramowania.

>

> Pozdrawiam,

>

> Expert Ferguson

>

>

> Ferguson logo

>

>

>

> Ferguson GmbH

>

> Westhafenplatz 1, 60327 Frankfurt am Main

>

> Tel.: +49 69 257 38 58 48

>

> e-mail: expert@ferguson.pl

>

> Hauptseite: www.ferguson-digital.eu

>

>

>

> W dniu 2010-07-12 08:11, www.ferguson-digital.eu pisze:

>> Formularz

>>

>> Wyslane z adresu IP: :

>> Wyslane dnia: : 2010-07-12 06:11:51

>> Imie i nazwisko: :

>> E-mail: :

>> Zgloszenie dotyczy: : odbiornika satelitarnego

>> Model urzadzenia: : Ariva 200

>> Numer fabryczny: :

>> Wersja oprogramowania: : 1.05B6

>> Opis zgloszenia: : Czy to nie jest przegięcie że nie ma żadnego oprogramowania przez kilka dni dla tego tunera na waszej stronie.

>> Kilka dni nie można go używać po awarii bo nie ma skąd ściągnąć oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt sie ciebie nie czepa ale w tej firmie pracuja xxxxx sam wiem jak do nich pisalem o oprogramowanie do FX bo na Arive dalem spokuj poniewaz mnie zbywali jak dziecko z lizakiem , a pojecia nie maja i naprawiaja na chybil trafil , czyli cos dziala a poprzednie nie....

 

naszczescie do AFxx18 pisze sam oprogramowanie pod siebie i tam karty i moduly ida jak burza zostal mi FX i ta nieszczesna ariva gdzie co jakis czas musze wyjasc modul i meczyc obrotnice ( nie wiem czemu czesto gubi u mnie ustawienia ( listy zawsze z nieba nigdy z www) .....Karty C+ nie mam bo zbedna wiec nie wiem jak dziala ....

Dodam ze tuner jest po servisie i nic to nie dalo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie śmiga teraz gitowato, a to najwazniejsze!

 

 

To znaczy jaki masz soft, czy ten ze strony producenta 1.06B2 który już był tam od ubiegłego miesiąca miesiąca a tylko zniknął na kilka dni czy taki jak w tym wątku 1.06B6 i nie wspomnę już o tym nieszczęsnym pomyłkowym1.06B9. I jaki miałeś przed tą zmianą.

Soft 1.06B2 w mojej arivie z kartą TNK działa powiedziałbym bardzo poprawnie, odbiór programów działa prawidłowo (TNK) chociaż są niektóre funkcje z mojego punktu widzenia do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...