Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

jestem po rozmowie z konsultantem odnośnie EPG. Stwierdził, że po ostatniej aktualizacji oprogramowania dekodery PVR ready nie będą miały EPG na 7 dni jak to było do tej pory, tylko na 1 dzień. Może to ktoś potwierdzić/zaprzeczyć? Wolałem jak się wieszał...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam chyba pecha (:(:(:(

Opis nieprawidłowego działania dekodera HD500 z twardym dyskiem.

Po kilku dniach od wgrania nowego softu w dekoderze zaczęły występować nowe niespodzianki. Dekoder przestał już się NOTORYCZNIE wieszać podczas włączania , jednak :

1-w nieokreślonych odstępach czasowych występuje jednosekundowy zanik sygnału wizyjnego , są chwile, że ciemny ekran potrafi pojawiać się kilka razy w jednej minucie. Po zdjęciu napięcia na jakiś czas problem mija. Aby wyeliminować uszkodzenie TV ( 42LM620S) przeprowadziłem próby na innym TV z takim samym skutkiem.

2-Zdarzyło się także kilkunastokrotnie wylogowanie się i zalogowanie z powrotem dysku twardego podczas oglądania programu ( znaczek stanu dysku w lewym rogu ). Po takim ,, nowym ,, zalogowaniu się „ następuje zwis dekodera => nie można zmienić programu, po chwili pokazuje się ciemny ekran na kilkadziesiąt sekund po czym wraca obraz jednak kolejna próba przełączenia kanału kończy się podobną sytuacją .Przy ciemnym obrazie wystarczy odłączyć twardy dysk i wszystko wraca do normy.

3- po włączeniu dekodera ( dysk zalogowany dioda miga normalnie) brak możliwości przełączenia kanału ,pojawia się menu dekodera na przełączenie trzeba czekać nawet dwie minuty , kiedy obraz wraca przy ponownej próbie przełączenia kanału dzieje się tak samo zdarza się zanik obrazu na kilkanaście sekund.

4- Kika razy nie nagrał się program wcześniej prawidłowo zaprogramowany w EPG.

5- dysk co pewien czas ,,popiskuje”

Sformatowanie dysku twardego na wyżej wymienione sytuacje nic nie daje.

Po odłączeniu dysku dekoder pracuje bezproblemowo.

 

W poniedziałek udaję się do punktu CP w celu kolejnej wymiany badziewia. :evil:

Jakby co posiadam kilka filmików archiwizujących niedoskonałości dekoderka nagranych kamerką cyfrową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tej aktualizacji mam problemy z pewnymi programami w ipla, a mianowicie obraz jest niewyraźny ogólnie jakość dużo słabsza. czy jest jakiś sposób na poprawę jakości tych programów? np. pierwsza miłość odcinek 1684. przed aktualizacją wszystkie programy jakie oglądałam były w dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan odnosnie tego dekodera:

1 czy podczas nagrywania programu, da sie ogladac w tym samym momencie materialy z serwisu ipla?

2 czy podczas nagrywania programu, da sie ogladac w tym samym momencie program nagrany wczesniej na hdd?

3 czy ipla buforuje materialy na tym dekoderze (tzn czy przy slabszej sieci mozna po prostu na pauzie poczekac, az troche sie sciagnie?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...