Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Menu-ustawienia-sieć- zielony przycisk na pilocie -szczegóły. Przy ustawieniach automatycznych wyświetlą się wszystkie parametry łącza internetowego. Następnie wpisz je do ustawień w konfiguracji ręcznej i zatwierdź przyciskiem o.k U mnie funkcjonuje ipla tak skonfigurowana bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, iż na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów HD 5000.

 

 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania: 1.110.1.5

 

wyeliminowanie przypadków pojawiania się czarnego ekranu podczas odtwarzania nagranego wcześniej materiału audiowizualnego,

dodanie w Strefie Abonenta komunikatu: „Zachęcamy do realizowania opłat poprzez bankowość elektroniczną…”,

dodanie ikony Dolby Digital Plus przy kanałach, które zawierają taką ścieżkę audio,

dodanie opcji blokowania nagranego materiału audiowizualnego na liście nagrań,

wprowadzenie drobnych zmian w Blokadzie Rodzicielskiej,

wyeliminowanie przypadków zawieszania się dekodera.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie:

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać opcję Ustawienia i Aktualizacja oprogramowania w Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy u was tez jest tak, że po obejrzeniu jakiegoś odcinka serialu nie można oglądać drugiego? pojawia się to kółko od ładowania materiału, a po chwili wciska mi się automatycznie stop.

Po zostawieniu na noc w standby dekodera opróżnia mi się EPG. Przy ponownym wczytaniu EPG pobiera mi dane do końca danego dnia, czasem jak ma dobry humor to pobierze na cały tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wal02 - wersja softu 1.110.1.5, wiesza się po każdym włączeniu dekodera, zauważyłem że nie wiesza się gdy wyłącze dekoder na programie TV4, co nowsza wersja softu to dekoder staje się coraz bardziej niestabilny

 

@Rafal_ - EPG ostatnio działa jak mu się podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, iż na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów HD 5000.

 

Zaznaczamy, że aktualizacja dotyczy tylko ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale od 172628812829 do 172635327886. Pozostałe dekodery powinny mieć nadal wersję softu 1.80.1.5.

 

Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania: 1.110.1.5

 

wyeliminowanie przypadków pojawiania się czarnego ekranu podczas odtwarzania nagranego wcześniej materiału audiowizualnego,

dodanie w Strefie Abonenta komunikatu: „Zachęcamy do realizowania opłat poprzez bankowość elektroniczną…”,

dodanie ikony Dolby Digital Plus przy kanałach, które zawierają taką ścieżkę audio,

dodanie opcji blokowania nagranego materiału audiowizualnego na liście nagrań,

wprowadzenie drobnych zmian w Blokadzie Rodzicielskiej,

wyeliminowanie przypadków zawieszania się dekodera.

 

Jak zaktualizować oprogramowanie:

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać opcję Ustawienia i Aktualizacja oprogramowania w Menu dekodera.

 

Panowie u mnie aktualizacja nic nie dała , wiesza się szmaciarz kilka razy dziennie dzisiaj wysłałem do PC takiego maila:

Proszę uważnie przeczytać !12.01.2012roku otrzymałem od Was Dekoder miniHD2000+ twardy dysk.11.06.2012r z powodu ciągłych problemów z dekoderem wymieniłem dysk twardy.20.08.2012 r w związku z tym, że problemy nie minęły dokonałem wymiany MiniHD200 na HD5000 + dysk twardy.19.10.2012 roku w związku z notorycznym wieszaniem się dekodera wymieniono mi ponownie Dekoder z twardym dyskiem.Obecnie mój dekoder ,,wiesza się" kilka razy dziennie.Po włączeniu jego prawie za każdym razem występuje zwis i trzeba wyjąć wtyczkę zasilającą w celu jego zresetowania. Niejednokrotnie podczas oglądania na kilka sekund ginie obraz,zdarza się że podczas pracy dysk twardy się wylogowuje ( czerwony znaczek w lewym rogu TV. Wersja oprogramowania 1.110.1.5.

Kilka krotnie pisałem do Was o moich problemach ,dostawałem odpowiedzi typu ,,proszę się zgłosić do punktu CP w celu wymiany dekodera ". Problemy z wieszaniem się dekoderów serii HD500 są powszechnie znane:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=14665&hilit=hd5000&start=2340

Mam już dość pracy na tym sprzęcie proszę więc w ramach kilkuletniej współpracy z Wami o wymianę sprzętu na inny model, zostając przy tych samych opłatach.

Przecież to nie można normalnie korzystać z tego sprzętu.

 

 

Ciekawe co mi odpiszą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonogram jest następujący:

 

Planowane aktualizacje softu dekoderów:

- 19 marca (wtorek) – soft - dekodery naziemne T-HD 1000 / 200 / 210 - (wspólny soft do modeli 1000/200/210 - poprawki do „słabego” sygnału).

- 20 marca (środa) – soft na część dekoderów HD 5000 (poprawka do zawieszeń dekoderów),

- 21 marca (czwartek) – soft na całą populację HD 5000 (poprawka do zawieszeń dekoderów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym (tj. 20 marca 2013 r.) na satelicie umieszczone zostało nowe oprogramowanie dla dekoderów HD 5000.

 

 

Aktualizacja dotyczy tylko ograniczonej partii dekoderów, których numery modułów zawierają się w przedziale od 1726224117 do 1726349656. Pozostałe dekodery powinny mieć nadal wersję softu 1.110.1.5.

 

 

Najważniejsze zmiana w nowej wersji oprogramowania: 1.124.1.5

 

 

wyeliminowanie przypadków zawieszania się dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lwasikowski: według mnie HD5000 jest ładniejszy, masz na nim wyświetlacz który w nocy pokazuje godzinę ;) mam też HD2000 i tam świeci ostro czerwona dioda jak dekoder jest wyłączony, ze względów estetycznych wybrał bym HD5000, i tak mają podobny soft i nie widzę różnicy w obsłudze, jak im odbije palma to i jeden i drugi może się zawiesić, weź sobie jeszcze dysk i będziesz miał namiastkę PVR, ogólnie dla niewymagającego widza jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu dekoder rzeczywiście przestał się zawieszać jednak co jakiś czas ( nieregularne odstępy) podczas oglądania TV przez ok 1 sek robi się ciemny obraz ( mogę TV oglądać przez 1-2 godziny i nic , lecz jak zacznie sygnał zanikać to dzieje się to nawet kilka razy na minutę .

Przywrócenie ustawień fabrycznych w dekoderze nic nie dało , żeby wyeliminować uszkodzenie TV 42LM620S podglądałem obraz z dekodera będąc w internecie ( jest taka możliwość), także występują 1 sek zaniki sygnału przy czym obraz generowany z TV nie ginie.

Czy ktoś z Was zauważył podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obsługuje nagrywanie na dysku?? Nagrywa się wszystko zaprogramowane z EPG? Nie ucina początku czy końca? A jak wygląda odtwarzanie HD z przewijaniem- duże szatkowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesza sie, ale u mnie np po zainstalowaniu sobie kanalow ulubionych w jedna grupe , zdarz sie ze niechce przeskoczyc miedzy np kanalami, musze przy3mac dluzej klawic "+" aby mi przeskoczylo o pare kanalow do przodu i wtedy wrocic minusem do zadanego kanalu. Ogolnie dekoder do kitu, najgorsze to, ze brak jest przemieszczania kanalow w opcji ulubione. Jak mi sie wchrzani kanal dla abonentow w jakis kanal to wszystko w d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...