Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wim czy u was też nie raz występuje ten proplem, oglądam kanał i gdy przełączyłem dekoder przełączył na drugi kanał ale został obraz z pierwszego kanału. Problem dziwny bo słychać dzwięk drugiego kanału i dekoder nadal pracuje,dopiero wyłączenie z gniazdka pomogło.Problem ostatnio miałem w sobote,a teraz ustąpil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSA: Wydaje się że twoja diagnoza jest nietrafna. Gdyby tak było że HD5000 ma za małą pamięć na EPG , to po przywróceniu ustawień fabrycznych lub po restarcie dekodera również za mało byłoby pamięci. Tak jednak nie jest,gdyż po wykonaniu w/w operacji, na wszystkich kanałach przez pewien czas wszystkie kanały wyświetlają EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł CSA z pamięcią jest chyba jednak trafny. ;) Tyle, że pomóc może oprogramowanie dekodera. Prawdopodobnie zapełnieniu ulega pamięć, z której nie jest wykasowana częściowo lub w całości informacja "starego" EPG i stąd brakuje miejsca na nowe (dla spostrzegawczych: "stare EPG" blokujące pamieć nie jest wyświetlane na ekranie TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też niekoniecznie, HD5000 pobiera najpierw EPG na kilka najbliższych godzin, dlatego EPG tak szybko wskakuje, a potem ładuje na resztę dnia, i prawdopodobnie ta reszta dnia wykorzystuje resztę pamięci i w pewnym momencie jej brakuje, kolejność ładowania EPG widzimy w ten sposób że wszystkim użytkownikom brakuje zawsze EPG na tych samych kanałach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli w wersji 1.1.4.1 oraz 1.1.8.1 nie było problemu z EPG. Problem się pojawił w wersji 1.1.12.1. Stawiam na przeorganizowanie pamięci oprogramowaniem. Chyba, że faktycznie dołączenie kilku nowych programów (kolejne dane EPG) spowodowało brak miejsca w wbudowanej pamięci dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianą na liście kanałów miałem EPG na wszystkich niemieckich kanałach publicznych i prywatnych (ard + zdf + 3. Rtl + + prosiebensat1) z astra 19 * (do 7 dni) i na BBC + ITV + C4 (teraz + obok) na astra 28 *. Od aktualizacji na początku maja, Mam też EPG brakuje niektórych kanałów Polsat (di z listy kanałów Polsat) jak wszyscy opisywali, ale także NO EPG na tych kanałach nie polsat. Nawet po zresetowaniu dekodera (przez wyciągnięcie wtyczki), kanały Polsatu działają dobrze na krótki czas, ale nie EPG z kanałów nie polsat już! Dlatego prawdopodobnie problem leży w oprogramowaniu, ponieważ dekoder udało cały niemiecki epg wcześniej. Czy ktoś może potwierdzić, że po przywróceniu ustawień fabrycznych EPG na kanałach Polsatu EPG nie powróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest gwarancja że w wymienionym tunerze EPG będzie działać? I jak długo?

Według mnie sprawę powinien rozwiązać nowy soft ale technicy CP popadli w błogostan po ostatniej aktualizacji i uznali że już nic więcej temu tunerowi nie brakuje do szczęścia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...