Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety posiadam dekoder hd5000 cp. problem występujący w moim dekoderze - a jestem przekonany, że występuje on we wszystkich dekoderach hd5000 to brak automatycznego przełączania dźwięku cyfrowego Dolby Digital na sygnał analogowy. krótko mówiąc po podłączeniu dźwięku poprzez cyfrowe wyjście OPTYCZNE - kiedy przełączamy kanał nadawany w Dolby Digital na kanał nadawany w sygnale analogowy po prostu następuje brak dźwięku. Żeby go uzyskać ponownie należy wyłączyć dekoder i włączyć ponownie lub włączyć przycisk MUTE i wyłączyć. Ja uważam ten problem za wadę konstrukcyjną dekodera i żądam wymiany na inny. Jednak walka moja z cp trwa od listopada 2010 r , kiedy to kupiłem dekoder. Robią wszystko, żeby nie wymienic dekodera - nawet nie odpowiadają na moje emaile. Po kilku rozmowach z pracownikami działu technicznego cp usłyszałem ostateczną odpowiedź ze znaja ten problem z dekoderami hd5000 , ale jest dość mało zgłoszeń tego problemu i nie wiadomo kiedy i czy wogóle rozwiążą ten problem. moje pytanie do Was czy macie podobny problem???? wydaje mi sie ze to kłamstwo ze mało ludzi dzwoni z tym problemem gdyz - jesli ktos decyduje sie na cyfrowy dekoder hd - oczekuje też CYFROWEGO DŹWIĘKU. niestety w dekoderze hd 5000 nie da sie inaczej podłączyć dźwieku jak tylko poprzez wyjscie optyczne - gdyz poprzez port HDMI podłaczamy obraz do telewizora a dzwiek do amplitunera poprzez wyjscie optyczne - bo innego nie ma. mozna by spróbować podłaczyc dzwiek poprzez hdmi ale to jest bzdura bo zostaje nam podlaczenie obrazu poprzez euro - a to jest bezsensowne posunięcie. Czy Wy też uważacie to za wadę tego dekodera??? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj taki przypadek, że brak 3 kanałów TVN HD+1, Eurosport HD, MTV HD. Żadnego komunikatu o braku uprawnień, czy braku sygnału z anteny, czarny ekran bez dźwięku. Zdarzyło się Komuś coś takiego. Niestety nie było możliwości podstawienia konwertera bo śruby nie dają się odkręcić i trzeba by je ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDPOL: ja również tak mam, z tym że nie mam kanałów Eurosport HD, CNN, MTV Live HD oraz Daring!TV, dekoder mam od 27 czerwca br., jestem po wymianie sprzętu na HD, od początku nie miałem tych kanałów, myślałem że to brak uprawnień ale dziś zaczął mi się nowy okres rozliczeniowy i dalej kanałów brak, napisałem maila do icok, kazali zgłosić się do APS z dekoderem więc tak zrobiłem, facet przyjął zgłoszenie, spisał dane dekodera i przesłał wiadomość o tym problemie do CP a dekoderek zabrałem do domu. Wcześniej zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych ale nic to nie dało. Udało mi się złapać MTV HD po ręcznym przeskanowaniu transpondera i świeci, dla reszty kanałów tak się nie da zrobić. Facet w APS powiedział że jest kilku abonentów którzy zgłosili mu podobny problem.

 

Edit: w APSie też kanały nie świeciły więc na pewno to nie instalacja antenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc nie mogę zakodować pilota WUR 606B (http://www.piloty.republika.pl/uniwersalne.html#wur606b), czy może mi ktoś pomóc jak dokładnie to zrobić? Wszystkie metody z instrukcji nic nie dają, jeśli zna ktoś kod lub metodę kodowania bardzo proszę o odpowiedź. Z góry wszystkim bardzo dziękuje!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety one nie zadziałają bo są do starszych urządzeń, nowe piloty maja opcję uczenia się kodów IR, może administracja wybaczy link z allegro

 

piloty 8in1 i 10in1 z funkcją uczenia się SilverCrest, te piloty były w lidlu za 29zł! Na allegro jakieś kołki sprzedaja po 60zł :] ew. dość niewygodny ale dobrze działający Medion 81035 i 4688

 

do tego Vivanco US-2400 http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-ur- ... 44419.html za 35zł, działa na 100%

 

do tego jest jeszcze UR-820, brzydszy ale dość wygodny w uzyciu za 30zł

 

no i cała seria Logitech Harmony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mial ktos problem z opoźnionym obrazem w stosunku do dźwięku lub na odwrót(nie pamiętam)?? Kiedys mialem na

Animal Planet HD a od wprzedwczoraj na disney junior. Na początku myslalem ze do bląd nadawcy kanału ale jeżeli na innym kanale jest podobnie to może to błąd dekodera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też się zdarzało tak,że podczas oglądania kanałów na tym dekoderze zanikał Wam dźwięk na wszystkich kanałach? Pomaga jedynie podgłośnienie do maximum,żeby przywrócić głos.Nie wiem czy to wina TV,czy dekodera.Proszę o pomoc.Wcześniej wszystko było w porządku.Problem pojawił się niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...