Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem co jest mojemu sprzecikowi ale na 90 % kanałow pokazuje ze albo niema kanału w abonamencie albo sygnału z anteny....

Według pasków to ten górny ma 90 % zielony jest a dolny troche mnie jakies 60% i zolty...

Dostałem ten dekoder wczoraj bo na wczesniejszych echosiu tez mi czasem znikało duzo kanałów a pozniej normalnie wracały,czy to może byc wina konwertera lub anteny bo sprzet ma jakies 7-8lat na dachu...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec :) ja mam konwerter jak by to napisac 0 stopni w obejmie ( czyli podlaczony kabel idzie mi pionowo w dol )

A w ktora strone ma byc to 5 stopni? Jak patrze na talerz to w lewo czy w prawo? I czy to jest az tak wazne to 5 stopni - co to daje bo jestem w tym kompletnie zielony :)

Powiem tylko tyle ze czasami zwiesza mi sie dekoder - czy to moze byc przyczyna ze nie mam tych 5 stopni?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, a teraz moje pytanie. Od niedawna stałem się posiadaczem dekodera HD 5000, niestety jak wielu użytkowników na tym forum mam ten sam problem czyli zawieszanie się dekodera i wyskakującą na ekranie tv informacja o "braku sygnału" dodam jeszcze, że jest to już drugi dekoder, pierwszy musiałem wymienić od razu, bo przy każdym włączeniu dekodera wyskakiwała informacja "brak sygnału". Z drugim dekoderem było trochę inaczej przez pierwsze 2-3 dni działał dobrze a teraz znowu sytuacja wróciła do punktu wyjścia i dekoder zawiesza się praktycznie przy każdym ponownym włączeniu, pomaga tylko wyłączenie dekodera z prądu i ponowne włączenie.

 

Chciałbym zapytać czy na takie zachowanie dekodera może mieć wpływ niewłaściwe ustawienie anteny, oraz czy jest jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu poza kolejną wymianą tego niezbyt udanego dekodera. Poniżej informacje na temat siły sygnału oraz wersji oprogramowania.

• Moc sygnału 100%

• Jakość sygnału 75%

• Wersja oprogramowania 1.12.1.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące samego konwertera, który otrzymałem w zestawie instalacyjnym wraz z dekoderem HD 5000 a mianowicie konwerter posiada 2 wejścia (LNB i jakieś drugie) chciałbym się dowiedzieć do czego służy drugie wejście oraz jaka jest różnica między nimi. Dodam jeszcze że teraz dekoder jest podłączony do gniazda LNB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...