Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

to mój pierwszy post tutaj, ale zacznę z 'grubej rury' ;)

 

Od niedawna mam dekoder HD5000 i same problemy.

 

Kiedy kupiłem dekoder i podłączyłem go do anteny (mam multiswitch w bloku), okazało się, że brak części programów, m.in. #4 - TVP2, #83 - TVP Info, #13,17-19 - kanały sportowe, #35-37 - kanały AXN, #32 - Cinemax2 i paru innych. Po prostu, mimo, że sygnał miałem na poziomie 100% siła, 75% jakość, na tych kanałach otrzymywałem błąd 'Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera'!

 

Dodatkowo dekoder albo się wieszał, albo po dłuższej 'bezczynności' na jednym kanale (tj. kiedy oglądałem ten kanał przez ok. 40 minut, nie zmieniając nic na pilocie), po przełączeniu na cokolwiek, wszystkie kanały pokazywały błąd o braku sygnału z anteny! Musiałem resetować dekoder do ustawień fabrycznych, aby znowu mieć choć część kanałów!

 

Poszedłem do punktu sprzedaży CP. Tam stwierdzono, że dekoder odbiera wszystko - faktycznie, tam odbierało TVP2 i inne kanały. Przynajmniej mogłem tam zaktualizować oprogramowanie (w domu, mimo, że dekoder wykrywał nową wersję, nie był w stanie pobrać oprogramowania).

 

(W międzyczasie sprawdziłem też, że przewody i talerz w bloku działają.)

 

Aktualizacja dekodera pomogła, ale tylko częściowo, natomiast zaczęły się jeszcze dziwniejsze problemy.

 

Zaktualizowało się do wersji 1.12 (z 1.8) - pomogło na tyle, że nie wiesza mi się dekoder i nie muszę po dłuższej bezczynności resetować go do ustawień fabrycznych.

 

Niestety, kanałów, których mi brakowało (m.in. TVP2, TVPInfo, kilka sportowych, AXNy), brakuje nadal.

 

Wszedłem w ustawienia anteny - sygnał jest ok - 100% siła, 75% jakość. Zaciekawiła mnie opcja dekodera dotycząca zasilania LNB - ustawiona na TAK. Kiedy przestawiłem ją na opcję NIE - sygnał dalej był na poziomie 100 / 70, natomiast zdarzyła się rzecz przedziwna.

 

Otóż zaczęły mi wówczas odbierać kanały, które dotychczas nie odbierały, natomiast - ZNIKNĄŁ obraz z kanałów które miałem wcześniej! Pojawił się natomiast podobny błąd o braku sygnału, jak wcześniej na kanałach 4,13,16-19, itp, tj. "Brak sygnału z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera".

 

Na pomysł kombinowania z LNB wpadłem, kiedy przełączyłem telewizor na inny sygnał av, a po powrocie na HDMI2 przez chwilę mignął napis 'problem z LNB' czy 'spięcie LNB' (mignął szybko, więc nie pamiętam dokładnie, jaki był komunikat). Może powinienem sprawdzić inny kabel HDMI, niż ten dołączony do dekodera, lub też spróbować połączenia kablem z eurozłączem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio podczas ręcznego skanowania satelity Hotbird zauważyłem taki problem że gdy chce przeskanować niektóre transpondery np. 12322 H to wyskakuje mi komunikat "Wystąpił błąd podczas instalacji", wie ktoś czym to jest spowodowana i czy w ogóle można to naprawić?

 

PS. Chciałem wyszukać kanały Al Jazeera Sport na 11296 H bo są teraz niekodowane i też mi wyskakuje ten komunikat, co mam zrobić??? Pomóżcie, bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic z tym nie zrobisz Myślę że to wina słabej głowicy w dekoderze U mnie wcześniej na Echostarze widział Anixe HD oraz Astra HD a po zmianie na to coś programy po przeszukaniu znalazły się na liście ale niestety nie działają To samo z Lider tv, na którym jest zawsze niekodowana liga mistrzów - HD 5000 ma kanał na liście ale nic nie widać W pokoju dziecka zwykły familijny 300 w tym samym czasie odbiera bez problemu i nie jest to na 100 % wina instalacji antenowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety to samo żaden z tych kanałów nie działa. A wydawało mi się że kiedyś działały.

 

Na Samsungu 370G LiderTV, Astra HD i Anixe HD działają z tych samych parametrów co na HD5000, dekoder podpiąłem do tego samego kabla, żeby sprawdzić to dokładnie. HD5000 jest gorszy niż 370G niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Echostara HDS 400 też jest gorszy i w mojej ocenie obraz na kanałach sd i hd jest słabszy Nie wiem czy jest możliwość zgłoszenia awarii sprzętu i wymiany go na moduł Przyznam że poważnie myślę o zakupie własnego tunera do 1000 zł jeśli byłaby możliwość wymiany HD 5000 na moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie są dość zróżnicowane. Może nie będę żałował bo dla mnie najistotniejsza jest możliwość utworzenia list ulubionych jak i bezawaryjność. No i dekoder wygląda przyzwoicie jak na CPT.

Do tej pory od CPT miałem dekoder mini, ale przyznam że dobrze trafiłem, bo na 2,5 roku użytkowania zaciął się może ze 3 razy, w tym raz padł zasilacz.

 

Do posiadaczy HD5000:

Czy na wyświetlaczu ukazuje się nazwa kanału, czy tylko numer?

A jak jest z przełączaniem kanałów, czy aby przypadkiem nie trzeba zbyt długo czekać aż kanał "załapie"?

A propos list ulubionych- czy nie trzeba zawsze po włączeniu dekodera zmieniać na pilocie listę główną na ulubioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy tego wlasnie dekodera:

Czy po zaktualizowaniu oprogramowania na 1.12.1.1 dalej Wam sie zwiesza dekoder?

Ja mam wlasnie to oprogramowanie , miske 80cm , moc sygnalu pasek caly zielony , sila sygnalu ok 80% paska zielony.

Od czwartku mi szlo wszystko dobrze , do dzis , juz mialem 2 zwiechy ;/ .

Dzieje sie to przy przelaczeniu na inny kanal , najlepsze jest to ze obraz idzie , glos jest i wyswietla komunikat cos tam o sygnale z satelity ......

Mozna juz dostac bialej goraczki przez to , jedynie ratuje odlaczenie od sieci.

Podobno nowe oprogramowanie mialo to naprawic , dlatego pytam Was koledzy czy nadal macie takie problemy z nowym oprogramowaniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największą bolączką tego dekodera było zawieszanie się.Wymiana w APS na inny nie poprawiła sytuacji. Po wprowadzeniu nowego oprogramowania

1.12.1.1 usterka to całkowicie ustąpiła. Dekoder od tego czasu pracuje idealnie.Mam nadzieję że będzie tak już zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam ten dekoder od wczoraj,dostałem go na wymiane za echosia 400 który padł...Dekoder jest wpożadku,godzina to fajna zecz na dekoderze.Ale pilot jest dramatyczny!!!!Małe klawisze do przygłaśniania i zmiany kanału, kąt działania pilota mnie najbardziej drażni musi być dokładnie wycelowany w dekoder...

Narazie to po nocy sie rano zaktualizował i działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...