Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wysłałem zapytanie do CP w związku z kilkoma problemami z HD5000.

1. Zawieszanie się przy przechodzeniu po kanałach przyciskami P+ oraz P- szczególnie po napotkaniu po drodze kanału zakodowanego.

2. W związku z komunikatem "Brak sygnału z anteny..." z jednocześnie działającym w tle kanałem lub brakiem faktycznie sygnału. Wszystko wraca do normy po wyłączniu zasilania i włączeniu ponownie. Zdarza się również komunikat "Zwarcie LNB..." Powyższe komunikaty występują przy prawidłowo działającej instalacji antenowej i poborze prądu przez konwerter z zestawu CP w okolicach 80mA.

3. Brak sygnału na kanałach Fashion TV oraz Darling!TV z powodu błędnych parametrów w dostarczanej przez CP listy kanałów. Kanały pojawiają się powyżej 1000 kanału po ręcznym przeszukaniu transpondera 10815MHz H. Trzeci problem też występuje na Sagemcom. Nie sprawdzałem na pozostałych ale najprawdopodobniej tak.

Będę miał jakąś odpowiedź to się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o tym wprost nie pisze, wiec zapytam. Jaka jest jakość kanałów HD na tym dekderze i ogólnie w CP? Jak to się ma w porównaniu do C+ i n? Wiem, że jakość kanałów SD w CP jest raczej najgorsza, a jak tam ma się sprawa z HD? Jest to prawdziwe HD czy też nieco odstaje od C+ i n ( chociaż tam też to różnie wygląda :D )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ja mam dostęp do HD tylko za pośrednictwem CP. Generalnie najlepiej wypada Eurosport, zwłaszcza kiedy nadaje "native HD" - wtedy obraz jest naprawdę piękny. Na Eurosporcie 2 HD dużo jest transmisji puszczanych w SD (poza Bundesligą), co mnie trochę irytuje. Nie rozumiem na przykład, dlaczego dajmy na to mecze koszykówki czy tenisa są przeważnie w SD, skoro na miniaturach (przełączanie się między dwoma halami/kortami) obraz jest w HD ostrym jak żyleta :?:

Jakość kanałów przyrodniczo-podróżniczych HD jest generalnie OK, Polsat Sport HD - bez rewelacji. Natomiast na Polsacie HD pięknie wygląda piłkarska LM - sygnał naprawdę wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD5000 CP od prawie 2 miesięcy i odbiór programów na kanałach HD jest znakomity,tak jak i na kanałach SD.Miałem poprzednio Samsunga HD 370 i odbiór również by super,tylko że były na nim problemy ze zbyt długim czasem przełączania pomiędzy kanałami HD na SD i z SD na HD jak również z HD na HD.Może warto dokładnie sprawdzić ustawienie anteny,albo wymienić konwerter na nowszej generacji?A może coś nie tak macie na połączeniach między dekoderem,a TV?Niekiedy jakaś [beep]erela ma wpływ na odbiór,a my szukamy ch...a wie jakiego dużego problemu.Samsunga miałem podłączonego na wejściu HDMI 1,a HD5000 na tym wejściu nie przekazywał na głośniki tv sygnału audio,a jak zmieniłem wejście na HDMI 2 to wszystko "gra" na super poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze lepiej, oglądam sobie coś nie pamiętam na jakim kanale przeżucam na inny i nagle info brak sygnału sprawdź ustawienia anteny. Oczywiście z anteną wszystko Ok. Telefon do ICA przedstawiam sytuację babka mówi żebym wykręcił kabel od anteny z dekodera bo to na pewno jakaś przerwa na kablu itd itp. Oczywiście wcześniej odłączyłem od zasilania załączyłem i działa jak ta lala, tłumacze babie co zrobiłem a ona że to nie możliwe i kieruje mnie do punktu na sprawdzenie dekodera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Mr Trzebinia,to co opisałeś - odłączenie dekodera na 10-15 sek.od zasilania i ponowne włączenie,to stary wypróbowany sposób na odblokowanie zawieszonego dekodera.Każdy konsultant w iCOK w pierwszej kolejności da ci taką radę i będzie czekał przy telefonie,czy ona da rezultat,a jak nie to poprosi cię o przywrócenie w dekoderze ustawień fabrycznych.To są ich podstawowe rady na takie sytuacje.Miałem kilka takich zdarzeń przy Samsungu HD 370G,ale przy HD5000 zdarzyła mi się taka sytuacja jeden raz,gdy z promocji wyłączyli Cinemax HD to i przy okazji zjechał mi Polsat HD,ale ponownie wskoczył po odłączeniu dekodera od zasilania i ponownym włączeniu.Jak do tej pory nie mam z HD5000 żanych problemów i aby tak dalej,czego i innym użytkownikom tego dekoderka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie LNB raczej nie wysępuje przy prawidłowej instalacji, ostatnio wyrwał mi sie kabel z LNB i miałem ten sam komunikat. To samo dzieje się jak deszcze zaleje źle izolowany konwerter.

 

W zeszłym tygodniu byłem u klienta w celu sprawdzenia instalacji antenowej, ponieważ dekoder CPT HD5000 wyświetlał komunikaty "Brak sygnału..." zamiennie z komunikatem "Zwarcie LNB...". Drugi dekoder HD5000 nie wyświetlał komunikatów o problemach z anteną ale rwał dźwięk na kanałach HD. Trzeci znowu miał problemy z sygnałem. Czwarty "tylko" się zawiesza i póki co klient się z tym faktem pogodził. Instalacja antenowa (oraz wtyczki) OK.

I wierz mi nie jest to jedyny przypadek. Zgłasza się do mnie spora liczba klientów z tym problemem. Niektórzy wzywają nawet na reklamację a niestety problemem jest dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ten dekoder już trzy razy. Powód zawieszanie się obrazu lub dźwięku. Kolejne wymiany myślę że nie mają sensu,gdyż każdy następny ma podobne usterki. Warto zauważyć że urządzenie to potrafi przez n.p tydzień pracować prawidłowo a w kolejnym dniu zawiesić się kilkakrotnie.Zmiana oprogramowania u mnie nie usunęła w/w usterek. Instalacja jest prawidłowa dwukrotnie sprawdzana przez montera z APS. Dokuczliwe są również trzaski dźwięku przy przełączaniu kanałów. Ich natężenie jest różne, od ledwie słyszalnych do bardzo głośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz niesamowitego pecha trafiając na HD5000,które okazują się być tak felernymi.Może akurat do tego APS-u przysłali jakąś partię "niedorobionych" HD5000 i po jej wyczerpaniu ten APS dostanie partie dobrych dekoderów.Miej nadzieję,że i w końcu trafisz na ten dobry i Twoje kłopoty się skończą.Mój HD5000,a mam go prawie 2 miechy działa super i oby tak dalej czego i Tobie życzę.Otrzymałem go przesyłką kurierską z CP z W-wy z UL.Łubinowej 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo niestety tutaj jest użytkowników, którym ten dekoder się zawiesza lub robi inne psikusy :( Czyżby był to kolejny średnio udany produkt CPT wypuszczony na rynek. Na pewno, im więcej czytam opinii o tym sprzęcie, tym bardziej jestem pewien, że zrobię wszystko by on do mnie nie trafił :D Są owszem tacy, którzy sobie go chwalą, ale chyba mało kto chce brać dekoder ze świadomością, że może to być wadliwy egzemplarz i może będzie musiał niebawem jechać i wymieniać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak samo jak koledzy mam w posiadaniu wspaniały model hd5000. Z żadnym poprzednim dekoderem nie miałem tyle problemu i bólu głowy co z naszym HD-rodzynkiem. A oto moje ulubione problemy:

1. przy podłączeniu kablem hdmi z zestawu, nieprzyjemne trzaski przy zmianie kanałów. Można oczywiście podłączyć przez scart, dźwięk będzie wtedy ok, ale niestety nie obraz;

2. port hdmi w dekoderze bardzo podatny nawet na najmniejsze ruszenie kablem - gubi połączenie z tv;

3. słabej jakości pilot z niedostępnymi funkcjami;

4. przy zmianie kanałów bardzo często wyskakuje komunikat "brak sygnału z anteny". najśmieszniejsze jest to, że w tle tego komunikatu poprawnie wyświetlany jest każdy program, łącznie ze wszystkimi hd :)

P.S. Jakość sygnału jest dobra (na zielonym tle)

 

Jeśli chodzi o ostatni punkt, to poszedłem z nim do punktu CP, tam chodził przez kilka godzin normalnie, po czym pojechałem do domu i na powitaniu wyświetlił brak sygnału z anteny. Złośliwość rzeczy martwych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD5000 nie jest aż taki zły, ma brzydkie menu ekranowe nawet w porównaniu ze starymi Samsungami, pilot można wyrzucić do śmieci po wyjęciu z pudełka, ale ma potencjał i po którejś aktualizacji może mieć wszystko czego oczekujemy (poza DVB-T, a kto wie, może to złącze USB jest uniwersalne)

 

@MrTrzebinia jakby Ci chcieli wymienić na H370G to tak, ma lepszego pilota z obsługą TV, ale właśnie przypadek H370G, który po aktualizacji oprogramowania wiele zyskał, może dobrze rokować na przyszłość HD5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...