Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...a z tego co wyczytałem, to te HD5000 mają wejść już na full wyposażenie polsatu, jeśli chodzi i HD...

pozdro.

 

Tuner jest calkiem dobry.Jesli CPT w dalszym ciagu bedzie produkowal sprzet tego typu to bedzie to sluszna decyzja CP.Po niedociagnieciach zwiazanych z wypuszczeniem dekoderow Mini i F300 ,nowy produkt czyli HD 5000 znacznie poprawil moja opinie o sprzecie z CPT.Wczesniej nawet nie przypuszczalbym ze sam bede cos takiego posiadal u siebie.Ufalem tylko marce Samsunga a wczesniej Echostara.Niestety Samsung mimo dosc niezawodnego dzialania do dzis nie radzi sobie z odbiorem kanalow HD.I sadze ze nawet jakis nowy soft ktorego wszyscy oczekuja tego nie poprawi.

Czekam co zaproponuja jesli chodzi o dekoder z dyskiem.

Jesli chodzi o kanaly SD to potwierdzam ze nie mam u siebie takich problemow jak kolega jmms.TVP Info jest w fatalnej jakosc a czym lepszy TV tym wiecej widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że TVP Info nie należy do najlepszych pod względem sygnału to nie da się ukryć, ale bez przesady... to co kolega przedstawił na zdjęciach to mega tragedia.

Na plaźmie ten program wcale nie wygląda najgorzej, powiedziałbym że prawie tak jak każdy inny SD.... dużo dużo lepiej niż na załączonych zdjęciach.

 

@jmms - a może spróbuj podłączyć przez złączę EURO, tak na próbę czy będzie coś inaczej. Jak tak to może to kwestia kabla, ustawień rozdzielczości?

 

Jesli chodzi o kanaly SD to potwierdzam ze nie mam u siebie takich problemow jak kolega jmms.TVP Info jest w fatalnej jakosc a czym lepszy TV tym wiecej widac...

Zależy co kto rozumie za lepszy TV. Dla mnie "lepszy" to taki który radzi sobie w każdych warunkach, a nie oczekuje sygnału jakości Blue-Ray ;)

Jednak to co kolega zademonstrował na zdjęciach, nie wydaje mi się tylko problemem TV. Wydaje mi się że to splot większej ilości problemów, może inny kabel, itp.

 

A propos.... zacina Wam się czasami ten dekoder? Mój chodzi bez zarzutu, zero zwiechy do póki działa ;)... ale czasami jak go wyłączę, po włączeniu (raz na parę dni) zgłasza błąd sygnału z anteny. Pomaga tylko odłączenie od sieci na parę sekund i znowu sygnał jest.

Trochę mnie to wkurza, zastanawiam się czy go nie wymienić... w końcu to własność CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiera ktoś Eska TV na tym dekoderze? Dostroiłem antenę, sygnał na TP 10834 ok 70%, na innych w granicach 80% mimo to podczas instalacji kanałów z TP z Eską pokazuje:

Wystąpił błąd podczas instalacji. Może jakieś złe parametry wpisuję? FEC 3/4, 10834 V

 

O, nie dało się edytować poprzedniego posta, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił, ale nie chce zaśmiecać listy głównej, bo potem tych kanałów nie da się wywalić. Kombinowałem już na wszystkie sposoby z tą Eską i nie mogę dodać ręcznie :(

Jak możesz, to włącz Eskę, przytrzymaj czerwony guzik na pilocie kilka sekund i zobacz jakie parametry się wyświetlają. Spróbuję wpisać identycznie u mnie w wyszukiwaniu ręcznym, może czymś się różnią niż te podane na forum? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaśmiecisz bo dodane kanały wrzuci Ci od nr 1001 w górę

Kanały POLSATU są stałe, nawet jak Ci je zgubi to dajesz potem dodaj kanały POLSATu i masz je od nowa tak jak obecnie.

Potem tworzysz sobie listę ulubionych i układasz w takiej kolejności jak Ci się podoba, np. TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, itd.

 

Nawet nie wiedziałem że tak się da :)

Hot Bird 6/71/8

10834 MHz, pol. V

27500, FEC 3/4

video 532, audio 632, pcr 532

 

Jakieś jeszcze sztuczki potrafi ta zabawka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stworzeniu listy ulubionych nie masz rzadnych śmieci. Po włączeniu dekoder startuje na wybranej liście, tak że jedynie po przełączeniu gwiazdką na listę główną możesz dostać się do arabskich kanałów. Te listy to fajna sprawa, możesz ustawić swoją a kobieta swoją :)

 

Jak dla mnie to jednej rzeczy brakuje w tym dekoderze do pełni szczęścia....

Możliwości ustawienia w menu, automatycznego przełączenia obrazu (rozciągnięcia w pionie) w przypadku wykrycia czarnych pasów u góry i dołu.

Można to zrobić naciskając przycisk OBRAZ na pilocie, ale automat byłby lepszy :)

Mój TV potrafił to robić samoczynnie ale na źródle z analogowej kablówki, z HDMI nie przełącza się :(

No co... powymyślać trochę można ;)

 

Kurcze, im dłużej używam tego dekodera tym bardziej dochodzę do wniosku że to szrot.

Pierwszy dekoder miał korbę i się wyłanczał i twierdzil że nie ma sygnału z anteny, po wyjęciu/włożeniu wtyczki z prądem było OK. Wymieniłem bo stwierdziłem że nie będę co parę dni go restartował :)

W obecnym jak wchodzę w edycję listy kanałów to pilot świruje. Na każdym klawiszu jest coś innego niż być powinno, np. strzałka w górę nie przesuwa po liście tyko np. kasuje lub dodaje kanały na liście ulubionych, itd. Teraz dekoder się zawiesił i jedynie odcięcie od prądu przywraca go do życia.

Jak dla mnie to badziew, jestem przyzwyczajony do tego że jak coś działa to ma działać cały czas, a nie wkurzać mnie do parę dni i wymagać restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:"Jak dla mnie to jednej rzeczy brakuje w tym dekoderze do pełni szczęścia....

Możliwości ustawienia w menu, automatycznego przełączenia obrazu (rozciągnięcia w pionie) w przypadku wykrycia czarnych pasów u góry i dołu" W dalszej części napisałeś "Kurcze, im dłużej używam tego dekodera tym bardziej dochodzę do wniosku że to szrot".Jedno stwierdzenie zaprzecza drugiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wal02 - tak jak piszesz, najpierw napisałem że jestem zadowolony (bo tak mi się wydawało) i napisałem tego posta.

Póżniej dekoder mnie wkurzył więc wyedytowałem i dopisałem o zawieszaniu.

 

To już mój 2-gi dekoder, 1-szy reklamowałem bo co włączenie to brak syganłu z satki, pomagało tylko odłączenie od prądu.

W tym lepiej działa pilot (nawet pod kątem), i nie traci sygnału (bynajmiej na razie), ale za to jak wejdę w edycję ulubionych to przy wyjściu podczas zapisywania na 90% że się zwiesi i tylko odcięcie od prądu pomaga. W tamtym tego nie było ;)

Z tym dekoderem to jak z grą w Totka, z tym ze tutaj nie wiemy o co gramy, bo nie wierzę żeby można było trafić dekoder w 100% a nie max. 99,99% sprawny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie po miesiącu użytkowania dekoder zaczął się wieszać. Dzisiaj trzy razy. Czyżby na takie wieszanie może mieć wpływ zmiana parametrów odbioru które CP dzisiaj wprowadził? Do wczoraj działał bez zarzutu.

W uzupełnieniu powyższego wpisu:

W tym czasie nie były wykonywane pilotem żadne czynności. Za każdym razem po zawieszeniu się wyświetlał się kanał 1001.Wyłączenie zasilania dekodera nie zmieniało sytuacji.Próba zmiany kanałów nie była również możliwa. Ponowna instalacja kanałów CP powodowała odwieszenie dekodera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem tego tunera od tygodnia i muszę przyznać, że jest nieźle. Na razie nie zdarzył mi się zwis i oprócz pilota ciężko mi się do czegoś przyczepić. Jedyna rzecz z którą nie mogę sobie poradzić to zaprogramowanie kanałów z astry. Gdy wchodzę w ustawienia anteny i ustawiam, że ma korzystać z przełącznika (oczywiście mam odpowiedni konwerter i na poprzednim tunerze wszystko śmigało) pokazuje mi, że jest sygnał z astry. W menu wyszukiwania kanałów już nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orion - cały dekoder padł.... zasilacz sprawdziłęm miernikiem... Padł mi w taki sposób, że chciałem włączyć ze stan stand-by i zgasł całkowicie.... moje pierwsze myśli były, ż to zasilacz, ale jak tylko odłączyłem go od dekodera to dioda na nim się zaświeciła.

 

Może i w obsłudze jest dobry ale jakość wykonania części jest chyba nienajlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy wieku niemowlęcego. Uszkodzenia zasilania i pamięci, to niestety częste uszkodzenie, u wielu producentów.Najważniejsze, że z wymianą nie ma problemu ;) Czy przypadkiem w rejonie nie było burzy ?

 

@herman78, rozumiem twoje rozgoryczenie jako osoby, która pracowała dla CP, ale uszkodzenia sprzętu są zjawiskiem normalnym i nie ma potrzeby aż tak się z tego powodu podniecać.Opisywane na forum przypadki stanowią nawet nie promil ilości dekoderów, które są w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78, rozumiem twoje rozgoryczenie jako osoby, która pracowała dla CP, ale uszkodzenia sprzętu są zjawiskiem normalnym i nie ma potrzeby aż tak się z tego powodu podniecać.Opisywane na forum przypadki stanowią nawet nie promil ilości dekoderów, które są w użytkowaniu.

Eeee... widzę że kochacie mnie bardzo... hehehe... :smile:

 

Ty jesteś taki "mądry" inaczej... czy tylko udajesz... :?: A jaki promil stanowią ludzie niezadowoleni których tutaj nie ma na forum... heeeeeee? :read: aż strach pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...