Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.06B2 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki kacper0058 wystarczylo ,ze odznaczylem hot birda tym serduszkiem i te opcje wrocily a dalej sobie juz poradze dzieki

ps.instrukcje czytalem wiec nie wiem po co ta uwaga tylko gdyby ja poprawnie napisali to tez byloby dpbrze bo jakos nigdzie nie znalazlem opcji odznacz satelite ta ,ktora szukasz a moze czytac nie umiem ze zrozumieniem nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dekoder się wysypywał przy grupie 4 kanałów Sky na 28.5E. Przez 4 sekundy ostro ścinało i reset.

 

Dlaczego odłączenie anteny może uszkodzić głowicę? pierwszy raz widzę coś takiego.. niby co się może stać przy nagłym odłączeniu odbiornika prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie anteny gdy odbiornik jest pod prądem i odłączenie odbiornika od prądu to dwie różne sprawy. Przy odłączaniu anteny przez wykręcenie tak zwanej efki która jest zarobiona na kablu antenowym łatwo jest zrobić zwarcie które może skutkować uszkodzeniem głowicy dlatego przy tym zabiegu powinno wyłączyć się odbiornik i to najlepiej z prądu nie tylko do czuwania. Kilka razy się uda odłączyć , a za którymś razem możemy sobie zrobić problem i to wielki , którego nie uzna serwis na naprawę gwarancyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u innych urzytkowników też na tym sofcie i dwóch wcześniejszych silnie restartuje tuner na 12,207V 28.5E Sky News FTA. Jak zacznie "ciachać" to szybkie przełączenie na inny kanał pomaga albo wykręcenie fki i odcięcie od anteny. Usuwanie tego tr, wgrywanie na nowo nic nie pomaga. :? Czy macie polskie czcionki w telegazecie poprzez tuner na kanałach TVNu - 11,393V?

 

Jeśli chodzi o reset SKY News u mnie się działo to samo i dopiero wgranie softu przez RS-a pomagało. Doszło do tego, że resety zablokowały obrotnicę. Dopiero reset pomógł samej obrotnicy pomógł. A co SKY News zrobiłem mały myk. Po najechaniu na 28,5E zostawiłem pierwszy SKY News a pozostałe 3 usunąłem, od tego momentu brak resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu postanowiłem przesiąść się z softu 1.05B8 na najnowszy 1.06B2. Przyczyną pozostawania przy poprzedniej wersji była, niejednokrotnie przeze mnie sygnalizowana, lepsza kultura odłaczania dysku przy wyłączeniu zasilania tunera (standby). Do nowej wersji przekonała mnie kolejna konieczność uruchamiania aktualizacji softu przez RS232 po wyłaczeniu prądu. Zdarza się to sporadycznie, ale zajmuje chwilę czasu. Tak więc mam teraz najnowszzy soft.

 

Do czego zmierzam? Podłączyłem wczoraj dysk do tunera znajdującego się w trybie czuwania (z aktywnym zegarem) i dysk się nie uruchomił. Oczywiście po właczeniu urządzenia nastąpiła poprawna inicjalizacja dysku. Na poprzednim sofcie dysk się w takiej sytuacji zawsze uruchamiał, pomimo stanu czuwania. Wniosek stąd taki, że w nowej wersji zasilanie USB jest odcinane podczas stanu czuwania. I pewnie dlatego dysk jest odłaczany w sposób mało kulturalny. Choć ma to oczywiście swoje dobre strony.

 

Nadal nie rozumiem, dlaczego timer Channel nie inicjuje dysku twardego. Na pierwszy rzut oka wydaje się to właściwe, gdyż nie chcemy nagrywać. Ale wystarczy, że po tym zdarzeniu mamy zaplanowane nagranie i ono się nie nagra. Wcześniej należy wyłączyc tuner.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest trochę inny problem.Po ostatnich burzach przestawiło mi antenę więc gdy odkręciłem kabelek od talerza (by podłączyć przyrząd do strojenia) zobaczyłem że tuner pokazuje siłę sygnału 45% jakość 10% (bez anteny) Czy tylko u mnie tak się dzieje czy ktoś z was też tak ma w swojej Arivie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie jest trochę inny problem.Po ostatnich burzach przestawiło mi antenę więc gdy odkręciłem kabelek od talerza (by podłączyć przyrząd do strojenia) zobaczyłem że tuner pokazuje siłę sygnału 45% jakość 10% (bez anteny) Czy tylko u mnie tak się dzieje czy ktoś z was też tak ma w swojej Arivie???

 

 

tak jak najbardziej, prawdopodobnie "coś tam" próbuje kabel łapać sygnał, jak się odłączy kabel od tunera to już jest 0/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam ( c+ prestiżowy hd ) ... Wgrałem soft 1.06B2 już po raz wtóry...łącznie z najnowszą listą c+ .Niestety nadal nie mogę oglądać tvp hd! Pomimo .że już kilka dni temu reaktywowałem przez ica kartę... a dzisiaj przez telefon.Nadal sygnał zakodowany.Dodatkowo nie mam jeszcze ng wild hd, bbc hd oraz fox life hd.Pozostałe programy są.

 

Czy jest na to jakaś rada?...czy jest to wina softu 1.06B2 czy też kłopot z tymi nieszczęsnymi uprawnieniami !a może uszkodzona karta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kartę w punkcie cyfry + bo wygląda na brak uprawnień do pakietu MIX, będąc w punkcie spróbuj przesłac jeszcze raz przez ICA uprawnienia (internet w punkcie powinni mieć bo mają dostęp do systemu dystrybucji sprzętu C+). Jeśli jest dobra i ma uprawnienia na MIX to być może jest to wina złego ustawienia skew konwertera lub samej anteny, transpondery z kanałami HD wymagają bardzo precyzyjnego ustawienia zestawu antenowego szczególnie na antenach mniejszych niż 80 cm, przy złej pogodzie prawdopodobnie stracisz pozostałe kanały hd lub obraz może się 'mrozić' o ile to kłopoty z zestawem antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Jutro może to sprawdzę... Z ciekawostek, to dzisiaj tvp hd odkodowało się na mecz Argentyna-Korea, po czym o godzinie 19.00 znowu pojawił się napis ' zakodowane' i tak do północy...

 

P.S.sygnał mam ok.79% przy antenie 85-90 cm, ustawiany przez poleconego i sprawdzonego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dodam od siebie kilka uwag po pewnym czasie używania tej wersji oprogramowania.

Być może ktoś z Fergusona to czyta i weźmie je pod uwagę.

1. Podczas przewijania materiału nagranego DVR po kilku sekundach znika ekran z paskiem postępu, niby można naciskać "i" na pilocie jednak jeśli trzeba trafić w odpowiedni moment nagrania jest to uciążliwe, szczególnie, że nie ma funkcji "skocz do czasu".

2. W nawiązaniu do poprzedniego, tuner nie zapamiętuje momentu kiedy przerwane zostało oglądanie nagranego pliku. Miałem tuner THOMSON od UPC i tam była taka sprytna funkcja polegająca na tym, że tuner pytał czy kontynuować oglądanie od ostatniego momentu czy zacząć od nowa, myślę, że można to zastosować przez tworzenie logów (przy naciśnięciu EXIT, pauzy, stop) w folderze z nagraniem.

3. Po przewinięciu nagrania na wyświetlaczu A200 wyświetla się napis "Main page" a bez przewijania wyświetla się "USB" czy nie może wyświetlać się tytuł nagrania?

4. Przeglądanie EPG dla innych kanałów niż oglądany powoduje przełączenie na nie, dlaczego nie można przeglądać EPG bez przełączania się tunera? Nie wiem, może jest techniczna przeszkoda związana z pobieraniem danych z różnych transponderów czy coś innego, niemniej lepiej byłoby gdyby tuner nie zmieniał kanału przy czytaniu EPG.

5. Przy kanałach TNK długo się ładuje EPG (i informacje o bieżącym programie), czytałem że to wina nadawcy i nadawanego przez niego sygnału, ale czasem bywa tak, że EPG szybko się ładuje po czym znika i znów zaczyna się ładować - więc może jednak coś jest z tunerem?

6. W OSD pojawiają się drobne problemy z tłumaczeniem, np. na pasku podczas oglądania TV (z czasem, informacją o bieżącym i następnym programie) jest informacja o przepustowości ale jednostki są złe KS/s ?!

7. Jestem ciekaw czy OSD jest oparte na bitmapach i czy dałoby się je trochę zmienić tak żeby było przyjemniejsze dla oka? Wiem, że to pojecie subiektywne, ale można by wziąć pod uwagę uwagi użytkowników jakie pojawiają się choćby na tym forum.

 

To chyba tyle, soft działa stabilnie i za to plus ode mnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxl_mercos:

7. OSD jest oparte na bitmapach, możesz zmieniać jak się znasz na edycji w edytorze heksadecymalnym

Grafiki jednak poza ikonkami znacząco zmienić się nie da w ten sposób.

Tapeta pokazywana przy słuchaniu radia jest w formacie TS, nagranie zawiera jedną klatkę wideo, która jest pokazywana.

6. KS/s --> kiloSymboli/sekundę. Czemu są złe?

4. Bez przełączania EPG się nie pobierze. Natomiast jestem za opcją w menu, w której można by wybrać, czy dopuszczamy zmianę kanału przy przeszukiwaniu EPG, czy dekoder ma bazować na tym co ma w pamięci.

 

I moje uwagi:

 

-Jeśli o mnie chodzi, przydałby się klient NTP, bo pobieranie czasu z satelity nie zawsze działa jak trzeba (z winy nadawców).

Przykładowo na kanale Nat Geo Music z 16.0E mamy koniec października.

-Informacja o tym że dysk jest za wolny, aby odczytać nagranie jest czasami błędna i bez sensu.

-Czy można przyspieszyć start dekodera?

-Czy można wyłączyć "Moving dish..." przy przestawianiu obrotnicy? Okienko uniemożliwia zmianę kanału bez wciśnięcia Exit. Niech i będzie migało "brak sygnału" przez tą chwilę.

-Funkcja Blind Scan jest bardzo przydatna, ale przy wyszukiwaniu transpondera dobrze byłoby, aby dekoder sprawdził czy "podobna" częstotliwość już nie istnieje.

Przykładowo: dekoder ma wpisaną częstotliwość 11508V 27500, a blindscan znajduje 11507V 26996. Zawartość ta sama, a "dodatkowe" transpondery się pojawiają.

-Dlaczego na liście transponderów satelitów wiele częstotliwości jest zupełnie nieaktualnych? Mam na myśli egzotyczne satelity..

-Wśród satelitów nie widzę pozycji Eurobird 9.0E! Ja już sobie ją wpisałem.. rozumiem jakby zapomnieć o jakimś odległym Intelsacie, ale Eurobird 9.0E to dosyć ważna pozycja.

Kolejne ciekawe satelity np. na pozycji 39.0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...