Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Tuner DVB-T to nie podstawowy argument w wyborze tego tunera, wystarczy wejść na alledrogo by zobaczyć jaki wybór jest teraz tunerów DVB-T, nawet są z funkcją nagrywania, puszczania sygnału przez HDMI, a wielkość mają złącza Euro.

 

Według mnie tuner za tą cenę nie jest tak atrakcyjny, bo nie daje takiej swobody jak reszta wolnych tunerów, miałem chętkę na ten dekoder, ale doszedłem do wniosku, że nie opłaca się inwestować w dekoder, w którym jestem uzależniony od jednej i co najważniejsze od dawna nie rozwijanej oferty. Na dodatek tworzenie własnej listy, to pic na wodę, bo zostają te same numery, dodatkowo, żeby coś nagrywać trzeba mieć dysk minimum 80giga gdzie u konkurencji wystarczy pendrive, by nagrywać i przewijać dany program.

HD według mnie to żaden argument, bo na dodatek trzeba do tzw. HD dopłacić drugie 20zł, wychodzi 40zł, za tą cenę mam pakiet familijny w CP, w którym jest dużo kanałów HD i w pełni kompletna, oraz uniwersalna oferta, przynajmniej mam tą pewność, że nie przepłacam, TNK HD doładowując te 40zł mam dość mocno okrojoną ofertę.

 

Reasumując, oferta umarła, dekoder nie jest przyszłościowy, całkowicie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko.Oferta programowa tego "wynalazku" jakim jest TNK HD odpowiada mi więc mam kilka pytań o sam tuner.

1.Jak jest z jego awaryjnością ?

2.Czy dobrze odbiera naziemną DVB-TV ?

3.Jak to jest z sortowaniem tych kanałów.To znaczy jak zrobię sobie listę ulubione np.w takiej kolejności Tvn,Viva,Axn itp. to poruszam się po niej klawiszami ch+ ch- bo rozumiem że po nr kanałów to jest kicha.

4.Czy dziwięk idzie na wzmacniacz w AC-3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza opcja teraz to poczekac jakie będą warunki nowej oferty n na kartę, TNK HD przestali rozwijać, lepiej kupić dekoder który na pewno będzie działać z ich modułem, dekodera ADB nie opłaca się brać bo nie ma możliwości zrobienia kopii nagrań i zablokuje się na jednej starej ofercie, gdy za chwilę pojawi się nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów i z góry przepraszam za moje zapytania ;) ponieważ jest to mój pierwszy post a zainteresowała mnie oferta tnk hd z dekoderem i zalezy mi na czasie wiec mam do was kilka pytan :)

mianowicie jak to jest z tymi darmowymi kanalami FTA

- czy jest ona bardzo ograniczona i sa to tylko takie kanaly jak: VIVA, 4FUN TV, TVP KULTURA, TV POLONIA, POLONIA 1, TVS, EDU SAT, TV BIZNES, REBEL TV, ITV, TELE 5, MANGO, TV PULS czy jest wicej polskich kanalow jesli tak to jakie i oczywiscie czy znajde tam jakies zagraniczne ??? dodam ze mieszkam na Podkarpaciu a na sygnal DVB-T raczej nie mam co liczyc bo wczesniej mialem (mam) zwykla analogowa kablowke wiec tej anteny chyba nie podlaczylbym do owego tunera powniez nie odebralby zadnego kanalu o ile sie nie myle, a wlasnej zwyklej anteny nie mam,,, dlatego stad moje pytanie o ilosc kanalow FTA z gory dziekuje za odpowiedzi :) PozdrAwiam :)

 

i jak to jest z tymi platnosciami w TNK HD bo tutaj mam problem jesli chodzi o rozumienie ich oferty a mam zamiar zakupic ten dekoder z 3-miesieczna oferta promocyjna na wszystkie ich pakiety. I stad moje zapytanie czy w promocji zakupionego dekodera dostane na 3 mce takie pakiety jak: PODSTAWOWY , DOMOWY HD i czy tez DOMOWY HD PREMIUM tez sie do tego wlicza ?? i po tych 3 mcach musze doladowac min. konto pakietu domowego hd np. na kolejne 3 mce zeby pozniej juz nie doladowywac i miec za darmo do konca roku tzw pakiet podstawowy ?? i darmowy FTA ?? dzieki wielkie za wyjasnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełny pakiet przez 3miesiące jest w zestawie, za kolejne możesz zapłacić w dowolnym momencie za dowolną ilośc miesięcy z góry

 

od momentu gdy zgasną Ci kanały płatne z pakietu TnK masz 12 miesięcy darmowych oraz FTA i DVB-T, oczywiście wszystkie zagraniczne niekodowane można zobaczyć na tym dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiem ze pakiet domowy HD PREMIUM sie w to wlicza :) czyli ok bo juz slyszalem inne opinie ze daja w tych 3 mcach tylko pakiet darmowy wraz z domowym HD bez HD PREMIUM... a powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi kanalami FTA czy mozna sobie samemu dobrowolnie skanowac niebo? czy sa one przyporzadkowane wlasnie przez producenta i to oni decyduja jakie na udostepnia? i jak to jest z tymi kanalami FTA jak bd korzystal z tzw darmowego pakietu to czy wowczas kanaly FTA sa zablokowane ? bo i takie rzeczy slyszalem wiec wole zapytac sie Ciebie i Was jako doswiadczonych w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czytać czytać i jeszcze raz czytać - wszystko znajdziesz na tym forum a dużo nawet w tym wątku. Skoro Ci się spieszy to nie czekaj na odpowiedzi tylko przewertuj poprzednie posty i wszystkiego się dowiesz znacznie szybciej. Innym użytkownikom też wyjdzie to na dobre bo nie będą musieli czytać tego samego po kilkadziesiąt razy. Nie chcesz poświęcić swojego czasu a ktoś ma poświęcać swój na przygotowanie dla Ciebie odpowiedzi. Zadałeś tak obszerne tematy, że chyba by pasowało osobny wątek dla Ciebie założyć - sorry ale nie można myśleć tylko o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwidon na początek wyłacz tryb Gadu-Gadu, na forum wystarczy jeden pytajnik, nic zabawnego sie przy dwóch nie wyświetla a ponadto edytuj posty zamiast pisac kolejny poniżej, poprzedni post nie zniknął tylko moderator go połączył, łączy tak do 3 postów potem daje ostrzeżenie ;)

 

kanały FTA z HotBirda http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta.php

kanały FTA z Astry http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E-fta.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nagrywanie z dvb-t może przerwać. nagrywałem top trendy sopot to zaczęło nagrywać chyba 30min po zaczeciu a skonczylo 1h przed

 

Miałem podobną sytucję i chyba domyślam się co było tego powodem. W niedzielę X-Factor zaczął się 1 minutę przed czasem - EPG sygnalizowało jeszcze program Uwaga, a ja chciałem nagrać sobie Factora podczas jego oglądania za pomocą przycisku R na pilocie. Nagranie zakończyło się po 10 minutach trwania programu, gdyż w menu tunera mam nastawiony taki bufor bezpieczeństwa. Prawdopodobnie zadecydowało tutaj EPG i tuner uznał, że chciałem nagrywać Uwagę. Ponieważ Top Trendy było dzielone na części mogła zajść podobna okoliczność. Gdy programuje dekoder za pomocą EPG lub ręcznie w jego menu, zawsze nagrywa wg ustalonego czasu, lub wg konkretnej pozycji programowej czyli np. filmu, wiadomości itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam raz jeszcze:) mam kilka pytan powiedzcie mi dokladnie jak to jest z tymi zasileniami tnk hd chodzi mi o to czy wystarczy rowne 119,40 gr zeby przelac im na konto i cieszyc sie doslownie dwoma pakietami domowym i premium hd po tych darmowych 3mcach co daja ? czy jezeli nie doladuje konta na full pakiety wowczas podstawowych tez nie bede mial jak to jest ? bo tutaj jak czytalem powyzej bylo wiele sprzecznosci jesli chodzi o opinie samych uzytkownikow dlatego prosze o konkretnie wyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz mieć na koncieśrodki na pakiet Domowy i Premium

2. Musisz aktywować Pakiet Domowy HD Premium wysyłając z telefonu komórkowego SMS zawierający numer karty TNK HD i kod aktywacyjny A 101 na numer 725 72 72 72

 

jeśli aktualnie jesteś w okresie darmowym to wpłacasz przed końcem okresu i wysyłasz smsa, wpłacanie dużych kwot nie ma sensu chyba że jest uzasadnione opłatą za przelew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki :)a powiedz mi jeszcze na ktorym kanale jest VIVA POLSKA i 4FUN TV bo kumpel szukal i nie moze znalezc a chyba powinien miec bo sa to kanaly FTA

i druga rzecz to taka że kumpel kupił czaszę 80 cm bo z tego co czytalem odradzilem kupic mu 60 cm bo ponoc niekiedy przy zlej pogodzie tna kanaly HD wiec jak myslisz 80 cm powinna mu w zupelnosci wystarczyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...