Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem nowym posiadaczem tego tunera a jako stary wyjadacz interesuję się nim od kilku miesięcy , czytam wszystkie fora ,to nie uzyskałem takiej wzmianki . Na razie będzie to tajemnicą .

Myślę że jak zwykle rozwiązanie napłynie ze WSCHODU

 

Kupiłem go z jakąś nadzieją :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podłączyłem do dekodera dysk twardy 3,5" umieszczony w obudowie USB 2.0. Wszystko działało poprawnie, aż do dzisiaj. Kiedy włączyłem dysk otrzymałem komunikat, że dysk jest zbyt wolny, aby dekoder mógł na nim nagrywać. Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podłączyłem do dekodera dysk twardy 3,5" umieszczony w obudowie USB 2.0. Wszystko działało poprawnie, aż do dzisiaj. Kiedy włączyłem dysk otrzymałem komunikat, że dysk jest zbyt wolny, aby dekoder mógł na nim nagrywać. Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną ?

 

Kolego czasami mi się tak dzieje. Czasami pomaga wyjęcie wtyczki usb z tunera i ponowne włożenie, jeśli to nie pomoże to znaczy że coś się zwiesiło i będziesz musiał podłączyć go do kompa i sformatować i potem włożyć do tunka i będzie OK

Tylko żeby go sformatować na kompie to wyższa szkoła jazdy bo komp go nie widzi i trzeba trochę poszukać po internecie jak to zrobić :D

 

KaDet zapełnienie nie ma z tym nic wspólnego

 

 

laidbackluke będzie działał tylko musisz go znaleźć na kompie i sformatować :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest już zbyt zapełniony?

Zapełnienie tego dysku wynosiło około 5%.

zbyt ogólnie to opisałeś, nie wiemy jaki dysk masz i jaką obudowę.

Dysk Seagate Barracuda 250GB 7200RPM. Obudowa USB 2.0 z dodatkowym zasilaniem.

Kolego czasami mi się tak dzieje. Czasami pomaga wyjęcie wtyczki usb z tunera i ponowne włożenie, jeśli to nie pomoże to znaczy że coś się zwiesiło i będziesz musiał podłączyć go do kompa i sformatować i potem włożyć do tunka i będzie OK

Próbowałem już wcześniej ponownie podłączyć dysk do dekodera, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Przed chwilą spróbowałem ponownie i po dłuższym czasie dekoder zapytał czy chcę sformatować dysk. Wybrałem opcję "TAK" i dekoder po prostu się zawiesił. Pomogło dopiero odłączenie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś wyłączyć ten komunikat? W opcjach monitora nic nie znalazłem. w specyfikacji monitora są podane następujące częstotliwości cyfrowo (myślę że chodzi o DVI): pozima 31-80kHz pionowa 55-75Hz, a dla analogowego (myślę że chodzi o D-SUB): pozioma 24-80kHz pionowa 55-75Hz. Czyli brakowałoby tylko 5Hz? Na razie mam rozwiązanie tymczasowe, ze SCART kablem Svideo do zewnętrznej karty TV i karta do monitora i tak jest ok bez żadnych komunikatów o odświeżaniu. Jeśli nie da się tego komunikaty wyłączyć to chyba zainwestuje w kabel D-SUB -> Svideo odpadnie wtedy pośrednictwo karty TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomożecie koledzy do wczoraj wieczór dekoder śmigał elegancko, został wyłączony z gniazdka, po włączeniu pojawia się "niebieskie logo" uruchamianie... i po ok.~20sek. zamiast przejść jak zwykle do kolejnej "planszy" i uruchomienia pojawia się czarny/ciemny ekran i po chwili brak sygnału z hdmi, sprawdzałem na innych hdmi to samo czyżby dekoder "umarł" ;( , trzeba będzie go odesłać na gwarancji? czy jeszcze coś mogę sprawdzić ? Wszelkie info na ten temat bardzo mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podłączał ten wynalazek przez przelotkę? :) Np czy z Ferdkiem Arivą 200 współpracuje?

 

Bo wiem, że w nominalnych nBoxach przez VOD ciągle idzie napięcie na LNB i przez to czasem palą się oba sprzęty.

 

Czy przy tym dekoderze sytuacja jest inna? Być może będę z niego korzystał w "nce", a że przy TNK HD ma większą popularność, to lepiej zapytać tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też tak myślę i być może zaryzykuję, ale spece od Ferdka mi wypaliły

 

Żadnego n-boxa nie można podłączać do żadnej przelotki, gdyż n-box tak naprawdę nigdy się nie wyłącza !!

 

Pozdrawiam

 

Poza tym na elektrodzie znalazłem

 

W dodatku jeszcze dekoder ADB 2850 w stanie czuwania nie wyłącza napięcia wychodzącego z głowicy (zasilenie na konwerter). Nie należy zatem go podłączać przez przelotkę innego dekodera!!! Co do szybkości przełączania z kanału na kanał u mnie odbywa się to bardzo szybko, nie ma kilkusekundowych zawieszek, od początku nie miał.

 

Stąd moje zakłopotanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś bzdura.Przelotka służy do podłączenia drugiego tunera a to czy jest on w standby czy pracuje (i podaje tym samym napięcie na konwerter) nie ma znaczenia.Gdy oba pracują pierwszy tuner rządzi a w przypadku jego wyłączenia staje się on przezroczysty dla swojego kolegi ;)

Przynajmniej tak działa przelotka w tunerze Humax 5xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden tuner oprócz Ferdków nie ma problemów z przelotką.

 

Czytałem ten wątek: viewtopic.php?t=3587 i myślałem, że to na tyle dawno, że Ferguson już na pewno sobie poradził. Bo jednak mimo tego zamieszania nie słyszałem żeby jakieś inne odbiorniki miały takie jazdy.

 

A tak to się boję, bo uszkodzenie jednego i drugiego będzie kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania się nagranego filmu.

Nagrywam film np. na czas, film oczywiście się nagrał, ale po około minucie odtwarzania film się zatrzymuje, robi się klatka stop, lub rzadziej czarny ekran. Po naciśnięciu przycisku info na pilocie podczas odtwarzania, ale w czasie zacięcia filmu leci czas nagrania jak by film był odtwarzany (no bo jest, nie zatrzymuje odtwarzania). Po chwili film sam zaskakuje i leci znowu jakieś dwie trzy minuty po czym znowu to samo i tak w kółko.

Dysk zapełniony jakieś 10% 640GB. Zresztą działało wszystko dobrze cały czas. Nie wiem od kiedy ta anomalia nastąpiła. Audycje, które mam na dysku nagrane wcześniej np." Kariera Nikodema Dyzmy" w HD i inne filmy sprzed zauważenia usterki odtwarzają się dobrze.

 

To co kombinowałem, to odpinałem dysk od dekodera, ale nic to nie dało. Dalej nic nie robię bo nie wiem co robić. Dysk odpiąłem od dekodera. Zauważyłem, ale już wcześniej, że dekoder jest szybszy bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy u was też jest tak cichy dźwięk na tym dekoderze? W porównaniu do nboxa to muszę teraz dwukrotnie zwiększyć siłę głosu na TV.
u mnie w porównaniu z tv i dekoderem tp też jest cichy dźwięk

U mnie też, przynajmniej przez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...