Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli obraz idzie po HDMI to można dźwięk odbierać ze Scart czy nie?

 

Będę wdzięczny za przeprowadzenie testów i odpowiedź.

 

Gdybym korzystał z HDMI, to odpowiedź byłaby pewnie bardziej wiarygodna, chociaż myślę, że to co napiszę wystarczy:

 

Mam podłączony dekoder przez kabel euro i jest tam obraz przy korzystaniu z wyjścia SD (*1 i *2), natomiast po przełączeniu na HDMI (*3, *4, *5 i *6) obraz znika natomiast dźwięk jest ciągle przesyłany do telewizora. Także przełączanie na tryb DVI (*7) w którym wyłączany jest dźwięk ze złącza HDMI nie wpływa na stan sygnałów audio w gnieździe euro - tv cały czas gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Od wczoraj jestem posiadaczem zestawu 2850ST z zestawem startowym HD. Podłączyłem dekoder do anteny satelitarnej (wcześniej miałem inny dekoder, więc tylko przełożyłem kable). Dokonałem aktualizacji, a następnie aktywacji zestawu. Wszystko było ok, programy działały. Brakowało jedynie ikonki z możliwością skanowania satelit. Dodam że mam podłączoną Astre i Hot Birda. Siła sygnału 81%, jakość sygnału 100%

 

A teraz o co chodzi: wyłączyłem dekoder z zasilania. Kiedy go włączyłem, kanały już nie działały. Siła sygnału - 87% natomiast jakość sygnału 0% !!! Wchodzę do menu, a tam zauważam pewne zmiany, tzn jest możliwość skanowania nieba itp, czego wcześniej nie było. Próbowałem coś w ustawieniach anteny, ale sygnał jakości cały czas zero. Jestem przekonany, że talerz jest ustawiony prawidłowo, połączenie z dekoderem jest ok.

 

Nie mam pojęcia co się stało i jak mogę przywrócić tą jakość...

 

Edit:

Sprawa wyjaśniona, chociaż trochę się pomęczyłem niż to znalazłem. Po prostu wcześniej (przed aktualizacją) można było mieć podłączone dwie satelity, natomiast po aktualizacji 4. I musiałem w innej kolejności wpisać może połączenia LNB, tzn używam LNB1 do Astry i LNB4 do HotBirda, miałem natomiast w innej kolejności. Teraz wszystko gra :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kilka pilnych pytań do posiadaczy/użytkowników tunera TNK HD ADB 2850ST.

 

1)Czy nagrywając program z satelity, mogę jednocześnie oglądać inny program z naziemnej telewizji cyfrowej, lub odwrotnie. (Np.w Opticum combo hd 7x nie można tego robić z TNK HD)

2)Jak wygląda EPG? Czy jest podobne do tego z n-box rekorderów? Czy wszystkie kanały z oferty TNK HD są uwzględnione w EPG? Czy poprawnie pokazuje EPG z naziemnej cyfrowej?

3)Jak wygląda funkcjonalność korzystania z biblioteki nagrań. Tutaj też mam pytanie: czy jest tutaj jakieś podobieństwo do biblioteki w n-box rekorderze?

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) z DVB-T możesz oglądać wszystko z DVB-S tylko z tego samego transpondera

 

dziękuję za odpowiedź.

 

Niemniej chciałbym doprecyzować pytanie, ponieważ słyszałem różne odpowiedzi.

 

Przykład.

Nagrywam sobie dowolny program z satelitarny. Czy w tym momencie mogę przejść do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej???

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich .

Kupiłem ten tuner w piątek w sobotę podłączyłem pod satelitę , SMS i po 15 minutach mam sygnał .

Nie podłączałem jeszcze anteny naziemnej do niego , bo nie jestem pewien czy go nie spale . Dlatego

mam pytanie; czy ten tuner ma zasilanie własne anteny naziemnej (w gnieździe antenowym ) Czy do anteny naziemnej ze wzmacniaczem prąd musi być doprowadzony osobno .

Pytam , bo planuję podłączyć go do istniejącej anteny ( przez rozdzielacz sygnału) na której pracuje inny telewizor z zasilaczem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Dziś po dłuższym oczekiwaniu zakupiłem dysk zewnętrzny WD 1 TB z aukcji:

http://allegro :censored:

Model z pudełka niby: WDBAAU0010HBK-EESN

 

I mam pytanie - wszystko działa ok - tylko 1 rzecz mnie dziwi, że po przełączeniu dekodera w stan czuwania dysk ten nie przechodzi w ogóle w stan czuwania nawet po 30 min i dalej ciągle czuć lekkie wibracje - ciągle pracuje.

Próbowałem nawet po wyłączeniu pod TVN HD ale po dłuższym czasie nadal dysk pracuje.

Po wyłączeniu z prądu dekodera dysk przestaje również pracować - wyłącza się normalnie samoistnie.

 

Sądzicie, że ten dysk po prostu nie jest przystosowany do końca z tym dekoderem ?

Lepiej wymienić go na jakiś może mniejszy który by może działał nawet bez zasilania i przechodził samoistnie w stan czuwania po przejściu w stan czuwania dekodera ?

Proszę o odpowiedź - jeśli ktoś coś może w tym temacie pomóc

 

EDIT: Zadzialalo po jakims czasie jednak - dziwne ze tak dlugo.

 

2. PYTANIE

 

Nie mozna ogladac czegos innego podczas nagrywania jakiegos innego programu?

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączyłem dysk Seagate Expansion 1TB USB 2.0 z własnym zasilaniem 3.5" i chodzi elegancko. 15 minut po wyłączeniu dekodera ADB 2850, dysk przechodzi w uśpienie tzn. talerze nie wirują, jest cisza. Tak więc ten Seagate pewniak jeśli chodzi o przejście w stan czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...