Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem podłączyć antenę siatkową dotychczas do analogu nie ruszając jej byłem pewny ze nic nie znajdzie a tu mux2 z Częstochowa *Wręczyca* oraz MUX-3 z Częstochowa *Błeszno* jakość bardzo dobra. Podzieliłem sygnał zwykłym rozgałęźnikiem ''F' i wszystko działa analog+dvb-t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mieszkam 60 km od łodzi i 80 km od raszyna i do dzisiaj odbierałem mux1, 2 i 3 z raszyna. Dzisiaj w Łodzi włączyli mux2 z siłą 100kW i dekoder zbzikował. Kanały z obydwóch 2 muxów sie zareiestrowały ale zaden nie działa ani z łodzi ani z raszyna. Chodzi o mux 2. Sprawdziłem na drugim tv z tunerem dvb-t i tam wszystko działa ok ma ktoś jakiś pomysł? Nawet jak podłącze antene po przeszukania pasma z łodzi to i tak mux z raszyna nie działa. musi być akis błąd w oprogramowaniu że jak łapie dwa te same muxy to bzikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kilka pytań do użytkowników dekodera adb 2850st. Liczę na wasze opinie i doświadczenie. Chciałbym zakupić dekoder jednak nie ze względu na ofertę TNK, a sprzęt jaki oferują. Po zakupie następuje procedura aktywacji. Aktywuję kartę na x okres czasu, jednak zaraz po aktywacji podpinam dekoder wyłącznie pod talerz na Astrę. Na HB mi nie zależy. Pytanie jest nast.

Czy po zniknięciu zasilania, zawieszce dekodera i resecie dekoder bedzie potrzebowal sygnału z HB? Domyslam sie ze z aktualizacja softu bedzie podobnie. Aktualizacja jednak to nie problem bo mam talerz na HB wiec podpiac raz na ruski rok to rozwiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest stabilny, nie wiem czemu chcesz go pod Astrę skoro w nim nie można zmieniać numerów kanałów (własna lista tak ale kanały mają te same numery). Nie musi być w ogóle podpięty pod HB. Z HB pobiera tylko uprawnienia na TnK HD, jak nie korzystasz to nie masz po co go podpinać pod HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny watek w sieci i kolega pisze "Odbiornik Combo ADB 2850ST po każdym odłączeniu z zasilania najpierw sprawdza dostępność oprogramowania potem ściąga listę kanałów satelitarnych a następnie sprawdza czy karta jest aktywowana. Trwa to około minuty. Jeśli antena satelitarna nie będzie podłączona dekoder będzie się dopominał o jej podłączenie i nie będzie można przejść do oglądania DVB-T. Obecne oprogramowanie wyklucza taka opcje" (24 marca 2011)

Jesli ktos ma mozliwosc podlaczenia wylacznie astry i dvb-t bylbym dozgonnie wdzieczny za pomoc

Mozecie wrzucic kilka fotek jak wyglada sytuacja z lista kanalow np jak wcisne na pilocie 1 a tam nie narzucony kanal a wybrany przeze mnie ;) 300 stowki piechota nie chodza ;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam dekoder adb i mogę mieć astre i dvbt lub samo dvb po uruchomieniu nie potrzebuje hotbird to zależy jaki masz status dekodera nacisnij setup później krzyżem w prawo na diagnostyka i informacja o systemie i zrób wybór tam będzie status jaką masz pierwsza literę? 8 czy A? Musi być A żeby oglądać np dvbt i astre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam fora, to mam wrażenie, że ten tuner czasami wymaga dostępu do HB, żeby oglądać cokolwiek a czasami działa na programach FTA czy DVB-T bez konieczności kontaktu z HB celem pobrania informacji o aktywacji...

 

Ostatnio zasypało mi antenę śniegiem i zanim zauważyłem, to zdążyłem dekoder zrestartować całkowicie (wyłączyłem zasilanie na chwilę) i po włączeniu nie było połączenia z HB, więc nie dało się pobrać informacji o stanie aktywacji. Czas był także nieustawiony (pobierany jest z satelity), czyli dekoder nie mógł wiedzieć, czy jeszcze jest aktywny czy też nie na podstawie jakichś danych z pamięci (o ile w ogóle to pamięta). Ale DVB-T uruchomiło się i działało bez problemu, co by sugerowało, że info o aktywacji jest potrzebne tylko do odbioru kanałów z pakietów... Niby może to zależeć od wersji odbiornika lub wersji oprogramowania ale z drugiej strony, mimo iż jest to tuner sparowany z TnK HD, to jednak jest sprzedawany a właściciel chyba nie powinien mieć ograniczeń w oglądaniu wszystkiego co ma status FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie przypadkiem pomarańczowa? Zwróć uwagę jak masz podłączony telewizor. Jeżeli tuner "nie widzi" tv to tak właśnie zareaguje. Może go nie widzieć poprzez źle ustawioną rozdzielczość lub po prostu uszkodzony kabel HDMI. I próbuj szybko wcisnąć *1 lub *3. Pamiętaj że jak nic się nie zmieni to powróć kombinacją *1 do wyjścia HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia, każdy HDMI łyka 1080i. Skoro brak sygnału to sprawdź połączenie konwertera z tunerem. Dociśnij wtyczki, sprawdź dokładnie 17 razy. A jeśli chodzi o to że brak sygnału wyskoczył na TV a nie na tunerze to obstawiam albo uwalone HDMI, albo sygnał idzie po scart'cie (i tu kombinacja szybko *1) , albo nie w to gniazdo wpinasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że zniknie po 1 lutym(wtedy już nie będzie tvp1 hd), pewnie się to pokazuje bo jak mówi rozdział 8, punkt 2 przewodnika po ofercie tnk:

8. ZMIANY PRZEWODNIKA PO OFERCIE TELEWIZJA NA KARTĘ HD

1) Cyfrowy Dom zastrzega sobie prawo do zmian Przewodnika po Ofercie Telewizja na kartę HD.Zmiany Przewodnika po Ofercie Telewizja na kartę HD komunikowane będą Użytkownikom poprzez podanie do publicznej wiadomości.

2) Komunikaty o zakresie przedmiotowych zmian publikowane będą w dzienniku ogólnopolskim i na stronie internetowej http://www.telewizjanakarte.pl,

z co najmniej 30 dniowym wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...