Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Poprawili też problem z głośnością, tzn. po uruchomieniu dekodera na telewizorze trzeba było zwiększyć głośność, by było coś słychać, mimo ustawienia głośności w dekoderze na full. Do tego jeśli zapomniało się przyciszyć telewizor, to po przełączeniu na zwykłą siatkę można było zawału dostać.

Teraz jest wszystko ok przy ustawieniu głośności na 5 w TV i full w dekoderze słychać normalnie ( poprzednio musiałem ustawić w TV na 15 i satelita na full, by było coś słychać ). Brawo za nowy soft !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
teraz wchodząc na większość kanałów masz pytanie o PIN które szybko znika, ale wkurza :/
CSA u mnie np. ten problem występował zawsze, też mnie to denerwuje.
Dziwne, sprawdzałem dzisiaj prawie wszystkie programy po wczorajszej aktualizacji i ani razu nie pytał mnie o podanie Pin.

Mój tuner również jeszcze mi takiego pytania ani razu nie zadał. :wink::D Logo TV 4 nie wyświetla się u mnie, a jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
po aktualizacji , jak u mnie przełączanie kanałów uległo wydłużenie ,ogólnie tuner zrobił się bardzo wolny ,wszelkie funkcje z pewnym opóźnieniem (ma ktoś też tak ?)

Też mam takie wrażenie, może kiedyś wyjdzie bardziej stabilny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o poziom sygnalu z dvb-t na tym tunerze.

 

mam sila 24% a jakosc 100%, ale kanaly tvp info, kultura miewają pixelozę - kwadraty, nawet kiedy nie ma zaklocen atmosferycznych.

antena ustawiona na śrem (kierunek znam ;) - czy wam tez pokazuje tak mala siłe, bo nie wiem co jest przyczyną zakloceń :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czasami kanały z mux2 się kratkują np z mux3 normalnie działąją . Więc to raczej kwestia ustawienia anteny . Ja obecnie mam prowizoryczną stara antena od neta rozebrana . Więc jak coś to próbuj uzyskać lepszą siłę bo jakość jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm specjalnie pod dvbt kupilem taka antene:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1911.htm

 

czy kratkowanie to jej wina, czy ustawienia?

Ja kupiłem taką http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm i w odległość 35 km nie mam problemu z odbiorem na symetryzatorze. Może spróbuj wyżej antenę dać jak masz możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość ominięcia kanałów których nie ma w pakiecie, załóżmy mam aktywny pakiet domowy HD, więc takich kanałów jak TVP HD nie mam aktywnych, a na liście nadal są.

 

Można jakoś ułożyć i dodawać kanały według swojego upodobania czy jednak trzeba liczyć na TNK kiedy zaktualizuje listę?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz ułożyć swoje listy ulubionych kanałów. Kanały na liście można edytować: dodawać nowe kanały, usuwać, zmieniać miejsce na liście. Jedyny minus polega na tym, że kanały na swojej liście zachowują numery z listy głównej, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wg mnie do tego się nie da przyzwyczaić. To nienormalne, że w dekoderze stanowiącym własność ktoś narzuca listę lub jak w tym przypadku numerację kanałów. Po to się właśnie kupuje dekoder na własność, żeby takich problemów nie mieć. Dekoder ten wcale mało nie kosztuje a wystarczającym już ograniczeniem jest możliwość jego wykorzystania tylko do oferty TNK HD (może kiedyś "N"). Ja właśnie przede wszystkim przez to ograniczenie nie zdecydowałem się jeszcze na tą ofertę, cenię sobie swobodę i jeśli już mam wydać na coś pieniądze to nie chce, żeby mi coś narzucano. Zgłaszaną przez użytkowników awaryjność lub brak wyświetlacza jakoś bym przełknął ale tego nie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie zgadzam się z tym, że kupując tuner na własność powinienem mieć możliwość tworzenia list ulubionych kanałów z prawdziwego zdarzenia, ale jak napisałem wcześniej, jakoś to przeżyję. Może pojawi się nowy, lepszy soft i pewne niedociągnięcia zostaną poprawione. Tuner jest stosunkowo drogi, ale nie jest tak jak piszesz, że służy tylko do odbioru TNK HD. Posiada przecież głowicę DVB-T do odbioru cyfrowych programów telewizji naziemnej w MPEG-2 i MPEG-4, co zapewni mi już w lipcu odbiór tak brakującego innym kanału Polsat. Swobodę jakąś też czuję, ponieważ opłacam sobie wybrany pakiet kanałów w wybrane miesiące, szczególnie zimowe, bo latem to jest coś ciekawszego do robienia, a świat na TV nie kończy się. Zresztą TNK HD kupiłem do drugiego pokoju, żeby z rodziną nie rzucać monetą co oglądamy. Nie chwalę i nie bronię tej oferty, starałem się ją ocenić w miarę obiektywnie. Mnie na razie odpowiada, innym nie musi, każdy kupuje to co uważa dla siebie za najlepsze w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oczywiście się z Tobą zgadzam, też nie gorączkuje się, nie wzywam do bojkotu tylko staram się obiektywnie ocenić tą ofertę która wg mnie ma więcej plusów niż minusów. Są jednak w niej wady, które jak już pisałem nie potrafię zaakceptować a w nich m.in. ograniczenia w tworzeniu własnych list. Widzisz piszesz np., że dekoder ten nie służy tylko i wyłącznie do TNK HD ale też do DVB-T i tu właśnie ujawnia się znowu ten sam problem: Dlaczego kupując dekoder na własność nie można np. poukładać po kolei kanałów DVB-T tak aby miały one właściwą (odpowiednią dla każdego) numerację - naciskając na pilocie 4 chcę np. mieć Polsat z DVB-T lub TVP Info z SAT a nie jakiś narzucony kanał. Kupując jakikolwiek sprzęt staram się podjąć "przyszłościową" decyzję a więc skoro biorę pod uwagę, że kiedyś tam w przyszłości będę używał tego dekodera jako tuner DVB-T wolał bym, żeby nie miał takich ograniczeń i pewnie wybiorę inny. Wiadomo ktoś napiszę - kup więc moduł TNK HD - no tak to by było rozwiązanie ale niestety wychodzi to zbyt drogo a efekt może być taki, że owszem poukładam sobie kanały tak jak chcę ale stracę coś innego. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...