Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

To ze 18 W to jest to znana informaca juz od dosyc dawna. Oto link do forum gdzie ktos robil pomiary:

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1681403-90.html

 

to chyba ktoś kto kompletnie nie uważał na fizyce robi takie testy i pewnie znakomitym miernikiem z allegro do którego dorzucili urządzenie do oszczędzania prądu montowane w gniazdku, gdyby ilość zużytej energii elektrycznej była równa i wynosiła 18wattów, to dekoder musiałby się tak samo grzać włączony i wyłączony, a tak nie jest, podstawowe prawo zachowania energii nie jest zachowane, więc nie jest możliwe by dekoder włączony i wyłączony zużywał tyle samo energii, no chyba że jest zepsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Z tego co wiem osobiście to nbox ADB 5800 [biały] pobiera 18 wat prądu tak samo w czasie pracy jak i w czuwaniu -grzeje się cały czas.Sprawdzałem to profesjonalnym oscyloskopem [ kosztował około 10 tysięcy zł] .ADB 2850 nie posiadam,także się nie wypowiem.Wydaje mi się,że właśnie chodziło z tym pomiarem wyżej o nboxa 5800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jakas nadzieje ze ktos sie pomhlil skororo pobor wynosilby tyle samo co ten ktory mierzyles profesionalnie. Jak by ci sie udalo od kogos pozyczyc ten dekoder ADB 2850 i zmierzyc pobor mocy to bylbym wdzieczny. Albo ktos inny. Ja niestety nie mam takiego sprzetu. Moze ktos ma z was znajomego elektryka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa wersja oprogramowania (OXJF - data aktualizacji 31.01.2011) moze byc przyczyna moich klopotow?

 

Do wczorajszego wieczora wszystko bylo OK. Dekoder dzialal od daty zakupu, tj. przed Bozym Narodzeniem.

Dzisiaj (01.02.11) przed poludniem wlaczylem TV i na ekranie ukazala sie wiadomosc @brak sygnalu@. A przeciez jeszcze 12 godz temu ten sygnal byl. Nikt nie zmienial ustawienia Anteny, itp.,

Dzwonilem do Biura Obslugi Klienta i musze powiedziec, ze jestem totalnie sfrustrowany . Trzy razy dzwonilem, bo za kazdym razem rozmowe z konsultatntem przerwano. Wydalem ponad 20zl na te rozmowy ... i w dalszym ciagu nie mam sygnalu. Przepraszam...sygnal chyba jest, bo po wielu probach udalo mi sie sciagnac 9 kanalow (chyba FTA) o numeracji 2001-2009, ale nie moge sciagnac tych kanalow , ktore powinnienem miec...mialem je do wczoraj. Karta wazna jest do 03.03.2011.

Prosze o pomoc...co mam robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!

Co wy za bzdury piszecie z tym poborem mocy w spoczynku?

Jak ktoś już tu wspomniał gdyby pobierał w spoczynku tyle prądu co podczas działania to by się tak samo grzał, a tego zjawiska nie ma (czyli się nie grzeje) i nie piszcie więcej takich BZDUR! A jeśli ktoś stwierdza że u niego się grzeje podczas czuwania to się grubo myli bo na pewno stwierdził to przy kilku min. wyłączonego dekodera, a nie np. po kilku godzinach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko wlasnie przyszedl mi dekoder. Problem w tym ze w pudelku nie bylo instrukcji obslugi(sciagne sobie z internetu) ale co gorsze nie ma gwarancji :I. Na szczescie w srodku byl paragon od sprzedawcy bo powiedzial ze go dolaczy i tak zrobil. Pewnie mu sie zgubila gwarancja i instruckja i nie dolaczyl. I teraz pytanie: Czy z samym paragonem bede mogl korzystac z gwarancij producenta(dekoder byl kupiony przez niego w jakies promocji)? Tak na szybko w internecie czytale ze musze miec numer RMA. Czy ten numer dostaje z infolinii czy byl on na tej gwarancji ktorej niestety nie mam? Tak to wszystko jest ok tylko ta nieszczezna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uruchomiłem wreszcie ten tuner, instalacja przebiegła pomyślnie, na aktywację czekałem zaledwie 20 minut. Tuner pracuje stabilnie, kanały przełączają się nawet szybko, jak na razie zero problemów. Mam tylko dwie uwagi: 1). Po wyłączeniu z prądu moim zdaniem za długo sprzęt się uruchamia. 2). Korzystam z Listy Ulubionych Kanałów, ale kiedy wyłączę dekoder z prądu, to przy kolejnym podłączeniu pojawia mi się Lista Wszystkich Kanałów.

P.S. Macie funkcję skanowania satelity, bo ja nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...