Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja na kartę rozpoczęła zmasowaną kampanię reklamową. Widać ją wszędzie. W oknach internetowych, gazetach, w mediach, ulotkach. A wszystko to, aby poprawić jej sprzedaż. Wbrew oczekiwaniom TnK HD wcale nie sprzedaje się tak dobrze jak oczekiwano. Chyba.

Wpływ na to mają alternatywne propozycje innych platform a przede wszystkim samej platformy n.

Za całkiem porównywalne pieniądze można mieć podobny a nawet o wiele atrakcyjniejszy wachlarz pakietów, w tym programów. I jeśli do tego dodać porównywalny a nawet lepszy sprzęt, o który nie trzeba będzie się martwić w przypadku jego awarii, to dopełnia atrakcyjność tych drugich.

Przy okazji zauważyć trzeba również, że coraz mocniejsze są „testy” naziemnej telewizji cyfrowej – trzeciego multipleksu.

Zakup dekodera TnK wraz ceną pakietu domowego jest w istocie „barierą” dla wielu nabywców? Którzy z kolei są skorzy zaakceptować samą cenę pakietu HD. Jednak, jak moi rozmówcy zgodnie stwierdzają, cena łączna wraz z obowiązkowym zakupem dekodera jest mimo wszystko nieco za wysoka.

Ciekawe, czy w najbliższym czasie pod tytułem „promocja” nie dojdzie do przeceny? W dół oczywiście. A może, jako dodatek przy innych zakupach? Kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trwa zmasowana kampania reklamowa, trzeba przyznać, ze TnK nie potrzebowała takiej reklamy (poza kilkoma spotami na samym początku nadawanymi na kanałach grupy TVN) a okazała się ogromnym sukcesem. Wg mnie bez samych kart (ewentualnie sparowanych z modułem) dołożeniu kilku kanałów do pakietu domowego, a także możliwości zakupu samego pakietu HD bez domowego, projekt może się okazać klapą. Prawdziwym hitem byłaby możliwość zakupu HD Premium dla użytkowników TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niech oni już nie kombinują z obniżanie cen czy też jakieś przejscia z TNK SD bo to tylko będzie odwrotny efekt ludzie się zrażą wpierw podnoszeniem ceny pakietu za 2 kanały namawianie na doładowanie na 2lata potem okazuje się że za nie co większe pieniądze można mieć tnk hd którym jest za 20 zł 25 kanałów + fta . Jak już to niech zrobią promocje na doładowania np płacąc za 6mc 1gratis lub za pół ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK HD jedno wielkie nieporozumienie na infolinii nie znaja numeru do serwisu ... tzn znaja ale ten numer jest wylaczony ; po 4 dniach udalo mi sie ten numer uzyskac ; 2 sprawa tuner gdy sie uszkodzi wysylamy na wlasny koszt i tego nam nie zwroca ; jedna wielka parodia niemozna podmienic sprzetu bo karta jest z nim sparowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Euro RTV AGD kosztuje 399 więc cena duża jak na taka sieć sklepów . Na własny koszt się wysyła ?? ktoś może potwierdzić ?? miałem zamiar kupić TNK HD w sobotę ale widzę że raczej się wstrzymam skoro

 

- Dekoder parowany z kartą

- Gwarancja 12 miesięcy

- Wysyłka do serwisu na koszt klienta

- Cena dekodera

- Możliwe i to bardzo możliwe że za rok podniosą cenę

- Biuro Obsługi Klienta jest do .... i drogie połączenie dzwoniąc z komórki

 

biorąc pod uwagę wszystkie minusy NIE OPŁACA SIĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Euro RTV AGD kosztuje 399 więc cena duża jak na taka sieć sklepów .

Kup na Allegro - dostaniesz za 379 z wliczoną wysyłką i kablem HDMI.

 

- Dekoder parowany z kartą

O tym wiadomo od początku. Nie wiem tylko czemu jak CP paruje dekodery to nie wzbudza to takich emocji. Owszem są minusy parowania, ale taka to już jest oferta.

- Gwarancja 12 miesięcy

To już sobie wyjaśniliśmy w innym wątku, że są 24 miesiące.

- Wysyłka do serwisu na koszt klienta

Jest to rozwiązanie nisko-kosztowe, więc się nie dziwię, że nie pokrywają kosztów wysyłki.

- Cena dekodera

To jest punkt, który mnie najbardziej zastanawia. Jak TNK SD sprzedawało Technisaty czy Opticumy za >200 zł to było dobrze. Jak teraz chcą 299 za dekoder ADB, który stoi o niebo wyżej od tamtych (MPEG4, DVB-T, PVR ready) to jest larum, że za drogo. Sam stacjonarny dekoder DVB-T Fergussona to jakieś 269. Owszem, jest to dekoder dedykowany do TNK HD (i sparowany), ale tych starych też nie ma za bardzo do czego wykorzystać, jeżeli zrezygnować z TNK. Jakieś MTV, czy "kanały przyrodnicze" i tyle.

- Możliwe i to bardzo możliwe że za rok podniosą cenę

Może tak, może nie. Zawsze można dekoder zastosować do oglądania DVB-T i FTA (odbieram już 2 MUX'y z TVP HD włącznie), albo sprzedać. A o cenach zadecyduje między innymi konkurencja. Np. teraz CP oferuje pakiet familijny w prepaid za 10 zł miesięcznie. Jak nie będzie konkurencji to ITI zrobi, co chce, a tak muszą się liczyć z innymi.

- Biuro Obsługi Klienta jest do .... i drogie połączenie dzwoniąc z komórki

Przez dwa lata korzystania z N, ani razu nie zadzwoniłem do BOK - nie było po co. Tu też nie przewiduję dzwonienia - wszystko co potrzeba powinno być do załatwienia przez WWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na Allegro - dostaniesz za 379 z wliczoną wysyłką i kablem HDMI.

 

Chciałem kupić bez kabla HDMI bo jeden mam z kina domowego ale nie używam więc 364 zł...

 

To już sobie wyjaśniliśmy w innym wątku, że są 24 miesiące.

 

widocznie na stronie euro rtv agd się pomylili

 

Jest to rozwiązanie nisko-kosztowe, więc się nie dziwię, że nie pokrywają kosztów wysyłki.

 

A przynajmniej odsyłają na swój koszt ? czy za pobraniem ? . I Oczywiście trzeba całe pudełko wysłać ???

 

To jest punkt, który mnie najbardziej zastanawia. Jak TNK SD sprzedawało Technisaty czy Opticumy za >200 zł to było dobrze. Jak teraz chcą 299 za dekoder ADB, który stoi o niebo wyżej od tamtych (MPEG4, DVB-T, PVR ready) to jest larum, że za drogo. Sam stacjonarny dekoder DVB-T Fergussona to jakieś 269. Owszem, jest to dekoder dedykowany do TNK HD (i sparowany), ale tych starych też nie ma za bardzo do czego wykorzystać, jeżeli zrezygnować z TNK. Jakieś MTV, czy "kanały przyrodnicze" i tyle.

 

tam 200 zł 3miechy gratis kanały tu tyle i tyle 3miechy gratis... . Najbardziej zniechęca to że ITI ma ciągoty do podnoszenia cen doładowania za dodanie byle jakiego kanału nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już korzystałem z serwisu, wysyłałem na mój koszt. W serwisie wymienili mi sprzęt na nowy i odesłali go na swój koszt. Jeżeli ktoś przyśle im urządzenie z uszkodzeniami poza gwarancyjnymi - wysyłają za pobraniem wliczając koszt diagnostyki i przesyłki - tak stanowi karta gwarancyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dekoder parowany z kartą

O tym wiadomo od początku. Nie wiem tylko czemu jak CP paruje dekodery to nie wzbudza to takich emocji. Owszem są minusy parowania, ale taka to już jest oferta.

Bo emocje już dawno opadły, przecież kilka lat parowania w CP już minęło, a ponadto dostępne są moduły. Podobnie będzie z TnKHD za kilka lat, o ile ta oferta się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie budzi emocje ponieważ jest to jedyna w Polsce ( nie widzę różnicy między TNK a N ) platforma która nie pozwala odbierać swoich programów w dekoderach firm 3-ich i w ten sposób rośnie ilość pilotów ,kabli i żelastwa pod TV , a co za tym idzie także zużycie prądu. Piramida "mebli" jest już doprawdy niemodna.

Ludzie których stać na opłacanie większych abonamentów mają z reguły Cyfre , Polsat i ewetualnie TNK SD, a w przypadku ITI N-kę.

Ja osobiście nie widzę wielkiej różnicy na chwilę obecną pomiędzy N-ką a TNK , poza tym że w przypadku TNK muszę na wejściu zabulić 400zł. ( za 13 mies. w N przy wyborze 3 pakietów płaci się 624 zł a w przypadku TNK HD Premium ten koszt to na starcie ok 900zł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by dodac choc nFilm HD 1 i 2, to bym sie NAPRAWDE skusil ale dla samego MGM HD? To za malo.... Albo ten kanal Wojna i Pokoj! Ktos to w Polsce oglada? Przeciez, to jest jakis dowcip! Chyba, ze naprawde traktujecie ten kanal, jako komediowy. Fakt, ogladalem raz na C+ taki kinowy film ruski o wojnie w Afghanistanie. Przepraszam ale smialem sie z tego wojska naszych wschodnich sasiadow. Szkoda mi bylo tylko tych Afghanczykow... ITI sie osmiesza! :D

będę dość brutalny, ale... co ciebie w tej Szwajcarii interesuje, co kto w Polsce ogląda...

Wraca tu wątek kanału Kino Polska.

Naprawdę jest mnóstwo osób, które wolą obejrzeć świetne, będące w kanonie fimu światowego filmy radzieckie i później rosyjskie (współczuję, że widziałeś w życiu tylko jeden film rosyjskojęzyczny) oraz nieśmiertelne polskie filmy.( Ważne: Nie zaliczam do kanonu filmu światowego Akademii policyjnej 7- Moskiewska misja. A to coś w stylu CC)

Dlaczego odmawiasz ludziom prawa wyboru, dlaczego żądasz, żeby zamiast np Kino Pl i WiP powinny pojawić się na transponderach kolejne mutacje: CC2, CCextra, CCsex, CColdman oraz np CCwedding??

Sieczka w stylu mody na sukces i marny "hamerykański" humor ... Kanał CC który włączyłem w ciągu ostatnich miesięcy chyba tylko raz na aż 5 minut. Jim wie lepiej, odcinek 12 puszczany trzydziesty siódmy raz. A do tego "zapełniacze": Włatcy much, Kasia i Tomek i south park po raz 20 ... dzięki, mam ciekawsze kanały..

Wracając do sedna- mam taką hipotezę- po wakacjach pojawi się na allegro sporo dekoderów TnK HD. Bo już mistrzostwa za nami, bo już wrócili właściciele z daczy, bo przeleciały 3 miesiące. Zatem jeśli ktoś chce kupić- może warto odczekać i z drugiej ręki, za połowę ceny. Druga sprawa- podejrzewam, że ITI na jesień przyjrzy się sprawie parowania kart i ewentualnych modułów. Pod kątem wyników sprzedaży. Z modułami więcej kłopotu- producent itd, itp. Ale usunięcie parowanie to prosta sprawa, "softowa" Może (ich) coś ruszy.

P/S żeby nie było całkiem na "nie" co do @Świstaka- całkowicie zgadzam się na temat nowości pod tytułem "standard CI+". Pod pretekstem dodania nowych funkcji wyciąganie dodatkowych pieniędzy od użytkowników sprzętu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest mnóstwo osób, które wolą obejrzeć świetne, będące w kanonie fimu światowego filmy radzieckie i później rosyjskie (współczuję, że widziałeś w życiu tylko jeden film rosyjskojęzyczny) oraz nieśmiertelne polskie filmy.( Ważne: Nie zaliczam do kanonu filmu światowego Akademii policyjnej 7- Moskiewska misja. A to coś w stylu CC)

Dlaczego odmawiasz ludziom prawa wyboru, dlaczego żądasz, żeby zamiast np Kino Pl i WiP

 

Jeśli Ty lubisz kanał Kino Polska i Wojna i Pokój to tak samo ja i ktoś inny może go nie za bardzo się nim jarać bo non stop są powtórki nie wiem czemu ten kanał nazywa się KINO Polska tam żadnego filmu który był w kinach nie widziałem

 

Bo już mistrzostwa za nami, bo już wrócili właściciele z daczy, bo przeleciały 3 miesiące. Zatem jeśli ktoś chce kupić- może warto odczekać i z drugiej ręki, za połowę ceny

 

Chyba żartujesz ktoś kupi za no 400 zł dekoder i potem go sprzeda za połowę ceny ?? gdyby Polacy grali na mundialu to ok ale nie grają więc wątpie że będzie wysyp dekoderów hd na allegro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Otóż wczoraj kupiłem TNK HD. Jestem bardzo zadowolony, bo ani parowanie kart, ani też konieczność nabycia tunera nie jest dla mnie problemem. Mam natomiast inny problem. Kanały BBC HD, AXN i Eska TV (bez ostatniego przeżyje) wykazują mi brak sygnału, a tuner prosi o sprawdzenie instalacji. Co ciekawe, pozostałe kanały działają bez zająknięcia. Wiem, że ten problem występuje u różnych osób. Starałem się przejrzeć ostatnie ponad 40 stron postów, ale rozwiązania nie znalazłem, albo nie doczytałem. Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem czemu ten kanał nazywa się KINO Polska tam żadnego filmu który był w kinach nie widziałem

Patrzę sobie na program Kino Polska z dziś i na jutro i tak :

Filmy : Dzięcioł, Komedia z pomyłek, Jutro Meksyk, Nie ma pwrotu Johny, Kochajmy Syrenki były w kinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Otóż wczoraj kupiłem TNK HD. Jestem bardzo zadowolony, bo ani parowanie kart, ani też konieczność nabycia tunera nie jest dla mnie problemem. Mam natomiast inny problem. Kanały BBC HD, AXN i Eska TV (bez ostatniego przeżyje) wykazują mi brak sygnału, a tuner prosi o sprawdzenie instalacji. Co ciekawe, pozostałe kanały działają bez zająknięcia. Wiem, że ten problem występuje u różnych osób. Starałem się przejrzeć ostatnie ponad 40 stron postów, ale rozwiązania nie znalazłem, albo nie doczytałem. Poradzicie coś?

witam

kanaly BBC HD,AXN, eska .tv nadawane sa z tego samego transpondera czyli 10834,polaryzacja v.

 

jeśli nie działają tylko te kanały to wygląda ze antena nie jest zbyt dobrze ustawiona .

jeśli chodzi o oferte tnk hd to jest dość ciekawa,przez jakiś czas zastanawiałem czy kupić ale "nie wchodzę" bo mam już tuner hd i nie jest mi potrzebna jeszcze jedna skrzynka . uważam ze parowanie kart z tunerem jest bez sensu, tak jak nadawanie kanału eska.tv w dvb-s2. (przeciez kanał jest fta)byłoby więcej widzów gdyby kanał nadawał w dvb-s bo przecież wtedy mogą oglądać ten kanał osoby które maja tunery dvb-s i dvb-s2.nie ma to ekonomicznego wytłumaczenia,chyba tylko to że widownia będzie mniejsza. tak jakby bilet do kina kosztował 100zl.nikt tego nie kupi

z tnk hd jest podobnie,powinno byc tak ... kupujemy tylko karte wkładamy do tunera i oglądamy tak jak w przypadku tnk SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę wielkiej różnicy na chwilę obecną pomiędzy N-ką a TNK , poza tym że w przypadku TNK muszę na wejściu zabulić 400zł. ( za 13 mies. w N przy wyborze 3 pakietów płaci się 624 zł a w przypadku TNK HD Premium ten koszt to na starcie ok 900zł ).

 

Nie wiem, jak to jest liczone.

 

TNK HD: tuner + 3 miesiące gratis 399 zł (można taniej) + 10 miesięcy po 39.80 daje razem 797.00. Nie wiem skąd 900?

N: aktywacja 48 zł + 12 miesięcy (liczę jeden gratis) po 54 zł daje razem 696 zł (bez PVR), z rekorderem 747 zł. Do tego tuner DVB-T dla zainteresowanych +129 zł.

 

Różnice są więc mniejsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem TNK HD i jak dotąd jestem zadowolony z tego najbardziej że nie jestem uwiązany abonamentem.Może od września dołożą jakieś kanały filmowe premium ? Cyfra+ podwyższyła ceny bo jest dużo odwiedzających stronę w poszukiwaniu właśnie samych kanałów filmowych a jak widomo na każej stronie są liczniki i oni myślą że jest szalone zainteresowanie więc podwyższają.Wprowadzenie do TNK HD kanałów filmowych premium byłoby strzałem w dziesiątkę i wreszcie ustawiłoby tego drogiego ponad miarę operatora we właściwej pozycji. Zwłaszcza że stosunek ceny do jakości jest marny,przebija kpina z klienteli w każdej tzw promocji i liczą na snobizm i swój wirtualny "prestiż". W moje rodzinie zakończyły się 3 umowy i wszyscy przeszliśmy do TNK. Sam tuner TNK HD coraz bardziej mnie zaskakuje ,z początku się grzał nadmiernie ale teraz kiedy go dotykam jest tylko chłodny.Obraz można odbierać na zwykłym monitorze komputerowym i dlatego nie mamy obowiązku opłat abonamentu dla TVP.Sprawdziłem podłączając tuner do monitora IBM L200p kablem HDMI-DVI.Obraz jak na ten monitor jest super !Przed załaczeniem tunera do sieci włożyłem czystą kartę chipową i odbiornik wystartował z samymi kanałami FTA ale z listą bez zmian,jednak to jest bez sensu bo karta sparowana oryginalna jest przecież naszą własnością.Zamiany kart nie sprawdzałem.Brak mi też osobnej listy z kanałami radiowymi i dodatkowego satelity (np Astra 2) oraz kilku gniazd na panelu tylnym... Jednak jest to malutki tunerek , który możemy zabrac na wakacje do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz można odbierać na zwykłym monitorze komputerowym i dlatego nie mamy obowiązku opłat abonamentu dla TVP.

I tu masz rację... bo monitor takowym odbiornikiem TV nie jest i sam mam zamiar tak zrobić... jak nie zniosą durnego abonamentu albo choć nie wprowadzą go dla wszystkich po bardzo obniżonej cenie.

 

Wprowadzenie do TNK HD kanałów filmowych premium byłoby strzałem w dziesiątkę i wreszcie ustawiłoby tego drogiego ponad miarę operatora we właściwej pozycji.

Prawda... ale HBO... czy Cinemax nie zgodzą się zapewne na rozdzielenie z ich kanałami w standardowej (czyt. tragicznej) jakości :/ a jak już to zapewne w jakieś chorej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podzielam zdanie kolegi Logomaniak'a że karty te nie powinne być parowane, róznież mam tuner hd, i nie potrzebuję nowego, bo kupiłem sobie i mam. A jesli tak TnK podchodzi do klienta to drugi raz w butelkę nabić się nie dam choćby nie wiem co. Szybciej przejdę do N niż kupię drugi tuner do TnKHD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner to i tak koszt niski biorąc pod uwagę, że odbiornik HD Combo z głowicą DVB-T i z takim oprogramowaniem nie jest do kupienia w takiej cenie.

Nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę Ariva 100E to nie umywa on się pod względem chociażby technicznym. Nie ma naziemnej, ma brzydszego pilota i menu nie mówiąc o sofcie ;)

Jedyny minus to, że dekoder po zaprzestaniu korzystania z TNK HD możemy wsadzić sobie w.. szufladę. No, ale ja jestem w stanie to zrozumieć, bo dzięki temu, że karty nie pozwalają wsadzić do odbiornika 'edukacyjneego' i dzielić uprawnieia albo zgrywać materiał HD korzystając z karty w komputerze, mamy kanały HD w cenie takiej jaką mamy i dziękować temu co niby na górze siedzi.

 

Co do filmowych kanałów... Pomarzyć sobie można, ale chętnie wysyłał bym esemesa aktywującego pakiet HBO i pozwalającego się z niego cieszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...