Skocz do zawartości
  • 0

Combo HD: Ferguson Ariva czy Opticum 9600


fonon
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Temat przewija się na tym forum i innych, ale rozrzut opinii jest bardzo duży. Chcę kupić tuner dla Starszej Pani. Ważne, by na dziś działał niezawodnie (oczywiście każdy może się zepsuć), stabilnie, nie występowały jakieś dziwne sytuacje wymagające "fachowego" podejścia, resetowania itp. Obsługa ograniczy się do wyboru odpowiedniego kanału. Mile widziana dobra czułość. Ważne, by była możliwość współpracy z kartą Cyfry. Wiem, że standardowe oprogramowanie Opticum tego nie umożliwia, ale można znaleźć alternatywne. Co wybrać?

f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mogę się wypowiedzieć tylko co do Arrivy bo ją mam.

Z kartą cyfry był problem bo co jakiś czas obraz się zawieszał ale od piątku jest nowy soft i jak dotąd jest ok. Jeżeli starsza pani nie będzie nagrywała filmów to wydaje mi się dobry wybór. Jeżeli natomiast będzie chciała sobie coś nagrać i odtworzyć to może mieć z tym mały problem. U mnie przy odtwarzaniu filmu nie można regulować głośnością. Ból. Minus jest również taki że jak wstrzymasz odtwarzenia filmu i przełaczysz na jakiś kanał to powracasz do odtwarzania od początku filmu. Mi to się strasznie nie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Golden Media 9080 nie stwarza wielkich problemów. Bawiłem się nim dość intensywnie i nie zawiesił się. Telewizja naziemna działa bez kłopotów. Tuner ma OSD z bardzo małą, często nieczytelną czcionką i dla osoby starszej może to być kłopotliwe. Poza tym z tańszych dekoderów jest godny polecenia. Z fabrycznym softem nie działa Cyfra+, trzeba wgrać alternatywny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie, szukam dekoder pod cyfrę + działający pod rozgałęźnik "spliterowski". Zastanawiam się nad wyborem paru dekoderów, Ferguson ariva 202E, ferguson hf 8900(ale w tym trochę lipa ze nie ma wsparcia fergusona softami nowymi) ferguson 220Combo albo Globo Opticum 9600. Zależy na dobrej jakości obrazu, braku zawieszania itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...