Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.05B5 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

info.png Jest nowa wersja 1.05B5 przy okazji proponuję zacząć nowy wątek i tu opisywać problemy, które dotyczą tylko tej wersji !!!

Niestety wątek główny o A200 dawno rozminął się z rzeczywistością...

 

> Pobierz <

 

Lista zmian w wolnym tłumaczeniu:

* dodano obsługę w języku Litewskim

+ poprawiono Czeskie tłumaczenia

* dodano obsługę niemieckich kart SKY.de w czytniku

x poprawiono dekodowanie przez CI (np. Nickelodeon)

x poprawiono reaktywację kart Seca

+ poprawiono Polskie czcionki w teletekście na Canal +

x poprawiono synchronizację Audio/Video po dłufiej pracy

+ usunięto trzaski na cyfrowych wyjściach audio !!!

x usunięto problem z restartem po naciśnięciu POWER na przednim panelu przy włączonym zegarze w standby

x przywracanie nazw grup ulubionych już działa :)

- różne poprawki i łatki głównego rdzenia/oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z 1.4B7 nie zawiesza się na 10,723,V, 30000, 2/3 z satelity AMOS2,3 - poprzednio przy włączeniu tuner automatycznie się wyłączył i załączył.

Skopany jest odbiór z częstotliwości 10,719,V, 27500 sat. HotBird - głównie dźwięk, obraz jest OK. Również potwierdzam z wątku Ariwa200, brak odświeżenia informacji w Edit - BitRate i poziom sygnału z anteny. Innych błędów nie wychwyciłem, wracam do 1.4B7 - dla mnie SKANDAL!!!.

EKSPERTOM FERGUSONA TRZEBA ZMIENIĆ SOFT!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu 1.05B5 wcześniej miałem 1.05B1 zauważyłem że faktycznie nie ma już trzasku w głośnikach przy wyłączaniu tunera jak i przy włączaniu np. klawisza EPG , to na plus. Za to potwierdzam przycinanie się dżwięku na transponderze 10719 w moim tunerze także wielki minus to taki że przy wciskaniu klawisza TV/Radio aby przejść na kanały radiowe Ariva 200 robi cały czas restart. Nie można włączyć programów radiowych i załącza się po restarcie na kanale startowym - mam ustawiony program TVP1. Gdy wyłączę kanał startowy Ariva 200 w kółko robi restart nie pomaga nawet odłączenie od prądu przełącznikiem na tylnym panelu. Gdy włączę ponownie do prądu i staram się ją uruchomić robi cały czas restart. Nie wiem czy to tylko u mnie czy soft jest skopany. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z 1.4B7 nie zawiesza się na 10,723,V, 30000, 2/3 z satelity AMOS2,3 - poprzednio przy włączeniu tuner automatycznie się wyłączył i załączył.

Skopany jest odbiór z częstotliwości 10,719,V, 27500 sat. HotBird - głównie dźwięk, obraz jest OK.

 

Specjalnie od piątku się nie odzywam i sprawdzam to 10719 o którym piszecie - po dwóch dniach testów/oglądania - NIC się nie tnie wszystko działa płynnie

... nie zgadzam się więc, że to wina odbiornika ... może warto sprawdzić swoje instalacje antenowe rodem z PRLu ???

 

Jak dla mnie 1.05B5 jest tak samo stabilny jak 1.05B1 a dodatkowo w końcu działa Nicelodeon dla dzieci.

:brawo:

Bitrate odświeża się dużo rzadziej .... jakby z opóźnieniem ... ale to funkcja dodatkowa, której równie dobrze mogłoby nie być .... a nie żadna wada !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain co do tego jak twierdzisz że ten najnowszy soft jest tak stabilny jak poprzedni to się mylisz i to bardzo . Na mojej arivie 200 z tym nowym softem nie można przełączyć na kanały radiowe klawiszem TV/Radio ariva robi cały czas restart. Gdy wejdę w menu i tam ustawie na liście kanałów radiowych to z tą wyświetlaną grafiką można przełączać między kanałami radiowymi i grają. I nie ma tu nic do tego antena jak to określiłeś rodem z PRL to tylko i wyłącznie wina softu. Ja mam antenę 85 cm z nowymi konwerterami (na opakowaniu pisało HD) jak i daiseqC jednej firmy GI ,nowe kable. Moc sygnału 90 jakość 76 na hotbirdzie jak i na astrze, na kanałach z transpondera TVP który idzie w mpeg4 jakość jest 85. Na poprzednich softach to jest 1.04B7 i 1.05B1 nie ma tego problemu z przełączaniem TV/Radio, nie ma też przycinania dżwięku na tr.10719 z hotbird (sprawdzone na kanale 4FunTv) które pojawia się co prawda rzadko na tym nowym sofcie. Dodam jeszcze że przy drugiej próbie wgrania tego nowego oprogramowania gdzie już nie wgrywałem mojej listy kanałów z pendrivea a wyszukiwałem z poszczególnych transponderów i póżniej chciałem tuner przełączyć na kanały radiowe tuner się zawiesił na ekranie widniała plansza kanałów radiowych bez dżwięku. Tuner na nic nie reagował ani na pilota ani na przyciski z przedniego panela. Dobrze że mam kabel RS232 Null Modem więc za pomocą kabla zaktualizowałem oprogramowanie a tuner ożył i niestety dalej nie można przełączyć TV/Radio. Więc wróciłem do poprzedniego softu 1.05B1 i jest OK.

Ja śmiem twierdzić że takie jak i inne usterki które u jednych pojawiają się a u innych nie spowodowane są w głównej mierze niestabilnym działaniem sprzętu (ALI3602) jak i jego oprogramowania.

Jednak reasumując Ariva 200 jak za tą cenę jest dobrym sprzętem i z odpowiednim softem - w moim przypadku 1.05B1 działa powiedziałbym poprawnie i fakt że ten nowy soft w moim przypadku szwankuje nie dyskwalifikuje arivy w moich oczach. Zapewne będą nowe softy więc nie ma co rwać włosów z głowy i troszkę poczekać.

Zresztą napisałem do Fergusona o moim przypadku i mam nadzieję że odpowiedzą mi na e-maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kol @brain wiedział zawsze cieło na 10719 z CA. Skoro ucieszyłeś się z Nickelodeon'a to zapewne używasz modułu CP - tu problem nie występował.

Na przyszłość zanim coś napiszesz postaraj się dokładniej przeanalizować temat.

 

Potwierdzam 10719 - tnie jak za dawny czasów, dotyczy kanałów z C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain co do tego jak twierdzisz że ten najnowszy soft jest tak stabilny jak poprzedni to się mylisz i to bardzo....

Nie nalezy brac wypowiedzi Brain'a wogole pod uwage. To osoba ktora jest albo pracownikiem Fergusona lub takim milosnikiem tej marki ze na g.o.w.n.o bedzie mowil czekolada. Soft jest zly lub bardzo zly i nic nie zmieni tego ze oprocz pierwszego 1.02.B1 i serii 1.04.B7 i ewentualnie B8 to wszystkie inne czyli seria 3x i 5x to totalne osmieszanie sie przed swiatem. Programisci Fergusona to zwykla amatorka powiazana z fuszerką i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie pracownik lub miłośnik.

Użytkowniką platform TNK i Polsat w niczym obecne błędy nie przeszkadzają, problemy są jedynie z obsługą kart Cyfry+ .

Ogólnie jest już tyle softów zrobionych na ten tuner że jest w czym wybierać. Jeżeli chodzi o mnie, to jestem szczęśliwym posiadaczem karty cyfry, na którą na sofcie 1.05B1 przechodzą uprawnienia bez problemu. To na nim narazie zostanę i gneralnie nie mogę narzekać na niestabilną pracę tunera.

Jedynie co by się przydało to odświeżenie grafiki ekranowej OSD, bo ta obecna jest delikatnie mówiąc ochydna, oraz naprawnienie funkcji wyświetlania daty uprawnień TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z 1.4B7 nie zawiesza się na 10,723,V, 30000, 2/3 z satelity AMOS2,3 - poprzednio przy włączeniu tuner automatycznie się wyłączył i załączył.

Skopany jest odbiór z częstotliwości 10,719,V, 27500 sat. HotBird - głównie dźwięk, obraz jest OK.

 

Specjalnie od piątku się nie odzywam i sprawdzam to 10719 o którym piszecie - po dwóch dniach testów/oglądania - NIC się nie tnie wszystko działa płynnie

... nie zgadzam się więc, że to wina odbiornika ... może warto sprawdzić swoje instalacje antenowe rodem z PRLu ???

 

Jak dla mnie 1.05B5 jest tak samo stabilny jak 1.05B1 a dodatkowo w końcu działa Nicelodeon dla dzieci.

:brawo:

Bitrate odświeża się dużo rzadziej .... jakby z opóźnieniem ... ale to funkcja dodatkowa, której równie dobrze mogłoby nie być .... a nie żadna wada !!!

Antena kupiona w 2008 roku i z tego co pamiętam dwa lata temu nie było już PRL-u. Konwerter zmieniałem miesiąc temu na "inverto silver tech". Jakość sygnału z satelity HotBird na poziomie 75%. Na softach 1.4B7, i wyższych nie powodowały takich "kwiatków" na tej częstotliwość. Kanałów FTA co prawda nie sprawdzałem, jedynie kanał Planete. Nie mniej jak powiedział swego czasu Bohdan Smoleń "jak jedno koło jest zepsute to cały traktor jest do d..." Przekładając to na temat Arivy200 - skoro któryś z programów odbiera źle na nowym sofcie to stawia to pod znakiem zapytania dopracowanie tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Smolenia było tak, że skoro trzy koła są dobre, to "tjaktoj" jest dobry. :P

 

Wracając do opinii o najnowszym sofcie. Nie po raz pierwszy opinie bywają rozbieżne. Każdy z nas ma nieco inne warunki środowiskowe. Każdy z nas korzysta z innych dostawców sygnału, każdy z nas włącza inne opcje w obiorniku. Tak więc, aby móc w pełni profesjonalnie porównać opinie należałoby przy każdej wypowiedzi umieszcać dokładne informacje o wszystkich (podkreslam: wszystkich) ustawieniach odbiornika, rodzaju karty, rodzaju i wyposażeniu instalacji. Zmiennych jest tak dużo, że trudno o jednoznaczną oinię. Dlatego nie ustawiajcie w na przegranej pozycji kogoś, kto uważa, że u niego wszystko działa, jak należy.

 

Osobiście nadal pozostaję przy sofcie 1.04B8. Najnowszy soft rozczarował mnie już na podstawie lektury podanych zmian. Mianowicie wygląda na to, że programiści Fergusona nie zawarli w nim żadnych modyfikacji związanych z działaniem timerów w przypadku korzystania z zegara synchronizowanego z satelity. Nie wiem, czy wynika to z konieczności usunięcia bieżących problemów związanych przede wszystkim z przenoszeniem uprawnień dla kart Cyfry+, czy też może doszli do wniosku, że nie ma co zajmować się problemem różnic czasowych? Mam nadzieję, że jednak to pierwsze i jednak nad tym pracują.

 

Jesli zaś chodzi o wygląd interfejsu, to proponuję, abyśmy dali sobie z tym spokój. Nie wiem, jak krytycy tego interfejsu, ale ja widzę je sporadycznie tylko wówczas, gdy programuję nagrania lub ustawiam opcje odbiornika. Zawsze sądziłem, że tuner satelitarny służy do oglądania programu telewizyjnego, a nie do podziwiania jego menu. Urodą ono nie grzeszy, ale jest czytelne. A to najważniejsze. W wielu odbiornikach mamy do czynienia z ferią barw, małą czcionką, czy nahalną ikonografią. Z dwojga złego wolę takie rozwiązanie, jakie oferuje Ariva. To naprawdę drugorzędna sprawa.

 

Moim zdaniem Ferguson powinien dokonac rewizji polityki związanej z umieszczaniem nowych softów. Mianowicie powinien zamieszczaż również archiwum starszych wersji. Co najmnniej od kilku wersji nie ma żadnych powodów do tego, aby odcinac uzytkowników od poprzednich wersji oprogramowania. Nie każdy pamięta o zrobieniu sobie dumpa posiadanego softu. A doświadczenie pokazuje, że kolejne wersje coś wprawdzie poprawiają, ale juz niekoniecznie czegoś nie psują. Wniosek, aby okreslać nowe wersje mianem testowych ma w tej sytuacji sens. Zalecanie wgrywania nowej wersji oprogramowania wszystkim użytkownikom jest niestety zbyt pochopne.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...