Skocz do zawartości

SENDER - bezprzewod. przesyłanie obrazu Cyfry+ na drugi TV


Carlito3m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

M.in. na Allegro sprzedają tzw. SENDERY (głownie niemieckiej marki MEDION), które mogą przesyłać obraz Cyfry+ bezprzewodowo do drugiego TV np. w innym pokoju (oczywiście na TV nr 2 można oglądać to samo co na TV nr 1). Do tego mają opcje umożliwiającą działanie pilota Cyfry+ w drugim pokoju gdy jesteśmy przy TV nr 2.

 

Czy ktoś już to przetestował?

Jaki jest obraz, dźwięk? Są jakieś zakłocenia?

Działa w ten sposób też pilot Cyfry+ ?

Jeśli tak to z jakim dekoderem dokładnie?

 

Jeśli ktoś miał styczność z SENDERem, prosiłbym o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie jest to mistrzostwo świata, ale jeśli kupisz np. za 60-70 zł to ujdzie,ale jeśli ktoś chodzi po domu są zakłócenia. Mam mediona i okazjonalnie przez zbrojony sufit przesyła poprawnie i obraz i dzwięk i pilota, ale trzeba spokojnie siedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generuje strasznie dużo zakłóceń, szczególnie dźwięku. Specjalnie kupiłem droższy model, z silniejszą anteną, a efekt taki sobie. Używałem może z 2-3 dni, a później schowałem do szafki i tak już sobie leży ponad 6 miesięcy. Nie warto wydawać pieniędzy na to urządzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Zdecydowanie odradzam stosowania transmitera do zastosowań telewizyjnych, ponieważ uzyskiwana jakość tak obrazu, jak i dźwięku jest raczej mocno dyskusyjna.

 

Do przesyłania sygnału z kamer to urządzenie się nadaje, ale do innych zastosowań już nie za bardzo.

 

W domkach jednorodzinnych, gdzie można zapanować nad większością zakłóceń, zastępczo można próbować, ale docelowo jest to zupełnie nie do przyjęcia.

Jeśli ktoś ma jakieś wymagania wobec obrazu i dźwięku, to nawet modulator nie rozwiąże tu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modulatorami to rożnie bywa, czasami obraz uzyskuje się naprawdę bardzo dobry, w przypadku jednego TV, a nieraz aby to uzyskać przy podłączeniu w sieć naziemnną przy większych odległościach przesyłu tego sygnału nalezy zastoswać dodatkowy wzmacniacz z regulacją wzmocnienia. Ważne też aby wybierać nie sąsiednie kanały nadawania z modulatora, jak również odbierane z TV naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam stosowania transmitera do zastosowań telewizyjnych, ponieważ uzyskiwana jakość tak obrazu, jak i dźwięku jest raczej mocno dyskusyjna.

 

Mógłbyś sprecyzować? Czytałem opinie o tych Senderach i są raczej pochlebne - poza tym sender przesyła ponoć sygnał cyfrowo więc raczej utrata bitów nie następuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyfrowo?

 

To zwykły nadajnik z odbiornikiem pracujący zwykle na czterech częstotliwościach (4 kanały), by wybrać jak najmniej zakłócone pasmo.

 

Proste i dość durnowate urządzenie, choć przy kamerach spisuje się wcale nie najgorzej, ale to zupełnie inna klasa wymagań. :)

 

To są bardzo proste urządzenia i tylko dlatego ich cena jest adekwatna do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przypadku tanich analogowych senderów jest tak jak mówi @Niosący Światło, są też droższe transmitery działające po HDMI i przenoszące sygnał 1080p ale koszt takiej pary nadajnik-odbiornik to około 1 tyś zł (najtaniej udało mi się znaleźć za 930 zł) więc to zupełnie inna klasa cenowa :mrgreen: Ale działa całkowicie cyfrowo i obraz jest jak z kabla HDMI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy transmitter HDMI (obraz przesylany jest cyfrowo w HD) w Polsce to chyba Edimax za ca. 600zl. Jest w roznych sklepach w internecie. Czy dobry jest nie wiem? W Hollexie jest jeden niezly ale kosztuje okolo 1100zl. Pamietajcie, ze takie transmittery potrafia zaklucac internet WiFi. Najlepiej, gdy taki transmitter pracuje dla tego w pasmie 5GHz.

 

Dla mnie te cyfrowe sa malo interesujace, poniewaz ja chcialbym dokupic drugi odbiornik a nie ma na dzien dzisiejszy a analogowe sa - Digitality i Televes! :( Osobiscie polecam te dwa ostatnie analogowe. Sa dobre i tanie. A ten Medion, to jakis tani szajs z Niemiec napewno z tego sklepu z kawa Tchibo. Badziew i nie kupowac lepiej. Kupilem w Tchibo raz pizame i sie podarly spodnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...