Skocz do zawartości

jaki program DVB Dream,Altdvb 2.2,prog,Viewer


hdsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1.jaki program polecacie i dlaczego progdvb łatwy w obsłudze podobnie jak dvbDream, Altdvb poleca poważna osoba z forum ( :) reszta to nie poważni)

Altdvb 2.2 czy to ostatnia wersja programu bo strona domowa jakoś nie wchodzi a nie mogę znależć dobrego opisu jak go skonfigurować prosił bym o jakieś linki

2.mam kartę skystar hd2 i na powyższych programach działa ale gdy wepnę przełącznik diseqc 4 to brak sygnału co robię żle ? albo czego mi brakuje (astre19,2 mam na 4 a hotbirda 16 na 2) i nie chcę zmieniać by astra była pod 1 jak prawdopodobnie jest w DVBViewer TE2 ---- na ss2 przełącznik spisuje się na 100%

3.prof revolution 7301 a skystar hd2 jak popatrzeć na karty to ta pierwsza ma wielką głowicę która kojarzy się z starymi kartami a skystar hd2 wygląda jakoś tak nowocześnie jak to wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oprócz AltDVB i DVBDream godnym uwagi z darmowych programów jest jeszcze SmartDVB, choć to bardzo wczesna wersja: http://www.smartdvb.net

Ostatnia wersja AltDVB to 2.2, strona domowa już nie działa, natomiast opis AltDVB jest w planach - wkrótce coś wrzucę (w maju lub na początku czerwca).

2. Niemal każdy producent kart DVB ma swoją implementację DiSEqC, więc każdy z programów musi być "poprawiany" pod konkretne modele kart DVB. To, że działa na jednej nie oznacza, że na innej karcie będzie (zwykle nie będzie). Do AltDVB rozejrzyj się za Dev_Bda2Driver.int i z niego uruchamiaj kartę - może DiSEqC zadziała. Dla DVB Dream szukaj BDA_ALL.dev i tak samo - korzystaj z niego przy uruchamianiu karty.

3. Wielkość nie świadczy o nowoczesności. Prof ma głowicę zamkniętą w puszkę, aby chronić ją przed wpływem zakłóceń z zewnątrz, w rzeczywistości (bez obudowy) nie odbiega od standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pliki : BDA_ALL.INI i BDA_ALL.dev , ini-- wrzucam do głównego katalogu a .dev -- do Devices czy to cza jeszcze jakoś zainicjować jakimś ptaszkiem w programie ?

odnośnie przełącznika na 4 konwertery i programu DVB Dream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DVB Dream skorzystałem z ScanMan 1.1.0 (BDA_ALL.zip)i sygnał pięknie "doszedł" z DISEqC 4 , w Altdvb 2.2 v 0.1.0.11 - 2008.01.28 Diodato tu zatrybiło ale poległem na ustawieniach przełącznika po prostu jak zobaczyłem SW1 address 10 - z zmiennymi to po prostu odpuściłem poczekam spokojnie z miesiąc (albo wogule mi przejdzie) i skorzystam z opisu AltDVB od Mr. Orbita do tego dochodzą ustawienia grafa kiedyś jakoś mi to wychodziło teraz jestem za leniwy albo po prostu za mało czasu ciekawe kiedy najdzie mnie chęć podłączenia pilota ,pewnie znowu pojawią się pytania : ) tak apropo mam 2 piloty od technisat HD2

wielkie dzięki za odpowiedzi i szybką reakcje Mr. Orbita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po co IP Data - odinstaluj to. Ma być sam DVB Dream. IP Data jest do odbioru danych z satelity i się to instaluje tylko jak jest potrzebne, a tu nie jest. Jak włączasz IP Data to DVB Dream nie będzie działać, bo dwa programy jednocześnie z jednej karty nie mogą korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu Opcje i tam DiSEqC. W oknie, które się pojawi jeśli nie masz w instalacji antenowej przełącznika DiSEqC, to w polu Typ DiSEqC masz mieć Brak. Klikasz na Dodaj satelitę i dodajesz (wybierasz z listy w nowym okienku) Hotbird 6/7A/8 (13°E). Na koniec OK i włazisz w menu kanały - Automatyczne skanowanie - Skanuj - czekasz aż skończy i gotowe.

 

Jeśli w instalacji masz przełącznik DiSEqC lub używasz konwertera typu Monoblock - musisz wybrać na samym początku w Typ DiSEqC opcję v1.0 lub v2.0 i przypisać porty zgodnie z posiadanym układem antenowym.

 

Jeśli nie wiesz, czy masz DiSEqC i co to jest DiSEqC, nie wiesz na co masz ustawioną antenę itp. - sprzedaj tą kartę, bo sobie nie poradzisz. Karty DVB nie są urządzeniami dla laików, a póki co widzę, że jesteś zielony jak pietrucha na wiosnę. Później nawet jak już tą instalację przebrniesz okaże się, że nie masz kodeków, albo że coś się zacznie zawieszać - będziesz wiecznie się męczyć. Dla osób słabo obeznanych z techniką satelitarną lepszym wyborem są zwykłe odbiorniki cyfrowe. Mówię to bez złośliwości - naprawdę jeśli jesteś cienki w te klocki, to będziesz się później na ten sprzęt wkurzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podszedłem drugi raz do tematu Altdvb 2.2 jak kiedyś udała mi się zamiana dba na v 0.1.0.11 - 2008.01.28 Diodato (Dev_Bda2Driver.int ) teraz to nie wychodzi w okienku wyboru ta opcja się nie pokazuje mimo umieszczenia w katalogu Devices

za to ustawienia diseqc w programie okazały się dość łatwe -- pierwsze wrażenie było że za dużo opcji a okazało się że są one zbędne lub odnoszą się do obrotnicy

o czym mogłem zapomnieć ? , jeśli ten problem przeskoczę to pozostanie mi "spamowanie"kodeków" i ułożenie grafa. chciałbym korzystać z interVideo wideo i audio natomiast do H 264 z sonic i takie mam choć może przestarzałe (v6.0.6.56 -- 12.7.04' i kodeka sonic z v.3.3.0.251 22.06.07') pytanie gdzie szukać nowszych kodeków (czy warto ?) oraz czy takie kodeki są odpłatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev_Bda2Driver.int do działania wymaga Visual C++ 2005 Redistributable Package

 

Dla systemów x86 (32 bit)

Dla systemów x64 (64 bit)

 

Z grafem nie jest źle - w AltDVB 2.2 masz opcje Directshow i nie trzeba już kompletnie ręcznie układać grafa przez GraphEdit, jak kiedyś - tylko wskazujesz kodeki w ustawieniach. Zasada z kodekami jest taka - jak działa, to nie ruszaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super, łatka pomogła w końcu obraz zaskoczył

mam pytanie odnośnie wyboru sterowników dba - za każdym razem gdy uruchamiam program pojawia się okno wyboru czy idzie to jakoś zmienić by program nie pytał o wybór sterowników

-- podejrzewam ze dzieje się tak ponieważ program widzi jeszcze sterowniki od karty ss2 i pyta którą k.zainicjować (nawiasem pisząc jak miałem obydwie karty w kompie nic się nie gryzło) ps. nie chce odinstalowywać sterowników od ss2

gdzie ustawić proporcje obrazu bo na monitorze 16:9 wyświetla tradycyjnie 4:3 przez co obraz jest kwadratowy a boki ekranu czarne

-- pewnie ktoś powie ze jestem leniwy i nie chce mi się szukać ale gdzie znajdę świeżą listę transponderów do Altdvb ?. Pewnie są jakieś konwertery a morze wystarczy przekopiować z innych programów .Wydaje mi się ze najbardziej aktualne parametry znajdę na stronach :www.lyngsat.com , http://pl.kingofsat.net/ ale jak te informacje zapisać i jak zaadoptować do programu w jakiś sposób automatyczny bo przecież można by to zrobić ręcznie ale zajęło by to pewnie parę godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie DVBDream:

gdzie ustawić proporcje obrazu bo na monitorze 16:9 wyświetla tradycyjnie 4:3 przez co obraz jest kwadratowy a boki ekranu czarne

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na "obrazie", wybranie "proporcji" i ustawienie wybranego formatu, zaznaczenie opcji "keep aspect ratio". W innych programach może być podobnie.

gdzie znajdę świeżą listę transponderów do Altdvb ?. Pewnie są jakieś konwertery a morze wystarczy przekopiować z innych programów .Wydaje mi się ze najbardziej aktualne parametry znajdę na stronach :www.lyngsat.com , http://pl.kingofsat.net/ ale jak te informacje zapisać i jak zaadoptować do programu w jakiś sposób automatyczny bo przecież można by to zrobić ręcznie ale zajęło by to pewnie parę godzin

KingOfSat - wejdź do listy jakiejś pozycji satelitarnej, np. Hot Bird http://pl.kingofsat.net/pos-13.0E.php i w pierwszej tabelce masz "statystyki" oraz kolumnę oznaczoną jako ".ini", czyli pliczej z listą transponderów. Taki pliczek można ściągnąć, zapisać i wrzucić do katalogu "transponders" (lub podobnego) w miejscu gdzie jest zainstalowane oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wyboru sterowników dba - za każdym razem gdy uruchamiam program pojawia się okno wyboru czy idzie to jakoś zmienić by program nie pytał o wybór sterowników

-- podejrzewam ze dzieje się tak ponieważ program widzi jeszcze sterowniki od karty ss2 i pyta którą k.zainicjować (nawiasem pisząc jak miałem obydwie karty w kompie nic się nie gryzło) ps. nie chce odinstalowywać sterowników od ss2

Zamiast Select w oknie na początku wybierz Set Default - program wybierze konfigurację jako domyślną i więcej o nią się nie będzie pytał (ale jest możliwość jego przywrócenia - w ustawieniach przy Default DVB Device po prawej jest Clear - klik i po restarcie okno wraca ;) )

 

Obraz jest tak jak przypuszczał @pitter pod prawym - Video Aspect Ratio i albo Letterbox (jest wybrany domyślnie, więc pewnie robi Ci 4:3 z pasami), Stretch 4:3 lub Stretch 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za podpowiedzi które doprowadziły mnie do uzyskania obrazu i ogólnego rozeznania po programie.

coś jednak się kiepczy bo nie wszystkie programy się wyszukują , jakby ustawienia diseqc działały losowo - doszłem do momentu iż zacząłem mieć wątpliwości czy dany nr satlelity jest przypisany do odpowiedniego gniazda diseqc

postanowiłem zamieścić taką mini pigułkę tego co tu się dowiedziałem zwłaszcza od Mr.Orbita który trafnie rzeczowo oraz szybko odpowiada ps. mam nadzieję ze zonka nie zrobiłem

do kart ss hD2 (dba)

1. by działał przełącznik diseqC 4 należy: umieścić 2 pliki Dev_Bda2Driver.cfg i Dev_Bda2Driver.int w katalogu Devices

2. uruchomić program (AltDVB) w okienku wyboru wybrać : v 0.1.0.11 Diodato (2008.01.28) ,kliknąć na zieloną kulkę następnie kliknąć na select

2a. jęśli w okienku wyboru nie pojawi się :v 0.1.0.11 Diodato to należy pobrać plik ze strony np.microsoft o nazwie vcredist_x86.exe 2,56 mb (dla sys. 32 bit) a dla

syst. 64 bit :http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=90548130-4468-4BBC-9673-D6ACABD5D13B&displaylang=en

3.w głownym oknie programu po prawej stronie w połowie klikamy na SATELIITES następnie nieco niżej na białym polu klikamy prawym przyciskiem myszy na ADD SATELLITE

wybieramy nazwę satelity na ktore mamy skierowane konwertery i czasze podwójnym lewym kliknięciem

4.interesuje nas w zasadzie 2 opcje : diseqc switch1 i tu wybieramy committed dla 4 LNB (konwertery), simple dla 2 LNB do wybranej uprzednio satelity

przypisujemy wejście przełącznika diseqc LNB 1 do 4 (nie zapomnijcie kliknąć na SAVE) i powtarzamy czynność dla kolejnej satelity od kliknięcia prawym przyciskiem myszy na ADD SATELLITE

5.przyszedł czas na GRAPHA czyli dobranie i "sparowanie" odpowiednich kodeków audio , wideo i wideo h264

zeby cokolwiek z tego wyszło to takie kodeki powinniśmy już być i na ogół są w systemie od innych programów co prawda ja musiałem doinstalować kodek do obrazu w standardzie H264 i wybrałem kodek firmy sonic

z lewej strony klikamy w zakładkę SETTINGS i tam klikamy ponownie w mały plusik przed napisem DIRECTSHOW wybieramy graph-DVB-Main

 

z pliku np.0130.ini znikają dane -- czyli po ściągnięciu pliku ma dodatkowe dane a po skanowaniu je gubi - ,34,DVB-S,QPSK

1=10719,V,27500 ,34,DVB-S,QPSK

2=10723,H,29900 ,34,DVB-S,QPSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz bardziej konkretnie rzucić co się nie wyszukuje. Czy jak zaznaczysz wszystkie częstotliwości, to w oknie skanowania masz gdzieś "No signal"? Jeśli tak, to przy których częstotliwościach.

 

Ginięcie danych z King of Sat: tak się dzieje, bo King of Sat ma swoje modyfikacje w formacie pliku, AltDVB ich nie rozumie i usuwa. Większość danych jest mimo to nieistotna, więc można to olać. Co najwyżej jeśli DVB-S2 znika, to może mieć znaczenie, ale najpierw sprawdź co niewyszukuje, powoli dojdziemy do sedna problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

posiadam od jakiegoś czasu zintegrowaną grafikę z płytą główną Ati radeon HD 4250 i chcę ją zaprząc do pomocy w dekodowaniu H264 z powodu obciążenia jedno rdzeniowego procka 80~~95%

gdzie się takie opcje aktywuje - w ustawieniach kodeka,k.graficznej czy programu do odbioru SAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoreAVC ma w swoich ustawieniach, czy korzystać z nVidia CUDA, niestety o ATI nic tam nie ma, więc nie wiem jak zmusić Radeona do obsługi dekodowania sprzętowego H.264 :/ Prawdę mówiąc specjalnie przy ostatnich zakupach brałem specjalnie GeForce, bo wiedziałem, że CoreAVC (którego posiadam) wspiera akcelerację i będzie git (i się nie myliłem ;) ) W każdym razie z ATI też musi się to dać jakoś zrobić - nie mam koncepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spoglądałem na różne ustawienia - nie widzę. Albo nie pamiętam i nie mogę znaleźć, albo to z automatu idzie. ;) Przykładowo SmartDVB + kodek Cyberlinka i obciążenie procka przy HD około 20% (dwurdzeniowy Athlon 2,9 GHz), podnosi się trochę temperatura Northbirge (znaczy grafika, HD 4200, czymś tam się zajmuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...