Skocz do zawartości

Kilka pytań do użytkowników prof 7500


maniek.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam kilka pytań co do tunera prof 7500:

1. Czy działa on z phoenix'em?

2. Czy działa on z media portalem?

3. Czy pilot działa bez problemu w różnych aplikacja itp.?

4. Czy ciężko go skonfigurować?

5. Czy powinien dać sobie rade na atomie z ionem?

6. Czy jest coś innego na usb godnego polecenia?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak (już wielokrotnie to tłumaczyłem - Phoenix nie gada w ogóle bezpośrednio z kartą DVB, czyli Phoenix działa z każdą kartą DVB, jeśli tylko oprogramowanie obsługuje wtyczki MDAPI i widzi samą kartę).

3. Zależy od aplikacji, pilot pracuje jako HID, emuluje klawiaturę, jak się da soft skonfigurować w ten sposób, to będzie działać (AltDVB, SmartDVB - działa, DVBViewer - kiepsko)

4. Tak jak każdą inną kartę na USB - trudność konfiguracji nie zależy od karty, tylko od wybranego oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam kilka pytań co do tunera prof 7500:

5. Czy powinien dać sobie rade na atomie z ionem?

6. Czy jest coś innego na usb godnego polecenia?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ad.5 Działa świetnie z platformie IONITX, sam mam jeden HTPC na Zotac'u A-E z Prof'em 7500 podpiętym pod USB.

Ad.6 Na USB zdecydowanie polecam ten model. Mam jedną sztukę (nowy, zafoliowany, ze stickerem na pudełku), jeśli jesteś zainteresowany mogę sprzedać po dobrej cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz za ION'em na Allegro.

 

Zależy jakie oprogramowanie chcesz wykorzystać. Ja korzystam naprzemiennie ze DVBViewer oraz SmartDVB i jestem zadowolony. Raz skonfigurowany acamd do kanałów C+ oraz Polsatu załatwia sprawę. Czasem równiez trzeba zaktualizować wtyczkę do kanałów pay - [cenzura] oraz listę kluczy. Ale to raczej sporadycznie - zależy na jakich satelitach będziesz przesiadywał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdikDVB jakich kodeków używasz i w jakim systemie w DVBViewer bo ja używam tej karty na Asrock ION 330 HT pod W7RC ale zdarzają się przycinki obrazu na hd raz na jakiś czas i nie wiem czy to wina starego phoenixa , czy jednak kodeki? zastanawiam się nad zakupem sprzętowego dekodera od broadcoma i wstawić w miejsce karty wi-fi ale nie wiem czy to ma sens, kolejne inwestycje w htpc a efekt niepewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem sporo testów eksperymentując z kodekami i zostałem przy WinXP. Powód? Mniejsze wymagania sprzętowe systemu w odniesieniu do W7. ION pomimo, że ma procesor dwurdzeniowy nie jest jednak demonem szybkości, a jeśli dodamy do tego wszystkie efekty graficzne, jakie oferuje Windows 7 zostaje bardzo mało mocy na odtwarzanie kanałów HD.

 

Obecnie korzystam z Cyberlinka w wersji 9 i 10, ponieważ daje najlepszą jakość obrazu obciążając procesor w niewielkim stopniu. Moje spostrzeżenie odnośnie DVBViewer. Jeśli masz problem z płynnością na kanałach HD to pokombinuj z ustawieniami OSD, chodzi o zakładkę OSD - Wygląd i pozycje: Jakość grafiki, Jakość tekstu, Jakość obrazu. Jeśli wyłączysz całkowicie OSD zapewne przycięcia ustąpią, ale przecież nie o to chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej bym chciał mieć tak jak tu na filmiku -

- czyli oglądam dvd, zdjęcia, klikam telewizja i mam telewizje.

Znalazłem nawet mniej więcej jak to zrobić:

Mediaportal i acamd

 

Pobrać acamd 0.6.1.8

1)w TV-Server Configuration stawiamy ptaszka przy cam enabled...

2)ustawiamy this card can decode na 1

 

3)wyłączyć tvservice w Usługi (uruchom -> services.msc -> ok)

4)uruchom -> cmd enter

cd c:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal TV Server

(odinstalować filtr mdapifilter 2009 jeżeli ktoś ma regsvr32 /u MDAPIFilter.ax)

5)przekopiowywać filtr z acamda (plik MDAPIFilter.ax) do w/w lokalizacji i zainstalować filtr poleceniem

regsvr32 MDAPIFilter.ax

6)uruchamiamy tv service

7)powinny utworzyć się katalog w katalogu MDPlugins jeżeli nie musimy odpalić jakiś kanał kodowany.

USB 2.0 BDA DVB Capture0 i tu wrzucamy resztę plików z acamd

 

konfiguracja acamd w cardclient i w acamdpmt i powtarzamy punkt 3 i 6

Mało z tego rozumiem ale pewnie z waszą pomocą dałbym rade. Ale mimo wszystko trochę to trudne - tak więc najpierw zadzwonię do cyfry czy nie chcą mi może dać dekodera hd, jeśli nie to dopiero się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc tak - wiem że na 90% biorę ion'a + 7500, ale za to pojawiły się następne pytania:

1. Czy pilotem od tunera muszę celować w tuner, czy to jest jakoś na radio czy inne bloetooth'e? Jeśli tak to co zastępczego polecacie - tuner by poleciał za szafę, i wtedy potrzebowałbym jakiegoś innego pilota.

2. W razie jakby ten sposób z mediaportalem nie zadziałał - czy ten dvbviewer i altdvb posiadają jakieś "nakładki graficzne", czy wyglądają jak na screenach?

3. Jakie kodeki? "Super mega paczki" typu k-lite czy satsuki wystarczą?

4. Czy phoenixa brać na coma czy usb?

5. Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć zanim to kupię?

 

Proszę o szybką odpowiedz,

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. DVBViewer ma pełne OSD, AltDVB nie bardzo - jest wtyczka, ale wyglądem nie powala.

3. Prywatnie jestem przeciwnikiem mega paczek, bo robią syf w systemie, ale dla osób mało zaawansowanych - najprostsza droga

4. USB jest wygodniejszy, bo nie potrzebuje dodatkowego zasilania

5. Konfiguracja nie jest łatwa, zawsze przed tym przestrzegam, tunery są łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Konfiguracja nie jest łatwa, zawsze przed tym przestrzegam, tunery są łatwiejsze.

Tak, czytałem, ale z tego co czytam to wynika: kilka dni się pomęczę i mam spokój, a kupię np. arivę to nigdy nie będę miał spokoju.

4. USB jest wygodniejszy, bo nie potrzebuje dodatkowego zasilania

Ale w konfiguracji nie ma to źadnego znaczenia?

 

 

Przypominam o pytaniu 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...