Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pisałem ostatnio w sprawie anteny i sprawdziłem działa i teraz mam pytanie czy zainstalowanie dekodera i ustawienie programów samemu jest trudne ?tzn wystarczy podłączyć dekoder do anteny i tv włożyć karte i samo się programuje?jutro idę podpisać umowe i jeżeli montaż dekodera i ustawienie kanałów nie jest trudne to zaoszczędziłbym na montażu .Prosze o szybką odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pisałem ostatnio w sprawie anteny i sprawdziłem działa i teraz mam pytanie czy zainstalowanie dekodera i ustawienie programów samemu jest trudne ?tzn wystarczy podłączyć dekoder do anteny i tv włożyć karte i samo się programuje?jutro idę podpisać umowe i jeżeli montaż dekodera i ustawienie kanałów nie jest trudne to zaoszczędziłbym na montażu .Prosze o szybką odpowiedz :)

Jak masz dobrą instalację antenową to wystarczy tylko podpiąć dekoder do niej, do tv i do zasilania, włożyć kartę i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców.

Po ostatnich wiatrach cos sie porobilo z moja antena, bo coraz czesciej mam wyswietlany komunikat "brak sygnalu". Pozyczylem sobie z roboty "Spectrum analyzer" i tutaj sie zaczely schodki, poniewaz lapie sygalow od groma i jeszcze ciut, metoda dedukcji doszedlem do tego, ze lapia sie telefony na 900 i 1800 Mhz, pewno jeszce jakis DECT i WiFi na 2.4 GHz. Wejscie TV SAT w/g instrukcji dekodera to 950 MHz - 2.15 GHz

I tutaj pytanie do fachowcow, na jaka konkretna czestotliwosc mam ustawic sprzet, zeby pokazywal nosna TVP1 lub TVN (rozne polaryzacje).

Sprzet mam podlaczony przez rozgaleznik odcinajacy skladowa zasilania. Na razie cwicze tuz przy dekoderze, ale jutro chcialbym sprobowac z drabina.

 

Sprawa zalatwiona. Mam antenke 60 cm siatkowa. Na czzestotliwosci 1.862 GHz udalo mi sie ja ustawic na -51dBm (pomiar za splitterem) , to najlepsze co moglem osiagnac. Sadze, ze wynik na dekoderze jest nawet lepszy (bo splitter), pokazuje porzadne 4.5.

Najbardziej chodzilo mi o ustawienie polaryzacji i "spectrum analyzer" jest wysminitym urzadzeniem do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi się umowa z cyfrą+ i teraz mam pytanie czy mam zwrócić gdzieś kartę. Bo mam dwie jedną tą przed wymianą kart i tą po wymianie kart. Tam gdzie zamawiałem cyfrę powiedział mi, że nie trzeba nic zwracać ale chyba na tym forum czytałem, że karty podlegają zwrotowi. Żadnego dekodera na wypożyczenie nie brałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę której numer zaczyna się od

1 24.77.... musisz zwrócić

Odszkodowanie za kartę wynosi 100,- PLN (jeśli zgłosisz to w Cyfrze w ciągu 30 dni od rozwiązania umowy)

Kara za nie zwrócenie karty w terminie 30 dni (od rozwiązania umowy) to 300,- PLN.

...co to za punkt udzielił Ci takiej informacji?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych.Wszedłem w ustawienia techniczne i przez przypadek skasował mi się TID2 na zero.Wpisalem ponownie z instrukcji obsługi ten parametr,czyli 198,ale nie mogę przeprogramowac terminala,bo pojawia się komunikat,że nie znaleziono żadnego programu i należy sprawdzić parametry odbioru i ustawienia anteny.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dodaniu kanału Crime & Investigation mam jakiś dziwny obraz i nie wiem czy to występuje tylko u mnie czy u wszystkich. Mam pakiet Prestiżowy+ i tylko ten kanał ma taki dziwny format poprzednio miałem tak z Orange Sport Info, ale tylko początkowo - też tak macie ? TV to Sony Vega 29

 

Daje jeszcze screena jak to wygląda

 

020320101115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MediaGuard - popularny system warunkowego dostępu - stosowany przez platformy zbliżone do Canal+, w tym przez Cyfrę+; opracowany przez firmę Canal+ Technologies, aktualnie w rękach firmy Nagra, właściciela systemu Nagravision; system nazywany też Seca lub Seca-MediaGuard.

 

ta informacje jest dla tych szczególnie : @tomo21 to jest odpowiedz na to w jakim systemie jest kodowana C+

 

PS : Znaleziona w Satkurier FaQ dział słownik pojęć satelitarnych Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytając o możliwość przedłużenia umowy, dostałem informacje od dystrybutora, że:

- dla pakietów komfortowy, możliwa jest dzierżawa tylko Philips PVR HD

- dla pakietów prestiżowy, możliwa jest dzierżawa Pace.

 

Czy ktoś może to potwierdzić ?

Zależałoby mi, żebym mógł rodzicom przedłużyć umowę, tak aby zostali przy pakiecie Komfortowy (Komfortowy+), mieli jako opcję Mezzo i ewent. dodatkowy jakiś kanał HD oraz Pace PVR HD.

Na dekoderze zależy mi głównie ze względu na PVR, a dopiero w drugiej kolejności na HD.

 

Pozdrawiam,

Qlex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! Jutro podpisuje umowe z Cyfra. Wypowiedzialem umowe CP i zostal mi po nich dekoder SD Samsung. Chciabym na nim w drugim pokoju odbierac kanay FTA (Puls, Rebel TV, VIVA itd). I teraz mam pytanie. Czy jest mozliwe, by zarowno programy z dekodera cyfry jak i kanaly w drugim pokoju z dekodera cp odbierac z jednej anteny w sensie czaszy satelitarnej ? A jesli tak, to czy bedzie potrzebny podwojny konwerter czy wystarczy pojedynczy ? I co jeszcze byloby potrzebne ? Kabel, druga koncowka do dekodera i czy jeszcze cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe. Musisz zakupić konwerter Twin, który będzie miał 2 wyjścia np. taki

 

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=24&id=650

 

Poza tym potrzebny Ci dodatkowy kabel, 2 koncówki F-ki i tyle. Założysz końcówki na kabel, podłączysz z jednej strony do satelity a z drugiej do dekodera i działa :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis podpisalem umowe z Cyfra. Mam dekoder Strong, zainstalowaem sobie liste kanalow, tylko ze da sie ogladac tylko kanaly FTA, a przy reszcie jest czarny obraz i napis "Kanal kodowany", nawet na TVP 1 , 2, TVN. Co mam zrobic ? Dzwonic na infolinie Cyfry czy do tego goscia, co zawieralem z nim umowe ? I czyja to moze byc wina ? Cyfry czy kogos innego ?

 

Zalezy mi na szybskiej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...