Skocz do zawartości
  • 0

problem z diseqc


Dawid6237
 Udostępnij

Pytanie

Mam problem ostatnio gdy dokładałem dodatkowy konwerter aby mieć astre i konwenter miałem już ustawiony.Potem przyszedł czas na podłączenie kabli do diseqc i gdy podłączyłem była tylko astra a hotbirda nie było i gdy przemieniałem kable na odwrót to też była astra.Wszystko robiłem co się dało.Jaki może być w ty problem może diseqc jest zepsuty ? Niech ktoś mi doradzi co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@jacekplacek: @Dawid6237 napisał, że zamieniał kable miejscami na wejściu przełącznika i nie powodowało to żadnej zmiany, więc konfiguracja odbiornika raczej nie ma znaczenia.

 

@Dawid6237: Moja hipoteza:

Przełącznik ma zwarcie polegające na jednoczesnym podawaniu na wyjście sygnałów z obu wejść. Głowica odbiornika dostraja się do mocniejszego sygnału, dlatego nawet zamiana kabli powoduje odbiór cały czas z tego samego (mocniejszego) konwertera.

To wszystko oczywiście czysto hipotetycznie, gdyż:

- nie mam pojęcia czy taka usterka jest w ogóle w przełączniku możliwa do zaistnienia,

- nie mam pojęcia jak odbiornik zareagowałby na jednoczesne podłączenie dwóch konwerterów.

Zamień miejscami konwertery w uchwytach. Jeśli po zamianie miejscami konwerterów tym razem będzie działać tylko Hot Bird, byłoby to w pewnym stopniu potwierdzeniem mojej teorii. Chociaż moc promieniowania satelity też może mieć znaczenie i nadal będzie odbierać tylko Astra. Nie wiem.

Bez wymiany przełącznika raczej się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja to wszystko robiłem na dekoderze Cyfrowego Polsatu mini a porty w dekoderze były przemieniane.Jutro próbuje na dekoderze dsb 606 więc zobaczę co będzie . A przełącznik kupowałem na hollex taki http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... vefrontier i jest tam napisane że jest on 1.0/2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj robiłem zeza na astre 1 i gdy już go ustawiłem zaczynałem szukać kanałów tylko na konwerterze astra 1.Znalazło mi tylko kanały kodowane z różnych transporderów a żadnego Fta.Potem zacząłem podłączać do przełącznika astre 1 i hotbird i nie było w górnym pasku sygnału ani w dolnym.Co jest przyczyną że nie chce mi znaleźć żadnych kanałów Fta na astra 1 a na hotbird kanały śmigają ? Dekoder którym mam to dekoder echostar dsb 606 Cyfrowego Polsatu.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony konwerter "zez". Podłącz go kablem bezpośrednio do tunera omijając DiSEqC, a port przełącznika w menu tunera ma być taki jak obecnie masz dla Hot Bird'a.

Możesz mieć nieaktualną bazę transponderów dla 19,2E. Wypisz tutaj np. pierwszych 10 częstotliwości, może wszystko się wyjaśni... Albo wypisz przykładowych kilka stacji z początku listy, które Ci wyszukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam pojawił mi sie duzy problem z przełącznikiem diseqc otóz dzis na moim dekoderze od rana pojawił sie komunikat ze nie ma sygnału z hotbird i trzeba zmienic ustawienie anteny i na górze komunikat ze przełacznik diseqc wyłaczony myslałem ze jest to spowodowane burzami ale jednak nie postanowiłem podłaczyc kabel bezpośrednio do dekodera to pojawił sie sygnał a gdy ponownie podłączyłem prfzełącznik to nie mam sygnału na zadnej satelicie.

Wczesniej wszystko było ok chodziło bez przeszkód znak zapytania czy to oznacza ze przełącznik nawalił i trzeba kupic nowy bo niewiem co może byc innego tym bardziej ze wszystkie ustawienia sprawdzałem i na przełaczniku nigdzie nie ma sygnału. Przełacznik mam kilka miesiecy 4/1 za 20zł. a mój dekoder to technisat pospolity dodawany do tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet jeśli odbiornik nie ma skonfigurowanego (w ustawieniach) przełącznika DiSEqC (tak jakby przełącznika nie było), w przełączniku domyślnie wybrane jest jedno wejście (ustawienie defaultowe) - przeważnie pierwsze.

Z opisu wynika, że przełącznik DiSEqC jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mam podobny problem, jezeli mam sygnal z astry to znika hotbird i odwrotnie, problem pojawil sie nagle, wczesniej wszystko dzialalo. dekoder (samsung z cyfrowego polsatu) wykluczam, podlaczylem dekoder ktorego uzywalem wczesniej i jest tak samo, nowy przelacznik diseqc tez nic nie zmienil, moge ogladac programy z astry lub hotbirda ale nie jezeli obydwa kable sa jednoczesnie podlaczone do diseqc, co jeszcze moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

problrm rozwiazany :D

przy odkrecaniu kabla od dekodera na moment pojawil sie obraz, poruszalem kablem i obraz raz byl raz nie, nowa wtyczka, porzadnie zmontowane i dziala (narazie przynajmniej)

Nie bardzo rozumiem jak to jest mozliwe, ze przy braku dobrego kontaktu miedzy kablem a dekoderem byl obraz z jednej satelity a z drugiej nie, powinien chyba albo byc z dwoch albo wcale???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...