Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

....Sky zapłacił mniej niż Canal+ w Polsce za ligę Polską.

Bardziej chodzi o rodzimą lige. Sky tak mało za swoją/angielską nie płaci ;)

Podam przykład ligi tureckiej, bo Sky był tylko jako przykład i nie miałem na myśli ligi angielskiej. Nie wiem jakie są telewizje w Turcji. Powiedzmy, że prawa w Polsce do polskiej ligi kupuje Telewizja Polska, a w Turcji do ligi tureckiej Telewizja Turecka. Telewizja Polska zapłaciła powiedzmy 500 mln zł za polską ligę, a Telewizja Turecka 300 mln zł za ligę turecką. Liga turecka w rankingu UEFA zajmuje 10 miejsce, a liga polska 24. Widać wyraźną różnicę. I nie zestawiamy tu ligi polskiej z ligami zagranicznymi na polskim rynku tylko rodzimą ligę na rodzimym rynku z inną ligą na jej rodzimym rynku. Krótko mówiąc zmierzamy powoli do takiego absurdu, że Canal+ czy inna polska telewizja za polską ligę będzie więcej płacić niż brytyjski Sky za ligę angielską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi

 

W ktoryms programie TV pojawił sie watek ligi tureckiej i jej cena naprawde jest wysoka. Jak dobrze pamietam pod wzgledem ceny jest to juz czwarta liga w Europie ( az sam sie zdziwiłem). Chodzą słuchy ze to ma byc w przyszłosci kolejna liga jaką wykupi Eurosport.

 

Niepotrzebnie ciagle piszesz o tych 500 mln co do naszej , bo przeciez nikt tyle za nia nie zapłaci a wcale sie nie zdziwimy jak to bedzie jeszcze mniej niz za ostatni 3 letni kontrakt czyli mniej niz 360 mln ( 240 C+, 120 Orange ) . Ekstraklasa SA dobrze zdaje sobie z tego sprawe ze są sojusze pomiedzy stacjami i podziela sie one kosztami a piszac ze zaraz polska telewizja bedzie wiecej placic niz Sky za swoja angielska to chyba sobie zartujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga turecka była podana jako przykład i to co napisałem niewiele miało wspólnego z rzeczywistością prócz rankingów. A o 500 mln w tym momencie piszę drugi raz, więc nie wiem skąd wziąłeś te ciągle.

Nie, nie żartuję, bo to Polska właśnie i wszystko jest możliwe. I tak jak pisałeś wcześniej coś jest tyle warte, ile ktoś za to daje, a za polską skopaną jak na razie nikt nie daje 500 mln (trzeci raz ;-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, podana jako przykład ale dobry przykład choc akurat moze nie ze wzgledu na Twoj punkt widzenia ;)

 

Zobaczysz, skonczy sie za te 3 najblizsze lata okolo 300 mln podzielonych na dwoch "sojuszników" albo i mniej to stacje bedzie kosztowac jak wejdzie T-Mobile i tyle. Rusko za bardzo wział do siebie to ze zbliza sie EURO i ze niewiadomo ile moze dotaac a nie dostanie ;)

 

Jakos w 2008 jak Canal Plus wydawał na 3 letni kontrakt 360 mln a potem za 120 odsprzedał czesc praw Orange to jakos mniej osob bulwersowało sie i było oburzonych co do ceny niz teraz. Teraz moze sie okazac ze bedzie i taniej a oglada sie to lepiej niz 3 lata temu chcoby ze wzgledu na to ze przez 3 ostatnie lata powstały nowe stadiony albo zostały zmodernizowane. Jeszcze jak od przyszłego sezonu zostanie oddany stadion na ktorym bedzie grał Slask i PGE Arena na ktorym bedzie grała Lechia to jeszcze lepiej bedzie to w TV wygladało niz w 2008 przy wczesniejszym przetragu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stadiony we Wrocławiu i w Gdańsku to obawiam się i niestety jestem właściwie pewny, że w 3/4 będą puste. Z własnego doświadczenia chyba wiesz, że np. w Poznaniu na Ekstraklasie stadion nie zapełnia się do ostatniego miejsca. Co oczywiście nie zmienia faktu, że przy okazji meczów będzie można zobaczyć nową infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi- co do frekwencji- w Poznaniu lesne dziadki z Wronek przeliczyli sie z cenami myslac ze na lige ludzie beda walic tlumnie tak jak na puchary ! W Berlinie mecz Herty z Bayernem mozna zobaczyc za 9 euro czyli 35 zl w Poznaniu mecz z Jaga czy Widzewem to 55-80 zl ! ( nie licze najtanszych miejsc w kotle bo tam 95% to karnetowcy !Mimo tych cen srednia to 21 tys- w przyszlym sezonie jesli ochlona i obniza ceny powinno chodzic po 30 tys na mecz co jest juz europejskim wynikiem ! ( a dochodzi jeszcze beznadziejny styl gry Lecha)

We Wrocku i Gdansku juz kalkuluja jakie ceny ustalic i wydaje mi sie ze po minimum 20 tys bedzie tam chodzic- zobacz co bylo na Craxovii- stary stadion -2-3 tys ludzi- nowy stadion - 10 tys mimo beznadziejnej gry !!

PS- Melosa -widze ze pojawiles sie na forum Canal+ :)) Ja tam dopiero boje tocze z milosnikami Boltonu czy Palermo:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny biletów na polską ekstraklase nie powinny być droższe niż 40zł, bo to po prostu kpina jak widzi się stawki na Legie. :roll: 200zł za 1 mecz? I do tego zespołu, który przegrywa wszystko jak lece? Rozumiem taką kwote wydać na mecz Arsenalu, Barcelony .... ale na jakąś Legie? Parodia! A najgorsze w tym jest to, że takich ludzi jest sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny biletów na polską ekstraklase nie powinny być droższe niż 40zł, bo to po prostu kpina jak widzi się stawki na Legie. :roll: 200zł za 1 mecz? I do tego zespołu, który przegrywa wszystko jak lece? Rozumiem taką kwote wydać na mecz Arsenalu, Barcelony .... ale na jakąś Legie? Parodia! A najgorsze w tym jest to, że takich ludzi jest sporo ...

Zauważ, że dla kibiców to nie jest "jakaś Legia".To klub z którym często sympatyzują od dziecka.A prawdziwy kibic charakteryzuje się tym, że jest też z klubem kiedy ten ma gorszy okres, a nie tylko kiedy osiąga sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie mecze typu Lech-Podbeskidzie, Lech-Polonia Bytom przychodzi po około 20 tysięcy kibiców.Bilety powinny być w Ekstraklasie na takie mecze ze słabszymi rywalami ulgowe od 20 zł, a dla dorosłych od 40zł, a z lepszymi drużynami ulgowe od 40 zł, a dla dorosłych od 60 zł.Zależy jaka cena, od trybuny i miejsca na niej.Na niektóre ligowe mecze bilety są trochę za drogie.To do końca sezonu, czyli ostatniej 30 kolejki, która zostanie rozegrana 29 maja przetarg powinnien się chyba rozstrzygnąć, bo ostatnia wersja była chyba taka, że się rozstrzygnie w maju.Zobaczymy w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie "nie na temat" czy już coś ruszyły w sprawie "Przetarg na transmisje Ekstraklasy od sezonu 2011/12" ? Oraz czy wasze rozmowy na temat liczby kibiców i inne nie związane z tym tematem można byłoby wydzielić i nadać odrębny temat? Raz na parę dni wchodzę w ten wątek i muszę czytać dość sporo informacji nie związanych z tym tematem. Z góry przepraszam, że zwróciłem Wam (tym piszącym nie na temat) uwagę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś ruszyło ? Nic nie ruszyło.

 

Czekaj na oficjalną decyzje Rusko i Ekstraklasy S.A.

 

Mozesz sie jej spodziewac do konca obecnego seoznu czyli do konca maja (wersja optymistyczna).

 

a co do rozmow w tym temacie są tyle samo warte albo i wiecej od tych newsów spładzanych w ciagu ostatnich miesiecy przez Przeglad Sportowy/sports.pl w ktorych rowniez pojawiają sie same spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ceny biletów na polską ekstraklase nie powinny być droższe niż 40zł, bo to po prostu kpina jak widzi się stawki na Legie. :roll: 200zł za 1 mecz? I do tego zespołu, który przegrywa wszystko jak lece? Rozumiem taką kwote wydać na mecz Arsenalu, Barcelony .... ale na jakąś Legie? Parodia! A najgorsze w tym jest to, że takich ludzi jest sporo ...

Kolejny raz zakupiłem karnet (klub kibica) na mecze mojej drużyny w Ekstraklasie (runda wiosenna) i pojedyncze wejście na mecz ligowy kosztuje mnie 8,57zł (60zł za 7 meczy) więc jak widać, na niektórych stadionach ceny wejściówek są bardzo przystępne.

 

ps.Oprócz meczy na szczeblu mistrzowskim taki karnet uprawnia także do darmowego wejścia na mecze Młodej Ekstraklasy oraz Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...