Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa ... 4 lata temu uciekli od sponsorowania polskiej ekstraklasy, bo bardziej liczyła się dla nich swoja "nazwa", a przecież nie mogą sobie pozwolić na sponsorowanie swoim imieniem czegoś co jest "złe" :roll: Teraz, gdy już wszystko sie wyjaśnia w sprawie korupcji i praktycznie to zjawisko nie istnieje w ekstraklasie i 1.lidze to nagle są chętni na powrót do sponsorowania tytularnego ekstraklasy. :roll: Teraz to se mogą w nos wsadzić te pieniądze, bo niech francuskie pyszałki sobie nie myślą, że mogą sobie z nas kpić w taki sposób. Sponsor tytularny - T-MOBILE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ile to żałosne Orange było sponsorem tytularnym polskiej ekstraklasy?! 2 sezony ( !!! ), więc nie mówmy tutaj o wpakowaniu przez nich jakiejś dużej sumy. Żabojady z Orange niech lepiej 3mają się już z daleka od polskiej ekstraklasy. Myślą, że Polacy to taki głupi naród, że przyjmie każdego byleby tylko dawał $$$. :roll: Niech stracą jeszcze prawa do transmisji meczy, a będę uradowany po wszystkie czasy!

 

Wracając do przetargu na TV -> Z drugiej strony to 3 lata temu cena zatrzymała się na 360 mln zł. Wtedy ekstraklasa nie miała sponsora tytularnego już, więc cena musiała byc troszke większa. Teraz, gdy są informacje, że T-MOBILE chce zostać sponsorem tytularnym polskiej ekstraklasy moim zdaniem ekstraklasa s.a. powinna obniżyć cene za prawa do TV, bo przecież bedzie miała 2-gie znaczące źródło dochodu. Rozumiem, że sa nowe, piekne stadiony, jest coraz wiecej ludzi, jednak w ciągu tych 3 lata poziom piłki nie wzrósł, więc skąd wzieła się cena 500 mln zl? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim rozumowaniem Fryzjer dostawał kase od Canal+, aby ustawiał wyniki dobre dla Canal+. Kluby tylko troszkę ingerowały do Canal+, aby ten załatwił im dobry wynik :roll: Niestety, to tak nie było kochany. Co ma Canal+ do piłkarzy, sędziów i PZPN ( wtedy to ono decydowało o polskiej ekstraklasie )? Oni tylko płacili kase za możliwość transmisji meczów. To tak jakbyś winił sprzątaczkę firmy budowlanej za to, że jej firma źle wykonuje remont jakiegoś budynku. Opamiętaj się, chłopie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kto wygra, w moim wypadku zależałoby mi jedynie by wygrał ktoś z tej dwójki. Mam i C+ i N-kę, wolałbym żeby zwyciężyła N-ka, choć zdecydowanym faworytem na finiszu wydaje się być C+, który to wg. mnie zwycięży. Najgorszym rozwiązaniem jest powstanie nowego kanału za 15zł, którego dla samej ekstraklapy nie wykupię. Oglądam teraz na OrangeSport (gdzie za 10zł/mc. mam dodatkowo UFC i Elitserien) Jag-Gór i tak mnie to ciekawi, że włączyłem kompa. Dobrze, że za godzinę Puchar Króla, to będzie na czym oko zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty myslisz ze na zachodzie nie ma ukladow ? Bayern Monachium sprzedal mecz Zenitowi w polfinale PUEFA, we Wloszech juz zaczeli buki wycofywac spotkania bo walki zaczynaja krecic juz 7-8 kolejek przed koncem sezonu, w Hiszpanii klub z danego regionu puszcza zawsze mecz rywalom za miedzy itd !To nie jest korupcja wedlug ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o meczu Bayern-Zenit i wszędzie na końcu zdania znalazł się PYTAJNIK ( ? ). Nikt niczego nikomu nie udowodnił, więc ta historia jest w tym momencie tak samo prawdziwa jak UFO nad Warszawą. taka jest prawda. We Włoszech - słynna akcja sprzed paru lat, gdy nawet Juve zostało zdegradowane do SERIE B. Rząd Włoch i wszystkie ważne organizację w ciągu niecałych 2 lat doszli do KAŻDEGO kto maczał w tym palce i zostały pociągnięte odpowiednie konsekwencje za to. W ciągu 2 lat potrafili urwać temu łeb, a w Polsce robią to już 6 rok ( !!! ) i końca nie widać. W tym momencie nie ma tam, żadnych ustawianych meczy ( przynajmniej na poziomie Serie A i B ), wierz mi. Każdy sie tego boi po tym co sie wydarzyło te pare lat wstecz. Hiszpania - jeśli chodzi o mecze, w których grają 2 zespoły z danego regionu i jedna z nich walczy o utrzymanie,a druga jest w środku tabeli i nic im nie grozi, to wg mnie nie jest to korupcja. Oczywiście jeżeli nie biorą za to kasy. Chociaż i tak cięzko mi uwierzyć w to, że w Hiszpani wszystkie zespoły z danego regionu się aż tak bardzo lubią, żeby jedna drugiej odpuściła mecz. To tak jakby w Polsce Lechia odpuściła mecz Arce, albo co gorsza ... Wisła odpuściła Cracovii ( :lol2: ). Albo w Anglii jakby Manchester United odpuścił mecz West Ham'owi. Więc popatrz na to z tej strony. Takie rzeczy, że zespoły z danego regionu się lubią można wyliczyć na palcach 1 ręki w danym kraju, a i tak najczęsciej grają one w niższych klasach rozrywkowych.

 

Sorry za off, ale chcialem odpisac koledze na pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale jestes wielkim optyimista ! Przeczytaj ksiazke Wojciecha Kowalczyka a dowiesz sie jakie uklady panuja w Hiszpanii- ja pamietam mecz bodaj Bilbao z San Sebastian gdzie kibice gospodarzy gwizdali na swoich gdy ci strzelali bramke i byla taka presja ze strony trybun ze goscie mecz wygrali ! Bask zawsze pomoze Baskowi , Katalonczyk Katalonczykowi itd ! Co do meczu Bayernu- wiadomo ze trzeba udowodnic wine a tam dowodow nie bylo niemniej takich spotkan bylo i sa dzieisiatki ale nie ma dowodow nie ma kary ! Gram troche u bukow i juz w sobote jedno spotkanie we Wloszech bylo wycofane z oferty- czasami zdaza sie ze za wytypowanie remisu kurs wynosi 1,20 gdy normalnie oscyluje kolo 3,0 ! Druzyny poprostu dogaduja sie bezgotowkowo , za oddanie punktow w przyszlym sezonie itd- zobaczysz w kilku ostatnich kolejkach jak ekipy ze srodka tabeli beda oddawac punkty- tak jest na calym swiecie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źr. UOKiK

 

PZPN musi zapłacić 450 tysięcy złotych

 

Polski Związek Piłki Nożnej ograniczał konkurencję poprzez uprzywilejowanie jednej stacji telewizyjnej w uzyskaniu licencji na transmisje rozgrywek ligowych. Sąd Apelacyjny w Warszawie potwierdził decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz wysokość nałożonej kary — blisko 450 tys. zł

 

Wyrok dotyczy decyzji UOKiK z maja 2006 roku. Stwierdzono wówczas, że umowa pomiędzy PZPN a Canal Plus ograniczała konkurencję poprzez uprzywilejowanie tej stacji telewizyjnej w uzyskaniu licencji na transmisje rozgrywek ligowych. Zawierała ona klauzulę, która przyznawała Canal Plus prawo pierwszeństwa do uzyskania wyłącznej licencji na transmitowanie meczów w sezonach od 2005-06 do 2008-09. Związek był zobowiązany do informowania stacji o warunkach ofert złożonych przez konkurentów, a Canal Plus automatycznie otrzymywał licencję, o ile w ciągu 30 dniu przedstawił warunki równe ofercie uznanej przez PZPN za najkorzystniejszą. Ostatecznie przetarg (rozstrzygnięty w marcu 2005 roku) wygrał Canal Plus , który złożył najkorzystniejszą ofertę.

 

Za stosowanie praktyki ograniczającej konkurencję Prezes UOKiK nałożył na PZPN karę w wysokości 443 998,73 zł oraz 7 368 712,05 zł na Canal Plus . Przedsiębiorcy odwołali się od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. SOKiK potwierdził, że kwestionowana praktyka naruszała konkurencję, zdecydował jednak o obniżeniu sankcji finansowej wobec Polskiego Związku Piłki Nożnej — do 221 999,37 zł.

 

21 kwietnia 2011 roku Sąd Apelacyjny uznał, że obniżenie kary przez SOKiK było bezzasadne. Oznacza to, że PZPN będzie musiał zapłacić blisko 450 tys. złotych — zgodnie z decyzją wydaną przez UOKiK.

 

Warto wspomnieć, że druga z ukaranych spółek — Canal Plus — już w grudniu 2007 roku wpłaciła do budżetu państwa nałożone przez UOKiK 7,3 mln zł.

 

Zgodnie z prawem przedsiębiorca, wobec którego została wydana decyzja przez Prezesa UOKiK, może się odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wyroku SOKiK przysługuje natomiast możliwość złożenia apelacji w Sądzie Apelacyjnym.

 

 

Canal Plus juz dawno zapłacił i to dotyczy bardziej PZPN a nie dzisiejszej Esktraklasy S.A ale mozna wkleic bo przetarg przetargiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Canal+ użytkownik sbaraf napisał takie coś:

"Jak podaje Przegląd Sportowy, w tym tygodniu rada nadzorcza Ekstraklasy ma poznać ostateczne oferty stacji telewizyjnych. Do końca miesiąca, a może jeszcze przed świętami, kluby powinny podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie.

 

Scenariuszy jest kilka. Według gazety najpoważniejszym jest przedłużenie o kolejny rok obowiązującego obecnie kontraktu (Canal+ z Orange sport), by mieć więcej czasu na stworzenie własnego kanału telewizyjnego. Problem w tym, że stacje telewizyjne mogą nie być zainteresowane inwestowaniem w produkt, który za rok może zostać im odebrany.

 

Nadal w powietrzu wisi pomysł na stworzenia własnego kanału Ekstraklasa TV. W cenie 15 zł miesięcznie widz miałby dostęp do wszystkich meczów. Jednak, jak już wcześniej informowaliśmy, kluby nie są zainteresowane takim projektem, który - jak pokazują przykłady z innych krajów - może okazać się finansową klapą. Z kolei sprzedanie praw nadawcy to pewne pieniądze dla klubów.

 

O dziwo mocną pozycję w przetargu może mieć Canal+. Dlaczego? Jak podaje Przegląd Sportowy, Ekstraklasa jest zainteresowana sprzedażą wszystkich praw jednej stacji. Z drugiej strony na rozstrzygnięcie telewizyjnego przetargu czeka T-Mobile (latem zastąpi Erę), który chce być tytularnym sponsorem Ekstraklasy. Nie będzie nim jeśli telewizyjne prawa trafią do Orange sport."

 

media2.pl

 

Z tego wynika więc, że wyniki powinny być do końca miesiąca, ale nie wiadomo, bo na media2, jak szukałem w googlach, to to było, a jak w to wszedłem, to już nie mogłem znaleźć.Więc trzeba czekać cierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zacytowałes, Przeglad Sportowy czyli sports.pl spłodził 18 stego kwietnia , po czym nastepnego dnia spłodził nastepujacy link ktory juz mowi troche co innego.

 

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Prawa-TV-do-Ekstraklasy-wciaz-bez-wlasciciela,artykul,105493,1,381.html

 

Oba juz były ale wkleje aby czasami ktos po Twoim wpisie raczej nie czekał na wynik do konca kwietnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to będzie jak zacznie się nowy sezon i w ogóle nie będzie żadnych transmisji, bo nie będą się mogli zdecydować komu sprzedać prawa (z tego przetargu robi się farsa według mnie) :D .

 

"Ekstraklasa" i kluby powinny przestać wybrzydzać i próbować wymusić na stacjach te 500 milionów, czy ile tam, tylko brać ofertę tego kto daje najwięcej w tej chwili, bo koniec końców los "Ekstraklasy" i klubów jest przecież uzależniony od stacji telewizyjnych (jak nikt nie kupi praw, to można zwijać rozgrywki), a komuś w "Estraklasie" wydaje się, że jest odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym całym przetargiem nie ma, co się już rozwodzić. Wątek został założony nieco ponad rok temu, a ma niemal 90 stron. Toż to rekordy, rekordów na forum SK. Chyba żaden inny wątek w tak krótkim czasie nie osiągnął takich rozmiarów. A co wynika z tego wątku? A no nic i pewnie nic nie wyniknie. Pierw prowadzone były jałowe rozmowy (także w nich uczestniczyłem) na temat tego, gdzie Ekstraklapa powinna trafić, a teraz dyskusja trwa na temat tego kiedy w końcu skończy się przetarg, którego tak naprawdę nie ma, a toczą się jakieś chore przepychanki. Polska Ekstraklasa w rankingach jest pod koniec trzeciej dziesiątki, a płaci się za nią jakby była dziesiątą. Jak dla mnie jest to chore i nie mają tu znaczenia nowe stadiony czy zbliżające się dużymi krokami Euro 2012, bo jak Ekstraklasa była marna, taka dalej jest.

 

@wisła2010 troszkę mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu się zaczyna :x:roll: Człowieku pisałeś/ było pisane to już 100 razy i co z tego wynika? Czy to spowoduje, że Rusko powie: "ekstraklase oglada w C+ 10 razy wiecej niz Serie A, więc to Canal+ naleza się prawa do polskiej ligi?!"? NIE! Więc przestancie to caly czas pisać, bo to nie ma zadnego znaczenia.

 

Polska liga to bagno, [beep], dziadostwo, upokorzenie sportu, bandyctwo, korupcja .... ALE JEST POLSKA! I zawsze będzie najwazniejsza dla Polaka, który interesuje się piłką nożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi określeniami wyzej na temat polskiej piłki to az tak bardzo sie nie rozpedzaj, tymbardziej ze akurat w piłce idzie ku lepszemu 8) a niektorzy za bradzo naogladali sie słodkich i pieknych hollywoodzkich seriali czyt. hollywoodzkich lig. To w jaki spsob ten przetarg przebiega to rowniez nie mozna zapominac w jakim kraju zyjemy/mieszkamy. Wystarczy spojrzec na debate polityczną czy poziom dzinnikarstwa czy tez samych rządzących. Zreszta czego oczekiwac obecnie od ludzi pokroju Tusk czy Michnik wiec nie ma tez co sie za bardzo dziwic potem ze nawet przetrag odnosnie transmisji w tym kraju wyglada tak jak wyglada, bo to jest Polska a nie elegancja Francja.

 

ALE JEST POLSKA! I zawsze będzie najwazniejsza dla Polaka, który interesuje się piłką nożna.

 

Dokładnie a ten topic i jego ilosc stron i zainteresowanie nim rowniez o tym swiadczy. Wątpie jakby nawet przetarg na włoską tyle trwał to czy byłoby tyle stron tematu a nawet Ci wszyscy abonenci C+ co tak narzekaja na Ekstraklase to i tak pewnie odczuli by jej brak w przypadku przegrania przez C+ przetragu i stracenia mozliwosci obejrzenia na platformie chociaz jednego meczu w kolejce czy Ligi+Extra w zamian za kolejną transmisje z hiszpanskiej typu Bilbao-Sociedad , bo mecz Realu i tak zawsze leci wiec trza byłoby pokazac jakis Sociedad za mecz Ekstraklasy by uzupelnic ramowke. No i jednak wszystkie polskie platformy chcą i walczą o polską lige by ją pokazywać C+, Polsat, N, Orange wiec wcale nie jest tak żle.

 

WESŁOYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi-a tak ciezko zrozumiec ze ta lige oglada 10 razy tylu widzow co francuska czy hiszpanska??

Chyba masz na myśli oglądalność w polskim Canal+? Bo śmie twierdzić, że we Francji ligę francuską ogląda znacznie więcej ludzi niż w Polsce ligę polską. Nie wspominając o hiszpańskiej.

Zrozum @serbinek, że ja piszę o tym ile rodzima liga jest warta w danym kraju oraz biorę pod uwagę to jaki poziom prezentuje dana liga. I to jaką oglądalność ma dana liga w Canal+ nie ma żadnego znaczenia.

Podam Ci przykład ligi xyz, bo niestety nie potrafię przytoczyć konkretnych przykładów. Za ligę xyz w kraju XYZ telewizja np. Sky zapłacił mniej niż Canal+ w Polsce za ligę Polską. Problem w tym, że polska liga w rankingu UEFA jest na 26. miejscu, a liga xyz na 8. I chore w tym jest to, że w Polsce płaci się więcej za znacznie gorszą ligę.

 

Zgadza się - jest to kolejna jałowa dyskusja. Zgadza się też, że to polska liga, najważniejsza dla Polaka, ale nie jest warta tych pieniędzy jakich życzy sobie Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jest to kolejna jałowa dyskusja.

 

Zgadza sie :)

 

Chyba masz na myśli oglądalność w polskim Canal+?.

 

Nie bede sie wypowiadał za @serbinka ale ze mam chwile czasu bo ile przy stole mozna jesc :) to odpowiem : na pewno ma na mysli ogladalnosc w polskim Canal Plus ;)

 

 

Bo śmie twierdzić, że we Francji ligę francuską ogląda znacznie więcej ludzi niż w Polsce ligę polską.

 

Sam jestem ciekaw jak tam u nich wyglada to zestawinie wsrod abonetów C+. U nas na 1.5 mln anonentów, średnia ogladalnoc to okolo 150 tys. Jak ktos ma dane od nich to niech wklei, zobaczymy czy u nich tak cudownie z ogladalnoscia swojej rodzimej ligi ;)

 

 

....Sky zapłacił mniej niż Canal+ w Polsce za ligę Polską.

 

Bardziej chodzi o rodzimą lige. Sky tak mało za swoją/angielską nie płaci ;)

 

ale nie jest warta tych pieniędzy jakich życzy sobie Ekstraklasa

 

Mozna napisac ze cos jest tyle warte ile ktos bedzie w stanie za to zapłacic. Z tym ze tak jak juz bylo pisane 500 mln Rusko nie dostanie, byc moze dostanie 300-350 ktorych i tak jedna platforma nie wylozy tylko sie podzielą kosztami dajmy C+ 200 mln, Polsat 100 mln a moze zapłacą jeszcze mniej w przypadku wejscia T-Mobile. Jak za produkt z najwieksza srednia ogladalnoscia wsrod praw sportowych w kodowanych telewizjach i prawa do transmisji na 3 lata to te 150-200 mln nie jest czyms całkwoicie nie do przyjecia.

 

Tak jak juz pisałem "ligi hollywoodzkie" są jednak mniej chetnie (według badan) ogladane w Canal+Polska bo zyjemy w Polsce i dodac jeszcze mozna ze niby wiadomo ze Messi, Ronaldo są najlepszymi piłkarzami na swiecie tak jak niby wiadomo ze najlepszymi aktorami Hollywood Tom Cruise czy dajmy Brad Pitt :) ale jednak Borys Szyc jest lepszy ;)

 

PS. Wroć do pierwszego cytatu w tym poscie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...